[#1] eMac 700 MHz i AmigaOS
Witam

Moj jedyny komputer [z reszta niedawny nabytek] z prockiem PPC to właśnie eMac. Taktowanie nie za szybkie , ale kazy orze jak moze ;). Zmeirzam do tego, czy da sie zainstalowac AmigaOS na takim sprzecie?

Specyfikacja czysto z wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/EMac

Fajnie byloby zobaczyc ten system w akcji jestem gotow go kupic :)

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 23:42:07 przez kamilm122
[#2] Re: eMac 700 MHz i AmigaOS

@kamilm122, post #1

Niestety nie ma takiej możliwości ale są różne klony Aros, Morphos (chociaż nie wiem czy nie masz za słaby procesor, czy czasem nie działa on na maczkach z 1Ghz w górę?)
[#3] Re: eMac 700 MHz i AmigaOS

@mikser, post #2

Na stronie MorphOS pisza, ze ich system chodzi na 1.25 GHz i wyzej, wiec stad pytanie o AmigaOS. Dziwne, bo wg mnie powinno sie dac. MoprhOS potrafi chodzic na o wiele slabszym sprzecie z tego co mi wiadomo.

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 23:42:28 przez kamilm122
[#4] Re: eMac 700 MHz i AmigaOS

@kamilm122, post #3

Z Morphosem mi się pomyliło, może chodziło że na eMacach wymaga modelu płyty głównej z procesorem 1,25MHz ?


Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 23:55:59 przez RadoslawF
[#5] Re: eMac 700 MHz i AmigaOS

@kamilm122, post #1

Pomijając brak wsparcia AmigaOS4 dla Maków, eMac 700MHz ma grafikę nVidii, której nie wspiera ani AmigaOS 4 ani MorphOS.
[#6] Re: eMac 700 MHz i AmigaOS

@altcomputing, post #5

Czyli nic z tego?
Bo na oku mam także PowerMac G5 i grafike jakas od ATI 128 mb, albo eMaca 1,25 GHz...

A tak z innego rekawa, gdzie mozna kupic ta cala Amige X1000, Pegasos czy plyty serii SAM?
Strasznie o nich glosno, ale jak chce je zakupic tutaj w PL to strasznie o nie trudno. Chyba rok temu widzialem oferte jakiegos dystrybutora Pegasos II ale potem jakos tak zniklo i juz nie ma...
[#7] Re: eMac 700 MHz i AmigaOS

@kamilm122, post #6

Rynek jest mały, więc cała sprzedaż odbywa się przez sklepy internetowe.
Czyli np. dla podstawowego obecnie sprzętu pod AmigaOS 4 - komputerka AmigaOne 500 - będą to:
ACube - https://acube-systemsbiz.serversicuro.it/shop/
Vesalia - http://www.vesalia.de/e_amigaone500.htm
[#8] Re: eMac 700 MHz i AmigaOS

@kamilm122, post #6

eMac 1.25 powinien obsłużyć MorphOS.
[#9] Re: eMac 700 MHz i AmigaOS

@altcomputing, post #8

Nie tyle powinien co obsługuje - napisał user MorphOSa 2.7 i eMaca G4 1,25Ghz w obudowie mini tower.
[#10] Re: eMac 700 MHz i AmigaOS

@kamilm122, post #3

Tak, MorphOS chodzi na słabszym sprzęcie, ale na takim który ma grafikę ATI.
Dokładnie na których modelach maków chodzi, masz napisane tutaj.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem