kategoria:
[#1] PowerPC w Amidze 500
Witam.

Jeżeli moje pytanie należy do głupich to przepraszam, pytam, bo się nie znam. Czy dla Amigi 500 (nie plus) są jakieś urządzenia (akceleratory/karty rozszerzeń) mające na pokładzie procesory klasy PowerPC? Chodzi mi o coś, co zadziała z akceleratorem Vampire v2+. Pytam, zakupiłem system operacyjny AmigaOS 4.1 Final Edition i chciałem postawić go na Amidze 500 z Vampire'em na pokładzie, ale do działania jest potrzebne coś z PowerPC. Znam takie rzeczy jak Blizzard PPC, czy CyberStorm, ale nie znalazłem wersji dla A500 (chyba, że coś przeoczyłem).

Dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.
[#2] Re: PowerPC w Amidze 500

@Zg40C, post #1

Nie ma. To znaczy - istnieje, ale tylko teoretycznie (tzw. developer board do Blizzarda 2060, pasuje do A500, ale wyprodukowano tylko kilka sztuk). Poza tym - wątpię, żeby OS4 odpalił na tym prototypie. Tak sobie myślę (uwaga na przyszłość), że dobrą praktyką przy zakupie oprogramowania byłoby sprawdzenie najpierw jego wymagań sprzętowych.

EDIT: No tak, mój błąd - zapomniałem o ACA. Chyba faktycznie się da tak zrobić, chociaż sens tego żaden.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 16:11:54 przez recedent
[#3] Re: PowerPC w Amidze 500

@Zg40C, post #1

Możesz podłączyć do A500 lub A500+ kartę BlizzardPPC 603e nawet z kartą BlizzardVision za pomocą dodatkowej karty ACA500 i wtedy to będzie działać, czy z Vampirem to jeszcze nie testowałem.
[#4] Re: PowerPC w Amidze 500

@Zg40C, post #1

link
Amidze 500 daj Pan spokuj !
Ppc to 3.8 tys +grafika z 1.8 tys.
Aca 500 z 500 zł

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 16:10:41 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 16:15:58 przez Dorian3d
[#5] Re: PowerPC w Amidze 500

@superbonio, post #3

He he może uświadomcie kolegę ile kosztują używane karty, bo nowych nie ma, później jak niebezpieczna będzie to kanapka, bo to że się teoretycznie da to jeszcze nie wszystko. Dostanie chłopina zawału jak mu się usmaży i co.

# kolego na początek jesli chcesz uzywac AmigaOS 4.x to są komputery z PPC, które cenowo będą tańsze niż wspomniana legendarna karta turbo z PPC 603. Na allegro masz choćby jakaś SAM.

Tu masz artykuł kolegi PekDara jak sobie zaemulować taką ("klasyczną" tzn. stara + wspomniane turbo) Amigę. FS UAE jest też na Windowsa, problemem mogą być wsady do karty turbo (ich wystepowanie w necie nie jest chyba legalne, ale ludzie jakoś je znajdują).

Jeśli artykuł cię zainteresował to proponuję zainteresować się nastepującymi pozycjami książkowymi (nowymi).
AmigaOS 4.1 emulacja
AmigaOS 4.1 na co dzień

Dodatkow są jeszcze 2 inne systemy NG, bo do takich zaliczamy sobie tutaj na forum AmigaOS 4.1.

Pierwszy to AROS
Oficjalna strona projektu
Instalacja AROSA

Drugi z nich to MorphOS, który działa na PowerMakach G4 i G5
Oficjalna strona systemu
MorphOS tom 1
[#6] Re: PowerPC w Amidze 500

@KM, post #5

Polecam MorphOS. Nowoczesny , wydajny system.
[#7] Re: PowerPC w Amidze 500

@aKlon, post #6

OK
[#8] Re: PowerPC w Amidze 500

@aKlon, post #6

Polecam MorphOS. Nowoczesny , wydajny system.

o Maciusiu nie zapominaj i też polecajok, racja
[#9] Re: PowerPC w Amidze 500

@Zg40C, post #1

Wchodząc w ten wątek spodziewałem się:
1. świeżego konta z losową nazwą; - DONE!
2. odpowiedzi na pytania, które zadano już milion razy; - DONE!
3. zbanowanego OP-a za próbę wywołania flejma; - IN PROGRES...

No to jeszcze trochę poczekamy
[#10] Re: PowerPC w Amidze 500

@_arti, post #9

Vanitas vanitatum et omnia vanitas
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: PowerPC w Amidze 500
[#12] Re: PowerPC w Amidze 500

@Zg40C, post #1

Oczywiście, mam, lubię i korzystam:
http://amiga.resource.cx/exp/powerpc

To tak z przymrużeniem oka
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: PowerPC w Amidze 500
[#14] Re: PowerPC w Amidze 500

@_arti, post #9

Ha! I już na początku spaliłeś. Nazwa wcale nie jest losowa! Prawda, że jestem świeżym użytkownikiem, więc mam prawo nie wiedzieć, że zadawano tego typu pytania. Tak jak napisałem: Pytam, bo się nie znam.

Mimo wszystko, dziękuję wszystkim za pomoc w temacie.

Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 09:24:59 przez Zg40C
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem