[#1] RadeonHD
Witam. Kupiłem jw. Radeona 6570, do mojej Sam 440. I teraz mam problem: gdzie kupić PCI toPCI-E adapter? Jeśli ktoś wie, lub ma coś takiego na sprzedaż, to czekam na wiadomość.
[#2] Re: RadeonHD

@Olek, post #1

Znalazłem tylko to link do e-bay. Ale też i długo nie szukałem.
Zwróć uwagę na rozmiar przejściówki (są różne), ponieważ w istotny sposób wymusza miejsce w obudowie. Może się okazać że po założeniu karty na przejściówce nie założysz budy.
[#3] Re: RadeonHD

@adam_mierzwa, post #2

To chyba przejściówka nie w tą stronę. Do Sam440 potrzeba przejściówki z gniazdem pci-e i wtykiem pci.
[#4] Re: RadeonHD

@RAL, post #3

Ale sam tytuł aukcji wprowadza w błąd.
A tak apropos czemu w tej "nędznej Polsce" takich rzeczy nie idzie kupić ?
[#5] Re: RadeonHD

@Dark_luke, post #4

link

To poprawna przelotkaOKOK
[#6] Re: RadeonHD

@Wojox, post #5

A przelotka agp - pci ? Widziałem w akcji na youtubie ale nigdzie indziej.
[#7] Re: RadeonHD

@Dark_luke, post #6

Dziękuję wszystkim za pomoc, też w końcu znalazłem na ebayu i kupiłem. Jeszcze raz dzięki, strasznie trudno znaleść coś takiego.
[#8] Re: RadeonHD

@Olek, post #1

Ciekawy jestem czy pod LinuksemPPC jest jakieś oprogramowanie, żeby można oglądać filmy HD na wspomaganiu GPU? Jak nie ma to pakowanie takiej karty do Sam itp. nie ma sensu.
[#9] Re: RadeonHD

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

Oprogramowanie jest tylko sterowników nie ma. Binarne sterowniki od AMD/ATI dla Radeonów istnieją tylko dla x86/x86-64 i tylko one z tego co wiem pozwalają na przeniesienie dekodowania na GPU karty.
[#10] Re: RadeonHD

@Olek, post #1

...ale pamietasz/wiesz, ze tego typu przejsciowki musza miec konkretny uklad zeby zadzialaly z SAM? Jest watek na AW o benchmarkach i tam gosc podaje jaki uklad i link do sklepu....
[#11] Re: RadeonHD

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

Tu masz co taka karta, nawet z waskim gardlem pci->pcie, daje w malej SAM...

http://hdrlab.org.nz/projects/amiga-os-4-projects/radeonhd-driver/radeonhd-development-log/radeon-hd-6450-vs-radeon-9250-the-compositing-showdown/

...a to tylko R6450.


Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 01:08:16 przez pini
[#12] Re: RadeonHD

@pini, post #10

Acube sprzedaje kilka typów Radeonów, ale nie ma tam ani słowa, że do Sam440 potrzebny jest konkretny typ przelotki PCI PCI-E. W Amigakit też podają, że jest potrzebny adapter i nic więcej.
[#13] Re: RadeonHD

@Olek, post #12

Tu, na srodku strony pod "PCI Only Amigas":

http://hdrlab.org.nz/projects/amiga-os-4-projects/radeonhd-driver/radeonhd-card-recommendations-for-amigaos-4-x/

If you use a PCI-to-PCIe bridge card, get one with a PEX8112. The Radeon HD driver has code to optimise the settings of the PEX 8111 and 8112, but not other PCI-to-PCIe bridges. Plus, it supports blind-prefetching, which increases VRAM read access speed. Also, you will need a low-profile graphics card, or your card will be dangling over the edge, with connectors blocked by your case
[#14] Re: RadeonHD

@pini, post #13

Nie jestem zbyt dobry jeśli chodzi o angielski. Rozumiem z tego tylko tyle, że mogą być problemy z miejscem w obudowie i z podłączeniem kabli.
[#15] Re: RadeonHD

@Olek, post #14

Jezeli masz uzyc przejsciowki to zdobadz taka z ukladem PEX8112. Sterownik RadeonHD zawiera kod do optymalizacji ustawien ukladu 8111 i 8112, ale nie innych. Dodatkowo wspiera blind-prefetching co zwieksza szybkosc odczytu z VRAM.

To tak na szybko...a wilekosc karty moze okazac sie najmniejszym problemem..no i nie wiem jak firmware SAM bedzie widzial inne przelotki. Lepiej isc sprawdzona droga...

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 19:10:09 przez pini
[#16] Re: RadeonHD

@pini, post #11

lal pudelko 2d goniace prosiaka 2d mniej sie tnie "...a to tylko R6450".
[#17] Re: RadeonHD

@pini, post #15

Dzięki za tłumaczenie, tylko dlaczego na stronie producenta sterownika nie ma na ten temat ani słowa:(?
Pisze tam, że wystarczy adapter. Czy jeśli dobrze rozumiem, karta będzie działać, tyle że wolniej?
[#18] Re: RadeonHD

@Olek, post #17

Nie chce wyrokowac. Wydaje mi sie, ze Hans wspominal o ryzuku braku inicjalizacji karty przy starcie. Moze akurat bedziesz mial wlasciwa przejsciowke...
Co do braku info w sklepie. Coz, o ile pamietam, to jeden z betatesterow zaryzykowal zastosowanie przejsciowki. Gdy okazalo sie, ze taki zestaw dziala i to swietnie, sprawa sie szybko rozeszla. Ale pierwotnie nikt tego nie polecal. Sterownik byl robiony z mysla o SAM460 i X1000. Najlepiej gdyby AmigaKit mial taka przejsciowke w ofercie. Ale masz racje, ostrzezenie powinno byc. Czasami mam wrazenie, ze nasze grono jest na tyle waskie, ze wszyscy powinni o wszystkim wiedziec

Moge zapytac izobaczymy co autor sterownika powie. Zarejestruj sie na forum.amigaone.pl. skoro z angielskim kiepsko. Przyda Ci sie przy instalacji karty. Trzeba dopisac sterownik do kickstaru. No i jest kilku uzytkownikow RadeonHD i SAMow. Pomoga bez glupich przytykow.
[#19] Re: RadeonHD

@pini, post #18

Dzięki jeszcze raz, jak wszystko przyjdzie to w razie problemów zapytam.
[#20] Re: RadeonHD

@Olek, post #1

Wiadomość dla wszystkich zainteresowanych. Wsadziłem dziś do mojej Sam nowego Radeona HD i zauważyłem jeden problem. Trzeba po starcie komputera i wczytaniu AOS zrobić twardy reset z obudowy, bo na ekranie monitora nic nie widać. Po resecie wszystko jest w porządku. Wyraźnego wzrostu prędkości też nie zauważyłem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem