[#1] OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka
Zachęcony audycjami "Amiwigilia" zastanawiam się nad próbą instalacji 4.1 pod UAE... Przeszukując net znalazłem informacje , że 4.1 jest w różnych rewizjach: na sam , ppc phase itd... nie wiem czy to dane prawdziwe? zanim wydam więc ewentualne 120 zeta ciałem się spytać jaka wersję szukać dla UAE?
[#2] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@xtro, post #1

Czy TA - link wersja będzie ok pod UAE?
[#3] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@xtro, post #2

Dla UAE tylko wersja Classic.

Komp powinien być mocny. U mnie i7 8 rdzeni działa ciut wolniej od A1200 z PPC. Za to szybciej przetwarza grafikę - idzie obejrzeć DVD na emulowanej Ami na Intel i7.
[#4] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@pong777, post #3

Aha czyli jednak trzeba przy kupnie wybrać wersję? No ja mam niestety tylko 2 rdzenie...
[#5] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@xtro, post #4

AMD czy Intel? Jaki model?
[#6] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@pong777, post #3

U mnie i7 8 rdzeni działa ciut wolniej od A1200 z PPC

a nie jest tak, że UAE korzysta tylko z 1 rdzenia? Więc to ile ich masz jest bez znaczenia. Bardziej chyba chodzi o taktowanie i cache
[#7] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@zmiennik, post #6

Ale nie wszyscy o tym wiedzą.
[#8] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@pong777, post #5

Najszybszy i5 z końcówką K, żeby jeszcze podkręcić. W tedy jeden rdzeń będzie miał najwyższe taktowanie/będzie najszybszy do UAE.
AMD to super procki, ale ostatnio mocno odstają.
[#9] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@amizet, post #7

Oczywiście że z jednego. Chodzi o samą generację procesora aby była jak najwyższa. Dodatkowo MHz per rdzeń. Wielordzeniowe mogą też odciążyć cały komp bo inne rzeczy po za UAE mogą śmigać na innych rdzeniach.
[#10] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@xtro, post #4

Tylko po ci Ci przepraszam OS 4.1 przy dostępnej pamięci 128 MB. To jest bez sensu. Zainstaluj sobie Linux'a przy takiej ilości pamięci i zobacz jak działa. Choćby pod VirtualBoxem. Pobawisz się tym godzinę, czy dwie, poprzestawiasz okienka i sobie dasz spokój. Emulacja PPC do WinUAE została zrobiona dla klasycznego systemu Amiga OS 3.9 i do tego aby móc odpalać produkcje dla procesora PPC przeznaczone dla Amiga OS 3.9, gdzie procesor ten robi za taki koprocesor.

Jak nie masz kasy, a chcesz coś innego to kup sobie mini maka i Morphos'a. A jak już musisz mieć Amiga OS 4.1 i chcesz go używać to kup komputer, który go obsługuje.
[#11] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@gilban, post #10

Nie korzystam z WinUAE, ale czy nie jest tak że AmigaOS 4.x ma partycje SWAP, która niekoniecznie wolno musi działać pod WinUAE?
[#12] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@adam_mierzwa, post #11

Nie umiem Ci powiedzieć, gdyż nie mam Amiga OS 4.1. Jednak rozmawiałem z różnymi ludźmi i tu na forum już trochę było, że Amiga OS 4.1 słabo działa pod WinUAE. Słabo też niestety działa na klasycznej Amidze 4000 z kartą PPC i kartą graficzną, np Radeonem 9200. Działa, ale rewelacji nie ma.

Ja WinUAE używam czasami tylko do emulacji 68060 i do odpalania na nim dem i gier, które nie chcą działać na mojej klasycznej Amidze z 68020/28 MHz.
[#13] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@pong777, post #5

Ja mam model laptopowy core duo 2,2 mhz... Szybszy pecet mi nie jest potrzebny bo nie gram...
[#14] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@xtro, post #13

Na C2D 2x1,8 da się przesuwać ikonki i grać w ping ponga w full hd
[#15] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@xtro, post #13

A dokładnie mam tego 20 calowego parę lat temu multimedialnego "mocarza" i wszystkim polecam ten komp jeśli chce duuuuży laptop z demobilu o dobrych parametrach:
[#16] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@xtro, post #15

Wygląda jak 9920G.
[#17] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@waldiamiga, post #16

Acer Aspire 9815WKMi
[#18] Re: OS 4.1 dla UAE - pytanie od zielonego ludka

@xtro, post #17

kolos... nie jest to laptop w podróż, choć dell robił model i z ekranem 22'



Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 17:58:51 przez xtro
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem