kategorie: AmigaOne 500, Sam460ex
[#1] Recenzja Sam460ex
Recka Sam460ex, która pojawiła się w PPA#6, jest już do przeczytania na stronie.

Należy mieć na uwadze, że tekst został napisany około sierpnia 2011.
[#2] Re: Recenzja Sam460ex

@strim, post #1

Niestety wcześniej nie miałem okazji przeczytać. Fajna recenzja, tak trzymać OK
[#3] Re: Recenzja Sam460ex

@strim, post #1

strasznie wolne transfery z pamieci, wolniej niz morphos na maku mdd
[#4] Re: Recenzja Sam460ex

@rzookol, post #3

Proponuje zamiast flamewara (który przewiduje iż utworzy się tu w 0,1231 sek) przeczytać ten wątek - dość sensowne porównanie Maca Mini G4 oraz Sam460ex pod kątem wydajności.

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2012 23:08:29 przez strim
[#5] Re: Recenzja Sam460ex

@strim, post #4

Sorry, nie chcialem flamewara, uważam SAM 460 za dobrą maszynę pod względem technicznym.
Po prostu zdziwily mnie wyniki pamięci, jak widac jednakz wątku na MZ, SAM ma szybszą komunikacje z kartą graficzną więc nie jest zle :)
[#6] Re: Recenzja Sam460ex

@rzookol, post #5

zdziwily mnie wyniki pamięci


Jak wspomniałem gdzieś tam w recenzji, pamięć może być taktowana max częstotliwością 575 MHz. Stąd takie wyniki transferów. U mnie podczas testów było to chyba 466 MHz, co wyraźnie widać w wynikach RageMem'a (wynik w mojej recenzji jest niższy niż ten na MZ).

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2012 23:26:48 przez strim
[#7] Re: Recenzja Sam460ex

@strim, post #6

Strim, a jaki masz moduł pamięci bo u mnie Ranger pokazuje FSB 230 MHz i wcale mi się to nie podoba :(
Masz może dostęp do kart z sil3512 na pci-e ? Kiedyś mignęla mi taka na allegro ale od tamtej pory cisza.

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2012 23:50:17 przez RAL
[#8] Re: Recenzja Sam460ex

@RAL, post #7

Ranger pokazuje FSB 230 MHz


Akurat teraz nie mogę sprawdzić, ale wydaje mi się, że to normalne. 230 * 2 (bo DDR) = 460MHz.

Masz może dostęp do kart z sil3512 na pci-e


Niestety, mam tylko 3112 i 3114.
[#9] Re: Recenzja Sam460ex

@strim, post #8

Masz może dostęp do kart z sil3512 na pci-e


Okazuje się, że tak czy inaczej 3512 jest kartą PCI, a nie PCI-Express... To 3132 jest układem PCI-Express, ale nie jest obsługiwany w firmware Sam460ex (tak, w artykule jest błąd, powinno być "Dlatego niektórzy użytkownicy ignorują istnienie wbudowanego kontrolera i instalują kartę SATA w slocie PCI", a nie "PCI-Express 1x").
[#10] Re: Recenzja Sam460ex

@strim, post #9

Świetna recenzja Strim. Coraz bardziej się przekonuje do 460-tki. Tylko ten brak wsparcia 3D....
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Recenzja Sam460ex
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Recenzja Sam460ex
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Recenzja Sam460ex
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Recenzja Sam460ex
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem