[#1] DosBox na A1200 pod OS4.1
Ktoś korzystał z DosBoxa przy konfiguracji jak w temacie? Jak się ma szybkość działania np. Win 3.11 w porównaniu do PCTaska na 040 lub 060? Niestety nie mam OSa 4.1 sam bym sprawdził. Może już W95 jest używalny?
[#2] Re: DosBox na A1200 pod OS4.1

@pong777, post #1

Na A1200+PPC wątpię. Myślę, że nawet na A1 z G3/G4 będzie "tak se" z Win95.
[#3] Re: DosBox na A1200 pod OS4.1

@Lokaty, post #2

Podejrzewam, że DosBox OS4 działa z podobną prędkością jak DosBox na Morphosie - na G4 1 GHz (Pegasos II) dało się grać bez przycięć w dosowe gierki typu Panzer General. Ale działało na granicy płynności (tzn trzeba było troche poczarować w pliku konfiguracyjnym aby dźwięk nie rwał). Z innych gier dosowych, to Hospital Theme przycinał.
Czyli na A1200 z PPC i OS4 raczej nic nie będzie działać dostatecznie szybko. No, może Norton Commander ;) (na PC Tasku i 68030 50 MHz chodził bardzo dobrze).
[#4] Re: DosBox na A1200 pod OS4.1

@pong777, post #1

Może już W95 jest używalny?

Tu raczej Amiga OneX1000ok, racja A na klasyku to komfortu z używalności W95 nie będziepomysł
Bardziej jako ciekawostkę można to potraktowaćOK

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2013 10:26:14 przez parallax
[#5] Re: DosBox na A1200 pod OS4.1

@pong777, post #1

A ja mam pytanko nt PCTaska. Jaki performance +/- jest osiagalny na PC Tasku na 060-tce? W sensie czy mozna w cos na tym zagrac? Nie mam jak sprawdzic, bo moje Amigi sa daleko, a mnie to zaciekawilo.

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2013 12:09:52 przez mccnex
[#6] Re: DosBox na A1200 pod OS4.1

@wali7, post #3

Kiedyś testowałem DosBOXa na Sam440Flex 800Mhz i niestety nie dało się go komfortowo używać. Np. UFO miało tragiczną płynność i szybkość działania. Natomiast na Peg2 1GHz (właściwie to 1,15GHz, bo miałem podkręconą wersję) UFO działało już przyzwoicie. Dlatego myślę, że co do prędkości na klasyku, to raczej będzie tragedia i używalność żadna.
[#7] Re: DosBox na A1200 pod OS4.1

@mccnex, post #5

granie w PeCetowe gry na emulatorze na Amidze ma wielokrotnie mniejszy sens jak granie w Amigowe gry na emulatorze na PC

ba, większy sens ma emulowanie PCTaska/DosBoxa na emulowanej w WinUAE Amidze . Powaga splat
[#8] Re: DosBox na A1200 pod OS4.1

@XoR, post #7

Nie wiesz o co chodzi w tym wszystkim pomysł Chodzi o satysfakcję z uruchomienia czegoś z pc (windows) na Amidze, a w tym przypadku żeby ta satysfakcja była jeszcze większaOK
[#9] Re: DosBox na A1200 pod OS4.1

@XoR, post #7

Sens to mialo, kiedys na pewno :). Sam na Amidze 1200 z ec020/14Mhz/Fast, a potem z 030/50Mhz/Fast uzywalem PC-Taska wprawiajac w oslupienie ludkow majacych 286/386. Nie uzywalem co prawda w tym celu, bo na Amidze wszystko bylo o niebo lepsze niz na jakims koszmarnie ciezkim PC :). Dzieki PC-Taskowi nie musialem kupowac PC na studia itp. , ale nie tylko, takze do mojej pierwszej pracy w ktorej zajmowalem sie tworzeniem oprogramowania dla pewnego przedsiebiorstwa produkcyjnego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem