kategoria: Amiga Classic
[#1] Voodoo i Radeon pod AmigaOs 4.1
Kochani, mam Mediatora a w nim Voodoo3 i Radeona 9250.
Problem polega na tym, że jak chcę odpalić AOS 4.1 z Radeonem muszę wyjąć z slotów PCI Voodoo3.
Pytanie jak sprzętowo (programowo?) wyłączyć Voodoo3 z szyny Mediatora? Tak, żebym za każdym razem nie wyjmował Voodoo3 z PCI gdy chcę mieć Radeona pod AOS 4.1!

Ja myślę, żeby zrobić mechaniczny przełącznik przy gnieździe PCI, albo na samej karcie Voodoo którym bym załączał/wyłączał pin (tylko który) odpowiedzialny za detekcję karty pod Medkiem. Samo odłączenie napięcia +5V chyba nie wystarczy?
[#2] Re: Voodoo i Radeon pod AmigaOs 4.1

@BULI, post #1

Hej ! Sam właśnie się zastanawiam jak,to wykombinować. Również myślałem nad takim przełącznikiem,ale może dałoby się,to załatwić programowo.
[#3] Re: Voodoo i Radeon pod AmigaOs 4.1

@Grisza, post #2

Programowo to musieli by się wysilić ludzie z Hiperionu- więc pewnie nam się nie uda

Spróbuję oblukać rozpiskę pinów PCI i zobaczyć czy coś się da zrobić ok, racja
[#4] Re: Voodoo i Radeon pod AmigaOs 4.1

@BULI, post #1

Z ciekawości - co się dzieje, jak nie wyjmiesz?
[#5] Re: Voodoo i Radeon pod AmigaOs 4.1

@_arti, post #4

Z ciekawości - co się dzieje, jak nie wyjmiesz?


Mam sieczkę na ekranie generowanym przez Radeona.
Z obydwoma kartami w slotach zadziała sterownik Voodoo i będzie wszytsko OK, ale Radeon nie jest poprawnie wykrywany.

Programowo nic nie pomaga (np wyłączenie sterownika Voodoo w bootstarp (kickstart), czy w devs:monitors).
[#6] Re: Voodoo i Radeon pod AmigaOs 4.1

@BULI, post #5

Eh...
[#7] Re: Voodoo i Radeon pod AmigaOs 4.1

@BULI, post #1

Tu coś jest link
[#8] Re: Voodoo i Radeon pod AmigaOs 4.1

@Jacol, post #7

Niestety tu nic nie ma.

Ja mam Radeona i Voodoo skonfigurowane razem pod 3.9 i działają OK.

Pod 4.1 Voodoo i Radeon nie będą działać razem, jest o tym w dokumentacji AOS 4.1 (nie obsługuje 2 kart GFX- nakładanie się adresów itp).

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 19:16:53 przez BULI
[#9] Re: Voodoo i Radeon pod AmigaOs 4.1

@Grisza, post #2

Ok. Sprawdziłem.
Zablokownie w Voodoo/PCI pinu A26 (Init Device Select) wystarczy, żeby Radeon działał pod AOS4.1 bez wyjmowania z Medka Voodoo ok, racja
[#10] Re: Voodoo i Radeon pod AmigaOs 4.1

@BULI, post #9

Odświeżę trochu ;)
Blokada pinu działa w kwestii OS 4.1 i użycia Radeona w nim.

Jak mogę ustawić OS 3.9 by ten spokojnie korzystał z zasobów obu kart (RAM z Radeona ale grafika z VooDoo)?
Działało (jakoś) mi to wcześniej a teraz nie chce :/
[#11] Re: Voodoo i Radeon pod AmigaOs 4.1

@Tom Rain, post #10

Masz A4000 czy A1200?
[#12] Re: Voodoo i Radeon pod AmigaOs 4.1

@BULI, post #11

A4000 z Medkiem i Radeonem,VooDoo, OS 3.9 i 4.1FE
[#13] Re: Voodoo i Radeon pod AmigaOs 4.1

@Tom Rain, post #12

Oczywiście musisz:
-mieć odpalone oba sterowniki GFX (w Devs:monitors).
-skonfigurować sobie rozdzielczości programem Picasso96Mode dla każdej karty (wybierasz odpowiednią BOARD z menu).

To działa na A1200.

W A4000 pamiętam, że był jakiś problem chyba trzeba było wpiąć zworkę SWAP CONFIG
(teraz nie mam jak tego sprawdzić).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem