kategoria:
[#31] Re: Amiga X1000/X5000

@Voyox, post #30

A może potrzeba osobnej drogiej licencji?
[#32] Re: Amiga X1000/X5000

@Voyox, post #30

Altivec żyje, tylko pewnie takie procesory bez niego są tańsze.
Czy jest trudny to nie wiem, pewnie nie bardziej jak SSE przy Intelu. Akurat taki procesor miał sensowną cenę jak go wybierano do X5000.
To są długotrwałe projekty, tzn. nam się dłużą, trwają po kilka lat, i po wypuszczeniu komputera w wersji finalnej już nie da się wyboru zmienić jeśli pojawi się coś ciekawszego.
Mnie tam cieszy że wreszcie kilka rdzeni i sensowny zegar.
[#33] Re: Amiga X1000/X5000

@adam_mierzwa, post #32

Ja myślę, że firma zrezygnowała z tych bibliotek i będzie chciała bardziej wykorzystać moc kart graficznych. Kiedy to zrobią i czy zrobią pozostaje tajemnicą (mało nas do pieczenia chleba ...).
[#34] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga X1000/X5000
[#35] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga X1000/X5000
[#36] Re: Amiga X1000/X5000

@Ender, post #33

Ja myślę, że firma zrezygnowała z tych bibliotek i będzie chciała bardziej wykorzystać moc kart graficznych. Kiedy to zrobią i czy zrobią pozostaje tajemnicą (mało nas do pieczenia chleba ...).


Nie zrezygnowała a co najwyżej zrobiła sobie od nich małą przerwę, bo następca tego procesora czyli e6500 już AltiVeca ma.
[#37] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga X1000/X5000
[#38] Re: Amiga X1000/X5000

@Blendor, post #37

Bez Względu na to co pisze kolega chętnie bym kupił sobie amigę X1000 lub X5000 tylko mnie nie stać . Szkoda że Amiga OS4.1fe można uruchomić po przez emulator na intelu a niestety. Nie da się uruchomić na Applu z procesorem PPC. Swoją drogą kolega przy świecie błysnął osobista kulturą brawo.
[#39] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga X1000/X5000
[#40] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga X1000/X5000
[#41] Re: Amiga X1000/X5000

@Dziadziomiecio, post #38

Może kiedyś E-UAE będzie udawać BPPC/CSPPC
[#42] Re: Amiga X1000/X5000

@Dziadziomiecio, post #38

Da się, wprawdzie pod OSX ale z tego co widziałem to się da.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem