kategoria:
[#1] Instalacja OS4 na klasyku
No więc tak - konfiguracja jak w stopce. Dysk, na którym chce zainstalować system jest podpięty do FastATA (0) i jest zupełnie czysty. Poza nim, jest podpięty UW SCSI pod Cyberstorma, na którym mam 3.9 i dane.

Odpalam dyskietkę startową, po chwili robi się reset, następnie ładuje się kickstart, odpala się ekran z napisem "AmigaOS 4.1 Classic" na Voodoo i tu jest koniec. Dioda od dysku SCSI się cały czas świeci i nic się dalej nie dzieje. Jak próbuje uruchomić instalator bezpośrednio pod OS 3.9, Amiga się rebootuje spowrotem do 3.9. Utknąłem
[#2] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@_arti, post #1

Cześć.
Może mam problem z priorytetami bootowania urządzeń. Z tego co pamiętam CD ma priorytet 10, ewentualnie po resecie z dyskietki przytrzymaj wciśnięte klawisze mysze i jak się pojawia ekran OS 4.1 Classic to po chwili powinien pojawić się Early Startup i tu wybierz CD.
Poza SCSI i VOODOO mam podobny konfig ;)

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 06:16:42 przez Tom Rain
[#3] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@Tom Rain, post #2

Chyba to nie to. Boot Menu mi się wogóle nie pojawia jak trzymam oba klawisze myszy Czy to możliwe, że pozaładowaniu nowego Kickstartu Amiga nie widzi FastATA?
[#4] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@_arti, post #3

OS4 nie wymaga już PPC ?


Pozdrawiam
[#5] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@RadoslawF, post #4

No wymaga a co?
[#6] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@_arti, post #5

Napisałeś "konfiguracja jak w stopce" a tam nie ma nic że masz PPC w tej A3000.


Pozdrawiam
[#7] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@RadoslawF, post #6

Tam jest taki mały link ">>" - kliknij w niego. To nie jedyna Amigą, jaką mam ;)




Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 13:25:30 przez _arti
[#8] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@_arti, post #7

nie żebym się czepiał, ale określenie o "konfiguracji wg opisu w stopce" sugeruje, że ten opis znajduje się właśnie tam. A tam jest A3000 z 68060. Chyba lepiej byłoby "opis konfiguracji podany w linku (odnośniku) w stopce".
[#9] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@_arti, post #3

Ja mam dysk + dvd tylko na FastAta i żadnych problemów. Odpinałeś SCSI i próbowałeś bez tego? W instalacji później jest do wyboru sterownik do SCSI z PPC.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 16:18:00 przez Tom Rain
[#10] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@Tom Rain, post #9

Gadałem ze strimem i (prawdopodobnie) mam za starą FastATA, która nie ma w romie jakiejś tam poprawki do OS4. Spróbuje dziś zainstalować na standardowym kontrolerze.
[#11] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@_arti, post #1

Tu znajdziesz najlepsze porady dot. klasyk+AOS 4.x

link

[#12] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@_arti, post #1

1. W A3000 masz kontroler FastATA i nie masz PPC, A4000 ma PPC i nie ma FastATA (informacje ze stopki). Proszę więc, nie krzycz na nas, że nie wiemy na której AMI chcesz postawić OS4. :D
2. Czy masz instalkę OS4.0 czy OS4.1 (OS4.1 ma natywny sterownik do FastATY)?
3. Problem z FastATA? Instalacja z użyciem standardowego kontrolera? A nie lepiej po prostu skorzystać z kontrolera na Cyberstormie?
Wydaje się, że faktycznie OS4 głupieje z twoją FastATĄ.
W każdym razie powodzenia!
[#13] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@Kitech, post #12

1. Instaluje na tym komputerze, ktory ma PPC, to oczywiste Przełożyłem FastATA do A4k;
2. Mam OS 4.1;
3. Zaraz spróbuje ze standardowym kontrolerem. Pod cybppc.device mam dysk, który jest cały zapchany danymi i nie chce go ruszać;
[#14] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@_arti, post #13

Ze standardowego kontrolera poszło OK

Ciekawe tylko, czy jak podepnę później FastATA, to zajarzy. Póki co idę czytać stronę Pekdara.


Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 21:26:37 przez _arti
[#15] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@_arti, post #14

Starsze wersje FastAty maja problemy.Jest jednak na to sposob :)
[#16] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@jarecki130, post #15

Mhm? ;)
[#17] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@_arti, post #14

Powiedz, proszę, po co Ci FastATA jak masz najfajnieszy kontroler dysku dla AMI w Cyberstormie. Przepnij z powrotem FastATĘ do A3000 i wsadź do A4000 drugi dysk skaziakowy. I tyle. Prawda, że proste?OK
[#18] Re: Instalacja OS4 na klasyku

@Kitech, post #17

Minęłoby chyba sto lat zanim bym to odpowiednio skonfigurował i zaterminował. Nie mówiąc już o tym, czy by się to wogóle zmieściło...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem