[#1] Sam440 i U-boot
Mam pytanie na temat U-boota. Ściągnąłem z strony Hyperionu uaktualnienia idefix itp. Po zainstalowaniu jest klapa. System się wczytuje, pokazuje mi się obrazek startowy, potem system wczytuje się dalej. Obrazek znika i wczytywanie systemu zatrzymuje się. Mam czarny ekran. Najgorsze jest to. że nie mogę załadować systemu z płyty. Wczytuje się tylko Kickstart i na tym koniec, dalej nic się nie dzieje. Jeśli w czasie startu komputera z HDD oryginalna płyta z AOS 4.1 jest w napędzie DVD, to po ukazaniu się obrazka startowego komputer ciąg dalszy odczytuje z płyty. Po chwili mam komunikat o błędzie Iprefs i nie można tego przeskoczyć. Czy ktoś może mi wyjaśnić co się stało i czy jest komenda dla U-boota przywracająca poprzednie ustawienia (nie wiem co te uaktualnienia zmieniają)? Jedyne co sam wymyśliłem, to podpiąć dysk do innej Amigi, skasować zawartość partycji systemowej i zapisać na niej kopię zapasową. Ale to będę mógł zrobić jak dobrze pójdzie w przyszłym tygodniu i wiem czy to coś pomoże.
[#2] Re: Sam440 i U-boot

@Olek, post #1

Spróbuj wywołać bootmenu po załadowaniu kickstartu: miękki reset i oba klawisze myszki wcisnięte. Później wystartuj system z dysku ale bez sekwencji startowej. Sprawdź czy nie padła walidatacja poleceniem info i napisz którą wersję systemu posiadasz ( nr update )
Tyle przychodzi mi na szybko do głowy.
[#3] Re: Sam440 i U-boot

@Olek, post #1

Nie wiem co się stało, prawdopodobnie kilkanaście godzin bez prądu spowodowało, że udało mi się wczytać system z płyty i zrobić jw. napisałem. Wszystko działa.
[#4] Re: Sam440 i U-boot

@Olek, post #1

Tego typu błąd miałem świeżo po zakupie Sam440. Zerknij jaką masz datę systemową w Uboot oraz datę ostatniego wyłączenia w systemie. "Niewłaściwe" wartości w tym miejscu powodowały tego typu problemy. Możliwe, że aktualizacja mogła coś tu namieszać. Rozwiązaniem jest ręczne wprowadzenie nowej daty z poziomu uboota (nie pamiętam składni)

Swoją drogą, byłem pewien, że ten błąd został już dawno poprawiony. Nie raz i nie dwa uruchamiałem Sam440 po usunięciu baterii i problemu nie było. Mam więc zasadnicze pytanie:
- Dlaczego aktualizujesz uboota paczką ze strony Hyperionu?:)
Najnowsza wersja u-boot, zawierająca wszystkie niezbędne patche, znajduje się na stronie Acube: link.

PS. Uruchom test ragemem i podaj wyniki - będę wiedział czy masz właściwego uboota już teraz...
[#5] Re: Sam440 i U-boot

@Radov, post #4

Przez przypadek tam wlazłem i potem wyszło jak wyszło. Ale teraz znowu działa:).
[#6] Re: Sam440 i U-boot

@RAL, post #2

Gdy mam system bez s-s, to nie mogę używać klawiatury, nie wiem dlaczego tak jest. Update 6.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem