[#1] Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?
Czy na OS4 jest jakieś oprogramowanie, którego nie ma na innych platformach, które warto przeportować na MorphOSa? Gier nie liczymy.
[#2] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@michal_zukowski, post #1

Sketchblock
AbiWord
ProAction
[#3] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@vimothep, post #2

Ponoć ArtEffect 5 ma być na OS4.
[#4] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@michal_zukowski, post #1

Codebench
[#5] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@ede, post #3

No to by było coś a może Photogenics by się udało za kasę zrobić. Chętnie bym kupił, podobnie jak AE 5. No ja bym pomyślał o BlitzBasicu (BlitzMax, Blitz3D). A może Pygame (nowe na bazie sdl2, Pyglet).
[#6] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@Ender, post #5

Photogenics ma fajne narzędzia malarskie ale chyba nic poza tym (nawet brusha nie można wyciąć także nie ta liga). Generalnie wątek dotyczy oprogramowania dostępnego dla OS4 które warto przenieść na MorphOS, możliwe nawet że Rzookolowi chodzi o te z otwartymi źródłami. Arteffect 5 zapodałem chociaż go nie ma jeszcze na OS4 bo uważam, że jest to najbardziej rozbudowany i użyteczny program graficzny 2D jaki powstał na Amiga OS i ciekawy jestem czy jest szansa na wersje dla MOSa.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 14:30:58 przez ede
[#7] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@michal_zukowski, post #1

iODBC
AAMP - Amiga Apache MySQL PHP

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 15:39:29 przez Lokaty
[#8] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@Lokaty, post #7

pytałem o oprogramowanie, które jest tylko na AmigaOS4. iodbc, PHP, MySQL to nie jest oprogramowanie natywne tylko portowane.
[#9] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@Lokaty, post #7

Wypisujecie programy, które są na innych platformach, a takie, które są tylko na OS4 to na przykład DVPlayer i WavPack datatype.
[#10] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@michal_zukowski, post #8

Rzecz jasna. Pytanie, czy nie warto tegoż przeportować, he??
[#11] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@Lokaty, post #10

Tu można się wypowiedzieć:
http://www.ppa.pl/forum/morphos/28036/czego-wam-najbardziej-brakuje-pod-mos-em


Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 16:16:24 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#12] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

Skolman, "zluzuj cyce"!
Ja na MOSa niczego nie potrzebuje. Bynajmniej narazie, to nie jest mój target na obecną chwilę. OK

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 16:48:40 przez Lokaty
[#13] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@ede, post #6

W sumie to te nasze graficzne mogłyby pójść do przodu np. Gribouillis 3, a współpracę, wykorzystanie czegoś z innych programów w tym francuskim ciasteczku bierzesz pod uwagę. Chętnie bym się dorzucił lub kupił, o ile cena nie będzie skalkulowana jak za amigową klawiaturę Hmm. No to LibreOffice (wystarczy zapis odt.)albo Papyrus. Jest gdzieś jakaś lista oprogramowania użytkowego na AOS 4.x z opiniami użytkowników?
[#14] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@Ender, post #13

W sumie to te nasze graficzne mogłyby pójść do przodu np. Gribouillis 3, a współpracę, wykorzystanie czegoś z innych programów w tym francuskim ciasteczku bierzesz pod uwagę.


Niby tak. Jednak osobiście wolałbym odświeżenie i port PPC ArtEffecta niż gonienie/czekanie do osiągnięcia niezbędnego minimum funkconalności dającej możliwość sprawnego wykonania typowych photoshop-owych zadań. Notabene AE ma parę bajerów jakich nie ma photoshop.

No chyba, że to będzie klon AE

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 19:12:07 przez ede
[#15] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@ede, post #14

Ja myślałem o wzbogaceniu G3 w jakieś fajne patenty/rozwiązania z AE4, PG. Ot taka nasza/ najnaszejsza wersja. Wiadomo, że wykorzystanie takich patentów za free by nie było, ale na to bym się z chęcią dorzucił.
[#16] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@Ender, post #15

Ja podobnie jak Enter bym wszystko kupił albo się dorzucił do wszystkiego, no ale nie mam Mosapomysł Jak byście się złożyli i mi kupili (jak chcecie oczywiście), to bym po dokładał tu i tam a i też kupił pomysł o ile cena nie będzie zbyt dużaOK
[#17] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@parallax, post #16

puszczenie pawia
[#18] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@michal_zukowski, post #8

Wymieniony wyżej AbiWord jest z linucha. TuneNet jest zdaje się tylko pod OS4, i DvPlayer, ale chyba liczyłeś na programy większego kalibru.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 21:30:27 przez adam_mierzwa
[#19] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@adam_mierzwa, post #18

Abi jest słabiutki, nie bardzo widzę sens gmerania w nim, bo (mimo swoich zalet) z takimi mocarzami jak Open Office/Libre Office konkurować raczej nie może.
Tak. Oo i Lo nie mają swoich amigowych/morphosowych wersji, ale pod MorphOS pięknie śmiga fajny Wordsworth wypuszczony sto lat temu przez Digita International. Nie jest to szczyt marzeń i możliwości, ale daje z tym zupełnie sensownie pracować na rozbudowanej nieprzesadnie A1200 i na miniaczu z MorphOS. Odpalałem na miniaczu bez emulatora, czasami coś haczyło, prawda, ale nie na tyle, by się nie dało całkiem poważnie pracować.
Zatem pies tańczył z Abi. Ale gdy się dało Oo/Lo sensownie zrobić dla MorphOS, to już chyba niczego więcej by nie trzeba było, by MOS dołączył do grona systemów operacyjnych "poważnych", takich do solidnej pracy.

Serdelki
Des
[#20] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@Des, post #19

Jeszcze wielu, wielu programów wszelkiego rodzaju brakuje, by nadawał się do solidnej pracyOK Chyba, że masz na myśli w obrębie tego, co można robić w pakiecie officepomysł
[#21] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@Des, post #19

Moim zdaniem pomimo tego, iż (jak kolega twierdzi) AbiWord jest cienki, to i tak bije WW...
[#22] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@Ender, post #15

Ja myślałem o wzbogaceniu G3 w jakieś fajne patenty/rozwiązania z AE4, PG. Ot taka nasza/ najnaszejsza wersja.


Na początek musiałoby znaleźć się grono osób, które dobrze znają w praktyce AE4, PG i G3 a najlepiej bardzo dobrze i zdefiniować poszczególne elementy działania takiego idealnego programu. No i oczywiście ktoś lub grupa osób które to zaprogramują. Czy w Gribouillis-ie to trzeba byłoby się przyjżeć czy ma z sensem możliwości takiej rozbudowy.





Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 23:00:42 przez ede
[#23] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@MaaG^dA, post #21

Ja też myślę, że AbiWord by się nam przydał. Jednak z natywnym GUI a nie pod jakimś kiepskim przeszczepem z X-ów.
[#24] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@adam_mierzwa, post #18

TuneNet jest zdaje się tylko pod OS4, i DvPlayer


TuneNet nie warto przenosić link, a DvPlayer wart był przeniesienia najwyżej w 2007-2008 roku kiedy to jeszcze Fab nie wziął się za MPlayera.
[#25] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@ede, post #22

No to ja widzę Ciebie, ASa, Stefkosa, Recendenta, to jeśli chodzi o testowanie. Mam nadzieję, że Stefkos (za wynagrodzenie) swoje doświadczenie z Painta wykorzystałby przy wspólnym projekcie. Nie wiem jak się na to zapatruje autor G3, no i autor Painta. Co się da to zunifikować, zamiast rozwijać kilka projektów osobno, to jeden, ale coraz bardziej rozbudowany. Myślę, że w Teamie znalazły by się osoby, które mogły by dodać/przeportować to co najważniejsze, najlepsze z innych programów. G3 to dobra baza według mnie. Fajnie pomarzyć.
[#26] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #24

AmiNet Radio jest nierozwijany od 2005 r. - tak wynika z tego linka. TuneNet też nie jest, ale jest 5 lat młodszy. Wydaje mi się - aczkolwiek nie mam pewności - że TuneNet z wtyczkami obsługuje więcej formatów. I nie jestem pewny czy ANR pozwala na emitowanie (nie tylko odbiór) shoutcastów.

Nie znam MPlayera w wersji z MorphOS-a - wierzę na słowo.

Takie wątki dopiero pokazują jak mało jest natywnych, dobrych programów, niestety. Coś co jest dobre na OS4 zazwyczaj jest importowane, albo istnieje tez na innych "gałązkach" amigowych.

Wspomniany wyżej SketchBlock to wg mnie słabizna. Z wszystkich wyżej wymienionych ArtEffect 5 bym polecał jedynie.
[#27] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@adam_mierzwa, post #26

No ale z tego co kojarze to jeszcze tego ArtEffecta5 nie ma, chociaż release jest ponoć w 2013. Z własnego spisu rzeczy, ktore miały wyjść i nie wyszły to dodałbym CandyFactory dla OS4.

DV Player można uruchamiać pod Morphosem pod os4 emu ale to mocno średni program obecnie, chyba nawet użytkownicy OS4 go nie używają.
[#28] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@adam_mierzwa, post #26

AmiNet Radio juz raczej nie zobaczymy w nowej odslonie, moze jeszcze udalo by sie zrodla wyciagnac tyle ze program byl pisany z uzyciem AmigaE.
[#29] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@Ender, post #25

Najgorsze jest to ze roznie bywa z czasem. Czasem jest tak ze usiadziesz mozesz robic, czasem wpadaja jakies obwiazki a inne uciekaja. Aby stworzyc taki program to trzeba by go bylo przemyslec i chyba napisac jednym ciagiem (zwolnic sie z pracy??).
G3 to fajny program, tyle ze napisany w pythonie (tam chyba cairo jest pod spodem, ale nie dam glowy)
[#30] Re: Jakie oprogramowanie warto przenieść z OS4?

@stefkos, post #29

Python nie jest zły. Zawsze można spróbować CPythona lub C jeżeli ktoś chce. Do niczego nie zobowiązuje, ale Twój Paint jest fajny, tylko G3 jest chyba bardziej zaawansowany. Mam świadomość, że ludzie mają obowiązki, tak się tylko rozmarzyłem. Fajnie byłoby zbierać kasę na programy dla MorphOS-a a nie starocie z 68k. I ta radość kupiłem sobie program, grę na mój komputer. Nie oczekuję, że program ma konkurować z PS, bo to nie mój target na hobbystycznym systemie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem