[#1] 4.1 na Amidze z kickiem 3.0
Przepraszam za lamerskie pytanie, ale zastanawiam się mocno czy na Amigi 1200 z kickiem 3.0 a nie 3.1, a obie mam niestety z tym kickiem, będzie możliwość instalacji systemu 4.1 jak w końcu wyjdzie? Czy ktoś coś wie może na ten temat? Spokojnie z nimi sobie czekać czy też szukać jakiegoś kicku 3.1 (jeśli tak to gdzie?) i wymienić co szybciej?

Akira

scenial advert:

dema z roku 2010 na 160bit ATARI ST/STe - jest co oglądać panowie!

[#2] Re: 4.1 na Amidze z kickiem 3.0

@Akira, post #1

jest mozliwosc zmapowania ROMu do RAMu i wtedy mozesz instalowac 3.9 i 4.x

co do STe polecam dhs-cernit trand



Ostatnia modyfikacja: 23.02.2011 17:27:47
[#3] Re: 4.1 na Amidze z kickiem 3.0

@Akira, post #1

Z tego co pamiętam to nie było konieczności posiadania kicka 3.1 do wystartowania OS4.0 - prawdopodobnie będzie tak samo z 4.1.

[#4] Re: 4.1 na Amidze z kickiem 3.0

@Akira, post #1

Hej Akira! ;]
Może mnie sobie, gdzieś tam przypominasz ;)
Tu masz zawarte wszystkie informacje odnośnie sprzętu potrzebnego do odpalenia OS4.1 ---> http://blog.hyperion-entertainment.biz/?p=138

[#5] Re: 4.1 na Amidze z kickiem 3.0

@Akira, post #1

Z drugiej strony:
Jak będzie Ciebie stać na AOS4.1 Classic to kilkadziesiąt złotych na KS3.1 nie powinno być wielkim problemem. OK
[#6] Re: 4.1 na Amidze z kickiem 3.0

@stachu100, post #5

Ale nie będzie takiej potrzeby ;)
Niech lepiej dołoży do 256MB! OK

[#7] Re: 4.1 na Amidze z kickiem 3.0

@Lokaty, post #6

hej!

Ale ja się nie pytam w kontekście kilkudziesięciu złotych, bo jasne ze jak każdy maniak by odpalić i zobaczyć w działaniu 4. na klasycznej Amisi bym rom zmienił pytanie jakie mnie nurtowało, to czy właśnie szukać już kostki z romem 3.1, jeśli szukać to gdzie poza aukcjami czy spokojnie czekać na premierę systemu, w tym czasie rozbudowywać Amisię i sprawdzić najpierw na kicku 3.0 Wybieram w takim razie to drugie i idę wczytać się w bloga hyperiona o wymaganiach :)

Akiriusz

przegląd nowych demek na STe? Why not

http://www.scenial.pl/archives/6240

ps. Kamil, miałeś coś napisać do maga, no!

[#8] Re: 4.1 na Amidze z kickiem 3.0

@Akira, post #7

"interkach na Amigę 500 z roku 2k10, to czas na jej 16 bitowego brata – Atari ST.[i]

wroga nazywasz bratem :)) staaary

[#9] Re: 4.1 na Amidze z kickiem 3.0

@HOŁDYS, post #8

eeee.... co to za podejście niedzisiejsze :D moim wrogiem scena atari ani sam hardware nigdy nie była :D Pewnie stad ze jako ultra mega swap machine w latych 90' wszędzie tam miałem kumpli, których mam po dziś dzień :D Patrzac z tej perspektywy to i o Amidze nie powinienem pisac bo PULSE to grupa ze sceny PC a na dodatek jeszcze.... francuska :D

A tak na powaznie, to ja swappowałem i mam wciąż kontakty i na Atari i na Amidze i na PC, wiec siła rzeczy wiem co się dzieje na tych czesciach sceny i stąd nie mogę się powstrzymać by na wszystkie te tematy czasem nie skrobnać:D

pozdrowionka:)

Akira

---------------------
Konsole Odchodzące w Cień...
http://www.scenial.pl/archives/6120

[#10] Re: 4.1 na Amidze z kickiem 3.0

@Akira, post #1

Spokojnie zainstalujesz OS4.0 i OS4.1
Kick i tak jest mapowany do Ramu. Polecam jeszcze upgrade BlizzaPPC do 330Mhz.
Im szybszy PPC tym lepiej. :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem