[#1] OS 4.x a Peremedia2
Czy OS 4.x działa na peremedii2 ?
I ktory lepiej kupić 4.0 czy 4.1 do klasyka?
[#2] Re: OS 4.x a Peremedia2

@Shredder, post #1

Stanowczo OS 4.1.

W update 5 zaktualizowano sterownik Warp3D dla Permedia2 OK

link
[#3] Re: OS 4.x a Peremedia2

@Shredder, post #1

Działa z OS4 na 100%. To co wystawiłem na aukcji - BVPPC - działało właśnie z tą BPPC i sterownikami CGX 4.
[#4] Re: OS 4.x a Peremedia2

@c3h6, post #3

Jak wygram to przyjadę po cały komplet:D
[#5] Re: OS 4.x a Peremedia2

@neuron55, post #2

A gdzie kupić i ile kosztuje os 4.1?
[#6] Re: OS 4.x a Peremedia2

@Shredder, post #5

link Tylko nie wiem kiedy dostawa tu niech się ITU wypowie .
[#7] Re: OS 4.x a Peremedia2

@Shredder, post #5

Ja swój 4.1 Classic kupowałem w Amigakit - przyszedł jakoś po tygodniu chyba.
[#8] Re: OS 4.x a Peremedia2

@Shredder, post #4

Serdecznie zapraszam :)
A do całości mocnego zasilacza w stanie bdb nie potrzebujesz? pomysł

Doklądnie taki sam jak tu (wersja "optional"):

link
[#9] Re: OS 4.x a Peremedia2

@c3h6, post #8

Ja zasilacz mam ale bardzo małych rozmiarów bo wszystko musi się zmieścić w obudowie Amigi.
Taki kompaktowy przenośny komputer sobie robię.
Jakby ktoś wiedział to potrzebuję jakiś touchpad pod ps2.
[#10] Re: OS 4.x a Peremedia2

@Shredder, post #1

Czy OS 4.x działa na peremedii2 ?


Film z AmigaOS 4.0 na mojej A1200 z Permedią2
http://www.youtube.com/watch?v=BnmXyQ13JKY

Według mnie na klasyku lepszy jest system MorphOS 1.4.5
[#11] Re: OS 4.x a Peremedia2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #10

Według mnie na klasyku lepszy jest system MorphOS 1.4.5

Hmm, bawiłem się identycznym konfigiem pod MOS PUP i chyba nie wyglądało to lepiej, wydaje mi się, że system był bardziej zamulony, pamiętam, że Frogger WOS pod AOS3,9 działał szybciej niż cokolwiek pod MOS PUP. Co do funkcjonalności to się nie wypowiem, bo nie bawiłem się AOS4, ale podobno ver 4.1 jest znacznie przyjemniejsza od 4.0.

Ja MOS PUP używałem głównie do dwóch rzeczy:
1. Słuchania MP3 pod AMINET RADIO- świetne wizualizacje i najlepsza jakość dźwięku na PAULI pod AHI (znaczenie lepiej niż cokolwiek pod AOS3.9)
2. Grania w BlitzQuake WOS (najładniejszy i dość szybki QUAKE dla PPC/68k)- który (ver WOS) nie działał poprawnie pod AOS3.9, a pod MOSem śmigał aż miło ok, racja
[#12] Re: OS 4.x a Peremedia2

@BULI, post #11

bawiłem się identycznym konfigiem pod MOS PUP i chyba nie wyglądało to lepiej, wydaje mi się, że system był bardziej zamulony, pamiętam, że Frogger WOS pod AOS3,9 działał szybciej niż cokolwiek pod MOS PUP.


Ale ja nie napisałem, że jest lepszy od AOS3. Może używałeś systemu i Ambietna z DEBUG. Zamiast Froggera trzeba było odpalić natywnego MPlayera.

nie bawiłem się AOS4

A ten dział jest o AmigaOS4 i ja pisząc odnoszę się do posta jak i filmu z AmigaOS4.

Słuchania MP3 pod AMINET RADIO- świetne wizualizacje i najlepsza jakość dźwięku na PAULI pod AHI (znaczenie lepiej niż cokolwiek pod AOS3.9)


ANR nie działa na AmigaOS4. Najlepsza jakość dziwęku jest natywnie na Pauli bez AHI, czyli SongPlayer do wersji 1.53 i Prayer2 - nietety oba programy także nie działają na AmigaOS4, za to działają na MorphOS PUP. Co prawda jest natywna wersja SongPlayera, ale jest wolniejsza i niestety ma usunięty kod z działaniem natywnie na Pauli.
[#13] Re: OS 4.x a Peremedia2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

Ale ja nie napisałem, że jest lepszy od AOS3.

Wiem, że nie ale tak jak Ty wspomniałeś o swoich wrażeniach dotyczących MOSa, tak mi naturalnie włączyło się porównanie możliwości pokazanych na filmiku do tego co można osiągnąć na tym sprzęcie również na AOS3.9.

Może używałeś systemu i Ambietna z DEBUG. Zamiast Froggera trzeba było odpalić natywnego MPlayera.


Ambinet bez DEBUGERA- chyba. Używałem MPLAYERA i Frogger WOS pod AOS3.9 był szybszy i maił obsługę VLAYER czego nie było pod MOSem PUP dla Permedii2!

Najlepsza jakość dziwęku jest natywnie na Pauli bez AHI, czyli SongPlayer do wersji 1.53 i Prayer2

Owszem Prayer pod AOS3.x dla 68k jest najszybszy i daje naprawdę niezłą jakość dźwięku (14bit)
Ale z Pauli wyciska więcej AHI pod MOS PUP (HiFi 14 bit, które gra znacznei ładniej niż AHI pod AOS3.x) i dodatkowo ANR ma znacznie większe możliwości, również w porównaniu z AmigaAMP.

A ogólnie wrażenia z tego filmiku są bardzo dobre, sprzętowa obsługa Permedii2 pod AOS4 wygląda na blacie lepiej niż pod MOS PUP.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem