kategoria: AmigaOne X1000
[#1] Obudowa X1000 dostępna bez płyty
No może nie do końca ale znalazłem tak podobną że śmiem twierdzić iż to jest dokłądnie ta sama, przerobienie dzwiczek przednich przecież można było dokonać małymi kosztami.
Klawiatury i myszki są już dostępne w sprzedaży dodładnie te same które mają byc razem z X1000.

Tak sobie myślę może zbuduję sobie własną X1000 opartą na pegu2 g4!
Wystarczy ta obudowa, dokupić osprzęt i mozna powiedzieć - moja prawie X1000 ;))

jeszcze niech tylko logo będzie do kupienia i drzwiczki przednie.......




linki do obudowy:


http://www.fractal-design.com/?view=product&category=2&prod=48


http://allegro.pl/fractal-design-define-r3-r2-black-pearl-fv-zabrze-i1408673539.html

dla porównania X1000 jakby ktos nie wiedział:

http://www.lamerexterminator.com/tag/amiga-x1000/

klawiatura i mycha do kupienia:

http://amigakit.leamancomputing.com/catalog/index.php?manufacturers_id=43

[#2] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@atarens, post #1

Znaczek jest chyba najważniejszy, więc nie będzie na sprzedaż. A tak w ogóle co to za podróba Prawdziwi amigowcy kupią tylko obudowę wskazaną przez odpowiednie służby marketingowe. Poza tym AOX1000 będzie występował jako kompletny komputer z kompletnym systemem komputerowym, który kompletnie będzie kontynuował legendę Amigi i kompletnie zniszczy wszystkich swoich przeciwników. Tak zrozumiałem przesłanie amigowców NG.
[#3] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@atarens, post #1

szybko zes zauwazyl. przeciez od dawna wiadomo ze obudowa x1000 to customizowany Fractal Design R2



Ostatnia modyfikacja: 16.01.2011 19:41:51
[#4] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@DRACOX, post #3

No nie przygladałem się wczesniej specjalnie.
Poza tym nikt się nie podzielił tym z innymi na ppa no chyba ze cos przeoczylem



Ostatnia modyfikacja: 16.01.2011 20:06:15
[#5] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@atarens, post #4

OOOOOOOOOOO już wiemy jak będzie wyglądała x1000 :O łoa

[#6] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@arti4-92, post #5

Nie chciałem nowego wątku otwierać ,,więc tu :
link

Zobaczcie montaż dysku przez ANGIELSKIEGO pracownika, zapewne ze 3 razy mu też spadł na podłogę,,,,koncówka filmu....
[#7] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@Voyox, post #6

Fajna ta biała obudowaOK
[#8] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@atarens, post #4

To mam jeszcze jedną dobrą wiadomość - tę obudowę można kupić oryginalną. Nie będzie kolejnych partii X1000 i trochę im zostało. Cena mogłaby być niższa.

Boing Ball Tower Case £146.02
[#9] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@adam_mierzwa, post #8

Prawie tyle ile dałem kilkanaście lat temu za E/boxpomysł
[#10] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@adam_mierzwa, post #8

O wiele za drogo. Ta sama obudowa bez wytłoczki i naklejki Amiga jest ponad 330 zł tańsza w Polsce (a więc dodatkowo koszty przesyłki niższe).
[#11] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@parallax, post #9

Też bez zasilacza? pomysł
[#12] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@Voyox, post #6

Dobre :) No ale za tak małą kasę cudów się nie wymaga
[#13] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@KJB, post #11

Zpomysł
[#14] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@parallax, post #13

A tam jest bez pomysł

Ciekawe ile by chcieli za same drzwiczki ? Pewnie ze 100 pounds pomysł

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 19:31:49 przez KJB
[#15] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@KJB, post #14

Ale jakościowo na pewno przewyższa E/box pomysł A nie od dziś wiadomo, że im taniej, tym lepiej dla kupującego pomysł
[#16] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@parallax, post #15

Ale jakościowo na pewno przewyższa E/box


Jak jakościowo? Ebox ci zardzewiał? Powyginał się? pomysł

A nie od dziś wiadomo, że im taniej, tym lepiej dla kupującego


Widać nie wszyscy o tym wiedzą, tzn. MOSTeam wie, ale Hyperion nie wie pomysł

Taka obudowa tylko bez grawerki kosztuje 400-450 zeta. Ale za to ma zasilacz pomysł
[#17] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@KJB, post #16

Wielkie, stalowe pudło :D No dobra, trochę tam weszło do środka, ale np. przycisk power zaczął się zacinać jakoś chyba kilka miechów po zakupie ale smaruje delikutaśnie smarem raz na jakiś czas jak trzeba ok, racja

A kupiłbyś jak by kosztowała 400zł? pomysł Ile musiałby kosztować? pomysł
[#18] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@KJB, post #16

Jak jakościowo? Ebox ci zardzewiał? Powyginał się?


EBox nie był taki zły jak na swoje czasy, aczkolwiek żółkł wbrew zapewnieniom producenta o specjalnym "antyżółknącym" plastiku. Oczywiście porównywać EBoxu do obudowy X1000 nie ma co bo to inna liga. Obudowa Elboxu była zwykłą puchą (wszędzie gołe blachy), obudowa X1000 w zasadzie gołych blach nie ma, gdyż wszędzie ma maty wygłuszające, przez to jest dosyć masywna, nawet w porównaniu do nie lekkiego przecież E/boxu. Kieszenie w obudowie krakowskiej firmy (tak naprawdę była to również adaptowana obudowa PC) były standardowe - czyli bez śrubokręta ani rusz, w obudowie X1000 patent na montowanie urządzeń w kieszeniach jest zdecydowanie bardziej przyjazny. Zresztą wszystkie śruby mają duże łby stanowiące pokrętła które można odkręcić palcami, tak więc śledzie (których jest więcej niż w Eboksie) też można wymieniać bez wkrętaka. Obudowa X1000 jest lepiej zaprojektowana pod kątem chowania okablowania, ma nawet takie bajery jak wyjście na chłodzenie wodne. O takich szczegółach jak gniazda audio i USB na panelu już nie będę wspominał.
[#19] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@Mufa, post #18

Mi obudowa nie pożółkła OK Może wpływa na żółknięcie słońce, dym papierosowy i.t.p pomysł
[#20] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@KJB, post #16

Taka obudowa tylko bez grawerki kosztuje 400-450 zeta. Ale za to ma zasilacz


Raczej nie ma zasilacza. Producent do tej obudowy nie dodawał zasilacza. Jeżeli taki był w zestawie to był to zestaw "oem" sprzedawcy. Cena ok 400zł to w tej chwili "norma" dla tej obudowy bez zasilacza.

Mam kilka produktów tej firmy (define, define xl, core, itd) i muszę przyznać że są bardzo dobre. Nigdy nie miałem z nimi problemów (wentylatory ciche, dobrze spasowane elementy, przemyślane wnętrze), ale na pewno nie są to obudowy "bez narzędziowe" (co mi nie przeszkadza, bo nie miszam w kampach codziennie).
[#21] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@Mufa, post #18

Obudowa X1000 jest lepiej zaprojektowana pod kątem


To nie jest żadna "obudowa X1000" ani nie została "zaprojektowana" do x1000. To zwykła obudowa do peceta Fractal Design Define:


http://www.fractal-design.com/?view=product&prod=111



Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 11:26:58 przez jubi
[#22] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@jubi, post #21

Ta jest bardzo podobna do obudowy X1000OK

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 11:46:49 przez parallax
[#23] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@parallax, post #19

Nigdy nie byłem palaczem, ale słońce być może miało swój wpływ, obudowa stała nie pod a obok biurka, zaraz pod oknem.
[#24] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@jubi, post #21

Jak kogoś cytujesz to nie wycinaj fragmentów które zmieniają sens zdania.

Mufa napisał:
"Obudowa X1000 jest lepiej zaprojektowana pod kątem chowania okablowania"
co jest prawdą.

A ty wklejasz
"Obudowa X1000 jest lepiej zaprojektowana pod kątem" i dorabiasz:

To nie jest żadna "obudowa X1000" ani nie została "zaprojektowana" do x1000. To zwykła obudowa do peceta Fractal Design Define:(tu zdjęcie).


Wszyscy w tym wątku wiedzą, że to obudowa Delfine, i że została wybrana dla X1000 i przystosowana dla fanów (boing ball na drzwiczkach). Informacja o oryginalnym producencie obudowy została oficjalnie podana w swoim czasie "lata temu".

Co chcesz osiągnąć swą "akcją uświadamiającą"? Na razie to sprawiłeś wrażenie, że nie czytasz postów poprzedników i masz zaległości w lekturze (materiały a-eon, amigakit).
[#25] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@adam_mierzwa, post #24

Informacja o oryginalnym producencie obudowy została oficjalnie podana w swoim czasie "lata temu".


Dla ciebie to jest oczywiste i dla mnie to jest oczywiste, ale nie przeceniaj postronnych obserwatorów, którzy mogą tu zaglądać okazjonalnie albo raz po wielu latach. Poprzez takie właśnie półsłówka i niedopowiedzenia ich pogląd na temat może zostać zafałszowany, czemu warto zapobiec.
[#26] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@jubi, post #25

Co nie zmienia faktu, że to jest obudowa Amigowa OK







Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 13:03:38 przez parallax
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty
[#28] Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty

@Mufa, post #18

Różnica w ergonomii obu obudów wynika raczej z tego, co się wydarzyło przez ponad 10 lat na rynku PC - teraz takich obudów jak pod koniec lat 90tych już się nie robi. Ale fakt, Elbox wybrał porządną obudowę do przerobienia do Amigi - w swoim czasie nie trzeba było się wstydzić przed pecetowcami :)

Obudowa od X1000 też jest bardzo fajna i jakbym składał sobie nowego blaszaka to bym brał ją pod uwagę (oczywiście wersję bez "boinga", nie ma sensu za znaczki dopłacać, skoro w środku i tak będzie mieszkał pecet).
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Obudowa X1000 dostępna bez płyty
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem