kategoria: AmigaOS 4.1
[#1] Instalacja OS4.1 Pegasos'ieII jako drugi system.
Hejka, przekleje z exec'a :P

Poszukuje informacji na temat jak zainstalowac os4 na peg'uII, na ktorym zainstalowany jest juz mos2.7. Chodzi mi o dostep do tych 2 systemow z jednego dysku twardego (dysk ata). Czytalem o sposobie z bootcreator'em, ale to tyczylo sie wersji mos1.4, a dodatkowo bardzo pobieznie. Szukam kogos, kto bylby w stanie opisac procedure instalacji w przypadku jak w temacie. Uprzedzam, ze aktualnie nie mam mozliwosci wykonania czego kolwiek, gdyz dostep do komputera bede mial dopiero po 20 Kwietnia,ale juz zaczynam "zbierac" potrzebne informacje odnosnie tego, jakie oprogramowanie bedzie ( o ile bedzie ) mi potrzebne + jak to poprawnie zainstalowac ;]
Bede bardzo wdzieczny za kazde informacje.
pzdr,
cts

[#2] Re: Instalacja OS4.1 Pegasos'ieII jako drugi system.

@cactoos, post #1

Jeśli nikt wcześniej nie odpowie to ja będę mógł pomóc, ale dopiero po pod koniec marca bo wtedy będę miał dopiero dostęp do sprzętu, na którym instalowałem najpierw MorphOS-a, a później AmigaOS 4.1. Problemów nie ma żadnych, jedyne co trzeba zrobić to stworzyć przynajmniej dwie partycje dla AmigaOS 4.1 (jedna maleńka na plik o nazwie bodajże amigaboot.of, z którego będzie odpalany system) i druga na sam system (jest o tym napisane w instrukcji), ewentualnie trzecia na pamięć wirtualną. Na koniec ewentualnie można dodać pozycje do bootmenu, które można stworzyć choćby za pomocą bootcreatora.

[#3] Re: Instalacja OS4.1 Pegasos'ieII jako drugi system.

@grxmrx, post #2

Mi wystarczyła jedna partycja, bo miałem z pradawnych czasów minipartycję do bootowania MorphOS-a (kiedyś trzeba było w FFS robić takową) i tam umieściłem amigaboot.of.

[#4] Re: Instalacja OS4.1 Pegasos'ieII jako drugi system.

@grxmrx, post #2

Nie ma problemu, mam czas i z checia poczekam na sprawdzone info ;]

[#5] Re: Instalacja OS4.1 Pegasos'ieII jako drugi system.

@cactoos, post #1

Po zainstalowaniu AmigaOS 4.1 by mieć systemy do wyboru możesz użyć bootcreatora lub gruba, ja użyłem Boot Creatora, programy można pobrać ze strony:
http://www.tbs-software.com/morgoth/projects.html

By wygenerować bootmenu możesz skorzystać z dołączonego do programu przykładowego szablonu z katalogu examples.

Przykładowo treść tego pliku może wyglądać następująco:

[VERSION]
1

[TITLE]
Boot Menu

[SETTINGS]
AbortOnKey = false
Timeout = 5
Default = 1

[SECTION]
MorphOS 2.7
boot.img ramdebug

[SECTION]
AmigaOS 4.1
hd:6 amigaboot.of

[SECTION]
Leave Boot Menu (-)
-


Gdzie hd:6 - a własciwie 6 to numer partycji na moim dysku z plikiem amigaboot.of

Następnie w shellu wchodzisz do katalogu bootcreatora i wpisujesz:
bootcreator examples/example.bc sys:moje_bootmenu

Może to być inna ścieżka niż sys:, zależy gdzie chcesz zapisać docelowy plik - będzie to bootmenu, które mozna uruchamiać z openfirmware.

Następnie w OpenFirmware wpisujesz:
setenv boot-file sciezka_do_moje_bootmenu

[#6] Re: Instalacja OS4.1 Pegasos'ieII jako drugi system.

@grxmrx, post #5

Ok, os4.1 juz dziala u mnie na peg'u, ale - jak wiadomo z innego posta - nie jestem w stanie zmienic zmiennych w OF, wiec os4 musze rowniez uruchamiac "z reki" ;/

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem