[#1] Instalacja os4 na amidze 1200
Czesc. Mam pytanie odnośnie instalacji amiga os 4 lub os 4.1 na amidze 1200 aga. Mianowicie posiadam cd rom poprzez kontroler ide atapi, dlatego podczas instalacji z dyskietki botujacej amiga nie "widzi" tego cd roma pojawia sie komunikat o wozenie plyty os do cd roma. Podczas proby uruchomienia instalatora z wb 3.x chwile poczyta plyte cd, ale po pewnym czasie nastepuje migawka kolorow az w koncu amiga staje na czerwonym obrazie I koniec. Nawet z dyskietki nie mozna wystartowac. Czy istnieje jakis sposób instalacji tego systemu bezposrednio na amidze lub poprzez wiuae? Dodam że posiadam blizzarda ppc I przez winuea również próbowałem instalacji ale bezskutecznie. Za wszelka pomoc dziekuje
[#2] Re: Instalacja os4 na amidze 1200

@loveamilove , post #1

Razem z os4 nie dostałeś instrukcji jak zainstalować system ?

Na dyskietce jest jaki sterownik do cdrom ?
[#3] Re: Instalacja os4 na amidze 1200

@loveamilove , post #1

Ale masz w tej 1200-ce jakąś dopałkę z PPC na pokładzie, prawda?
[#4] Re: Instalacja os4 na amidze 1200

@Norbert, post #2

Nie mam instrukcji. Plyta oryginalna od kumpla. Amiga os 4.1 update 2 Na dyskietce jest sterownik scsi.device I jakis plik atapi.ljsmajik.
[#5] Re: Instalacja os4 na amidze 1200

@perinoid, post #3

Tak 128 mb 68060 I ppc 330 mhz
[#6] Re: Instalacja os4 na amidze 1200

@loveamilove , post #5

A czy czasem jeszcze dodatkowo nie powinna być karta BVision?
AmigaOS 4 chyba działa na karcie graficznej.
[#7] Re: Instalacja os4 na amidze 1200

@Amigo-A1200-040, post #6

Działa też na AGA.
Chociaż słowo "działa" jeet na wyrost - po prostu system daje się uruchomić.
Proste programy też działają.
[#8] Re: Instalacja os4 na amidze 1200

@stachu100, post #7

No działa, ale jak zainstalować ;)?
[#9] Re: Instalacja os4 na amidze 1200

@loveamilove , post #8

CD masz podpięty przez standardowy kontroler IDE na płycie głównej A1200?
Korzystasz z atapi.device, czy scsi.device do obsługi CD-ROMu?
[#10] Re: Instalacja os4 na amidze 1200

@BULI, post #9

Korzystam z atapi ide z idefix 97. Z plyty glownej amigi 1200

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 20:48:37 przez loveamilove
[wyróżniony] [#11] Re: Instalacja os4 na amidze 1200

@loveamilove , post #10

Witaj. Jeżeli korzystasz z idefix 97 instalowanego na dysku (czyli atapi.device) to działa to tylko po odpaleniu systemu z dysku. Z dyskietki, niestety nie, no chyba że na dyskietce byłby też sterownik i odpowiedni device.

Jeżeli natomiast chciał byś korzystać z tego co jest w bios Amigi wbudowane, to musiał byś mieć CD-ROM podpinany przez złącze PCMCIA. Wygodnym rozwiązaniem jest tu FAST-ATA Elboxu, bo ona też ma odpowiedni device do obsługi napędów CD.
[#12] Re: Instalacja os4 na amidze 1200

@loveamilove , post #10

To pokombinuj z SCSI.device bo chyba na takim sterowniku jedzie instalator AO4.1 i np CacheCDFS który jest na AOS3.9.

A jak nie to podeślę Ci "czystą" preinstalowaną wersję (jak znajdę chwilę czasu).
[#13] Re: Instalacja os4 na amidze 1200

@BULI, post #12

Kombinowalem juz prawie wszystkie możliwości z ta konfiguracja co mam I bezskutecznie. Bede wdzieczny za ta preinstalacje I za przesłanie.
[#14] Re: Instalacja os4 na amidze 1200

@loveamilove , post #13

OK. Tylko musisz mi dać chwilę (to bardzo odległy termin niestety), ale jeśli mam na dysku wersję preinstalowaną to oczywiście podeślę od razu z wielką ochotą! ok, racja
[wyróżniony] [#15] Re: Instalacja os4 na amidze 1200

@loveamilove , post #1

tu zaglądałeś ?
pekdar
[#16] Re: Instalacja os4 na amidze 1200

@Risc, post #15

Dzieki za to info. Poprobuje I poczytam. Moze cos wymajstruje :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem