[#1] Rozmiar pliku na AmigaOS4 - który program pokazuje prawdę?
Wykonalem dzisiaj szerego roznych testow, waznych dla mnie, ale byc moze rowniez dla innych uzytkownikow i mam pytanie, ktore wynika z wartosci rozmiaru pliku prezentowanych w systemie AmigaOS 4.1 (Workbench i polecenie c:list) jak i w programie Filer (nie jest zawarty w systemie). Wartosci roznia sie i w sumie nie jestem pewien, ktory program jest blizszy prawdy ;)

Zalaczam obrazek:
http://www.grxmrx.daminet.pl/pics/os4/plik2.png

Jaka jest prawidlowa odpowiedz?

[#2] Re: Rozmiar pliku na AmigaOS4 - który program pokazuje prawdę?

@grxmrx, post #1

ten z shella, reszta jak widać to jakies smieciowe programy

[#3] Re: Rozmiar pliku na AmigaOS4 - który program pokazuje prawdę?

@grxmrx, post #1

Myślę, że matematyka może tu trochę pomóc. Moja hipoteza jest następująca: Poprawny rozmiar pokazuje okno Workbencha. Komenda list najwyraźniej ignoruje wszystko powyżej 32 bitów, bowiem 5 189 640 160 - 2^32 = 894 672 864, a więc dokładnie tyle, ile pokazał list. Natomiast Filer zapewne każdy plik powyżej 4 GB pokazuje jako 4 GB...

[#4] Re: Rozmiar pliku na AmigaOS4 - który program pokazuje prawdę?

@G. Kraszewski, post #3

kurcze, masz racje :(, nie myslalem że jest tam jedna cyfra wiecej

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem