kategoria: AmigaOS 4.1
[#1] Amiga OS4.1FE update 1
Witam wszystkich.
Panowie i Panie jest mały problem, możliwe że już ktoś to przetestował a więc.
Po instalacji UPDATE 1 na Amidze klasycznej (komp w stopce) i reboocie systemu amiga nie chce przejść na Obraz karty graficznej (VooDoo 3). Pal chodzi dobrze, dźwięk jest przez soundblastera, internet tez jest.
Program RANGER pokazuje karte - że jest VooDoo, na belce systemowej przy pokazywanej pamięci karty graf. są jakieś dziwne ilości pamięci MB
W Prefsach przy ustawieniach trybów wyświetlania jest normalnie Board 0 - i są tryby wyświetlania, ale po wyborze i przejsciu z Pal na VooDoo pojawia się czarny ekran. Wygląda to tak jakby Update 1 powodowal problem pracy z tą kartą GFX nie wiem jak jest na Radeonie.
Jeśli ktoś ma tak samo lub mógłby sprawdzić.
System aktualizowany na dwóch dyskach - ten sam efekt.
Jakieś pomysły jak to rozwiązać??.
Pozdrawiam
[#2] Re: Amiga OS4.1FE update 1

@mwb113, post #1

Niestety mi nie udało się zainstalować systemu 4.1 FE na A1200 oraz na A4000D. Instalacja przebiega pomyślnie ale po wyłączeniu i włączeniu komputera resetuje się bez końca. Ale widzę że "update" też dobry
[#3] Re: Amiga OS4.1FE update 1

@PrzemasIII, post #2

I nie wiem czy to wina ładowanego Kickstartu czy oprogramowania jakiegoś sterownika.
A myślę o kickstarcie ponieważ dopóki robi się reset miękki, i zostaje w pamięci kick (stary) to komp po update chodził i się ładował.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 19:57:51 przez mwb113
[#4] Re: Amiga OS4.1FE update 1

@mwb113, post #1

Siema! Niestety mam ten sam problem po apdejcie. Włożyłem na szybko Radeona i system wyświetla obraz. niestety,jak u ciebie na VooDoo ciemnica...
[#5] Re: Amiga OS4.1FE update 1

@Grisza, post #4

Wiec zostaje tylko radeona wsadzić.
[#6] Re: Amiga OS4.1FE update 1

@mwb113, post #5

Zrobiłem sobie update i co zauważyłem:
- Aplikacje 3d zaczęły mi się wieszać
- notatnik uruchamia się z 15 sekund (!!!) w każdym bądź razie absurdalnie długo!
- miało działać Early Startup Menu na karcie graficznej (ale dostaje tylko biały ekran)

Mój konfig to A1200 z Medkiem i Radeonem.

Zrobiłem małe śledztwo i znalazłem winowajcę.
Winny okazał się nowy kernel (sys:Kickstart)
Podmieniłem na stary i wszystko jest OK.

Czyli:
- 3d nie wiesza kompa
- wreszcie działa early startup menu na Radeonie
- notatnik zastąpiłem starym z finalnej wersji i uruchamia się normalnie.
- wydaje mi się, że aplikacje Warp3D troszeczkę lepiej hulają (bardzo subiektywne odczucie na podstawaie działania emulatora PSX).
[wyróżniony] [#7] Re: Amiga OS4.1FE update 1

@BULI, post #6

Po podmianie kernela na stary sprawdziłem też Voodoo3 i działa poprawnie ok, racja
[#8] Re: Amiga OS4.1FE update 1

@BULI, post #7

Kernel - mówisz w kickstart (zobacze i zmnieniam)

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 20:11:17 przez mwb113
[#9] Re: Amiga OS4.1FE update 1

@mwb113, post #8

Na stronie Hyperionu temat na forum poruszony, pisza űe sië przyjrza temu i wiedza o problemie.
[#10] Re: Amiga OS4.1FE update 1

@mwb113, post #9

Tak, widziałem ten wpis ok, racja
[#11] Re: Amiga OS4.1FE update 1

@BULI, post #10

Na pegasos Pod radeonem wszytko gra.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem