kategoria: AmigaOS 4.1
[#1] OS 4.1 FE problem
Witam,

po crashu systemu i naprawie płyty głównej nie mogę zainstalować OS 4.1 FE na Amidze 4000.
Dochodzi do wczytywania kickstartu i po resecie wszystko zaczyna się od nowa.

Jak przerzucę jeszcze wszystkie dane do OS 3.9 to popatrzę czy wszystko działa z PPC ale WhichAmiga normalnie go pokazuje.

Jakieś propozycje?

Z góry dzięki :)
[#2] Re: OS 4.1 FE problem

@Tom Rain, post #1

MapROM wyłączony?
[#3] Re: OS 4.1 FE problem

@pong777, post #2

Zgodnie z instrukcją i pamięci na 70ns.
[#4] Re: OS 4.1 FE problem

@Tom Rain, post #3

A moze cdrom zmieniles, u mnie z instalacja byl blad na jednym cdromie a na drogim spokojnie wszystko dzialalo. Zobacz zworki na dysku i na cd

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 16:48:47 przez mwb113
[#5] Re: OS 4.1 FE problem

@mwb113, post #4

Zaczęło trybić.

Inne opcje w ustawieniach PPC miałem powyłączane - jak je ustawiłem na aktywne to zaczęło działać.
Dodam, że takie przeboje mam pierwszy raz. Coraz bardziej skłaniam się do tego, że na imprezie ktoś mniej-lub-bardziej-bezwiednie poprzestawiał, bo od tamtego czasu zaczęły się dziać cuda z tą maszyną.

Jakkolwiek, jestem na etapie instalacji systemu. Mam 2xRTG w Mediatorze wrzucone (Radeon i VooDoo 3) i OS 4.1 sam sobie wybrał VooDoo - na Radeonie krzaki :P

Nie mam pojęcia jak mocno VooDoo bije Radeona pod OS 4.1 bo wcześniej używałem tylko Radka.
Ma ktoś doświadczenia z tym tematem?
[#6] Re: OS 4.1 FE problem

@Tom Rain, post #5

A jak masz ustawionego PPC w biosie. jestem ciekaw czy u mnie jest tak samo.
[#7] Re: OS 4.1 FE problem

@mwb113, post #6

[System]

No Maprom

No 31KHz Screen

SuperScalar On
BranchCache On
Writebuffer On

Pamięci na 70ns

i z takimi ustawieniami zaczął działać
[#8] Re: OS 4.1 FE problem

@Tom Rain, post #7

Troszkë zmiana tematu ale czasem trzeba.

Ja miaîem na off teraz zmieniîem na on ciekawe co to da?
[#9] Re: OS 4.1 FE problem

@Tom Rain, post #3

Odpowiedź na:
Zgodnie z instrukcją i pamięci na 70ns.


Nie mam AOS4.1, ale w instrukcji do AOS4.0 jest napisane co innego, żeby nie ustawiać na 70ns, bo to tylko bardzo spowolni prace systemu. Nie ma to nic do odpalania systemu, chyba że masz simmy 70ns, ale ja bym takie wywalił na śmietnik.

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 19:50:39 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#10] Re: OS 4.1 FE problem

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

No w AOS 4.1 tak napisały mądre głowy więc tak ustawiłem, mimo, iż mam 60ns
[#11] Re: OS 4.1 FE problem

@Tom Rain, post #5

Pod 4.1,to raczej Radek bije VooDoo. Przedewszystkim DVI i jakość obrazu,potem ilość pamięci gfx no i obsługa kompozycji obrazu.
[#12] Re: OS 4.1 FE problem

@Tom Rain, post #10

Mniejsza z tym. Ja mam ustawione na 60ns i system odpala, ale do używania lepszy jest AOS3+WOS.
[#13] Re: OS 4.1 FE problem

@Tom Rain, post #10

Tak jak Ci koledzy piszą, sprawdź czy masz stabilnie na 60 ns- będzie dużo szybciej.

Co do Voodoo Vs Radeon- nawet się nie zastanawiaj tylko odpalaj Rdeona!
Niestety pod Medkiem i Os4.1 nie można wykorzystać 2 kart GFX pod PCI
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem