[#1] Komputer do OS4 za 500zł
Czy są jakieś dostępne komputery w tych cenach? Może być jakaś kupa w stylu Sam 440 czy jakies stare AmigiOne?
[#2] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@michal_zukowski, post #1

Nie ma. Kupy są po 1.000-1.500 PLN.
[#3] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@michal_zukowski, post #1

Teoretycznie jest MacMini ale z jakiś względów nikt nie chce aby AOS4 oficjalnie wspierał tą platformę (zmowa Hyperiona z producentami crapu w stylu X*000?).

Najszybciej i najtaniej odpalisz to na WinUAE - https://thomas-rapp.homepage.t-online.de/os41uae/index.html

Za jakieś 8-10 lat emulacja PPC na x86 będzie śmigać szybciej niż na X10000 a może jeszcze szybciej bo nie trzeba emulować wyszukanego chipsetu.
[#4] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@radekcz, post #3

Pod winuae to ja mam, potrzebny mi jest komputer z usb.
[#5] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@michal_zukowski, post #4

Może ktoś pożyczy? Hexmage ma Sam440, której - jak pisze - nie używa...
[#6] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@radekcz, post #3

zmowa Hyperiona z producentami crapu w stylu X*000?


Używałeś tego "crapu" chociaż przez minutę że tak autorytarnie twierdzisz że jest to crap względem Maca Mini, czy piszesz głupoty bo ci się nudzi?
[#7] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@michal_zukowski, post #4

Pogadaj z Wali7, pamiętam że dostał od kogoś AmigeOne XE.
[#8] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@recedent, post #5

W sumie on dawno powinien to oddać bo miał danego kompa do projektu.
[#9] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@michal_zukowski, post #1

Zobacz sobie qemu I emulacja sam440
[#10] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@waldiamiga, post #7

Jakby nie miał na niego chętnych to za 500zl mogę wziąć i może w końcu coś na ten system napisze
[#11] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@Pico121, post #10

No właśnie ja chcialem coś napisać, ale chyba nie ma sensu.
[#12] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@michal_zukowski, post #11

A co tam dokładnie chciałeś dla AOS4 napisać? Skandala czy może jakiś inny projekt?
[#13] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@michal_zukowski, post #11

No właśnie ja chcialem coś napisać, ale chyba nie ma sensu.


Dokładnie, nie ma sensu. Twórz dalej na Morphosa i czerp z tego radość.
[#14] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@Leon, post #12

@Leon

Scandala dla AmigaOS 4 masz tutaj, tylko bez cienia złośliwości, za wiele sobie po tym nie obiecuj.
[#15] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@MUFA-amigaone-pl, post #14

No własnie chciałem sprawdzić jakby się kompilowala nowa wersja SCANdala (ta z OS4Depot ma 10 lat, poza tym działała chyba tylko z jakimiś skanerami po SCSI) skoro OS4 ma już MUI5, dodatkowo ogarnąłbym sterowniki. Rozumiem, że pod AmigaOS4 wolicie korzystać z linuxowego XSane i losowo działających sterowników, ale może ktoś by się skusił na moje - jest ich mniej ale każdy sterownik jest testowany z jednym lub dwoma obsługiwanymi skanerami (które potem lądują u mnie na strychu) więc jest większa szansa że zadziała.

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 21:25:15 przez michal_zukowski
[#16] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@waldiamiga, post #7

Wali7 dostał AmigeONE od Errora :) Chłop rozdawał rzeczy jak wyjeżdżał do USA ...
Myślę że nie powinno być problemu aby Wali ją udostępnił.
[#17] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@Rafael/ARMO, post #16

To umowa taka: wali7 zabiera AmigaOnę do Brzeska na Amigowisko, a rzookol przyjeżdża i daje pomacać chętnym swojego PowerMaca G5 PCIe z MorphOSem pomysł
[#18] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@recedent, post #17

Widzę, że recedent bawi się w notariusza
Prawdą jest że posiadam Amigę One (nie wiem jaki model... z G3 w każdym razie)....
Mogę ją wypożyczyć.....
Ale jest problem - nie umiem odpalić OS4 na niej :) . Komputer uruchamia się do ekranu z firmware, nie wiem co dalej....
Parafrazując Mufę, po doświadczeniach z Sam nie obiecywałem sobie zbyt wiele po tym sprzęcie, i nie poświęciłem mu zbyt wiele czasu. A bez wątpienia trochę czasu trzeba poświęcić.

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 09:34:20 przez wali7
[#19] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@wali7, post #18

Brzesko niestety leży trochę za daleko, gdyby impreza odbywała się gdześ w północnej lub środkowej Polsce, może bym przyjechał i Ci ten system odpalił.
[#20] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@MUFA-amigaone-pl, post #19

Spróbujemy mimo wszystko dać radę, a jakby co - będziemy dzwonić.
[#21] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@MUFA-amigaone-pl, post #19

Jeśli się nie uda, a rzookol nie pożyczy do testów (a tym samym podejmie się uruchomienia ;) ), to pewnie się kiedyś odezwę.
[#22] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@wali7, post #21

Kiedyś bawiąc się sam440ep (dzięki Leon :D) okazało się, ze "wystarczyło" zakualizować uboota (czy jak to się tam nazywa) oraz przepiąć kabelki na porcie sata.. potem już ruszyło.
[#23] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@MaaG^dA, post #22

U-BOOTa dla A1 XE już dawno nie aktualizowano, więc Error mógł mieć najnowszą wersję. Za to z tymi kabelkami to dobry trop bo w tym modelu często instalowało się kontrolery SILa, być może Error też takowy kontroler miał, ale np wyciągnął bo uznał że może mu się to do czegoś przydać np. w pececie. Jeśli tak było a w U-BOOcie jest zapisana konfiguracja że napęd ma startować z Sila, to system nie wystartuje. Może być też odwrotnie, SIL cały czas tam siedzi, lecz w wyniku np. padnięcia baterii, U-BOOT powrócił do konfiguracji fabrycznej, więc trzeba wpisać magiczne komendy, by wystartowało to z SILa... albo przepiąć taśmy.
[#24] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@recedent, post #20

Kiedy ta impra w Brzesku? Będzie Rzookol? Nowy skandal mnie interesuje może bym pomógł okiełznać AOne?
[#25] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@TomK, post #24

[#26] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@MUFA-amigaone-pl, post #23

U-BOOTa dla A1 XE już dawno nie aktualizowano, więc Error mógł mieć najnowszą wersję

No raczej. Najnowsza wersja z marca 2005 jest na stronie Hyperionu
[#27] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@TomK, post #24

no to może przywiozę... kolejnym problemem jest jakaś archaiczna wersja os4 którą do tego mam, wersji FE coś nie ma obecnie w sprzedaży
[#28] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@wali7, post #27

Oj tam, trzeba myśleć pozytywnie. AS na giełdzie sprzedaje AmigęONE z FE - może zgodziłby się podzielić zestaw?
[#29] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@wali7, post #27

no to może przywiozę... kolejnym problemem jest jakaś archaiczna wersja os4 którą do tego mam, wersji FE coś nie ma obecnie w sprzedaży


RetroAmi pisze że ma (choć może być to wersja dla klasyka:
https://retroami.com.pl/index.php?id_product=144&controller=product&id_lang=6

Alinea też ma w sprzedaży
https://www.amiga-shop.net/Amiga-Software/AmigaOS-Amiga-operation-systems/AmigaOS-4-1-FE::689.html

Reszty nie chciało mi się sprawdzać, ale listę dealerów masz tutaj:

https://retroami.com.pl/index.php?id_product=144&controller=product&id_lang=6
[#30] Re: Komputer do OS4 za 500zł

@recedent, post #28

Oj tam, trzeba myśleć pozytywnie. AS na giełdzie sprzedaje AmigęONE z FE - może zgodziłby się podzielić zestaw?


Podzielenie zestawu oznaczałoby ofertę A1 bez AmigaOS 4.1 FE, a komputer bez systemu, jak sądzę niekoniecznie byłby magnesem dla kupującego.

Dodam też że sprzedaż Amigi One z już zainstalowanym systemem AmigaOS 4.1 FE i sprzedaż komuś innemu samej plytki też uderza w gościa kupującego sprzęt, gdyż ten jest pozbawiony możliwości przyszłych uaktualnień.

Normalnie procedura wygląda tak że jak sprzedajesz kompa, to wyrejestrowujesz swój konkretny numer seryjny płytki na stronie Hyperionu, po czym nabywca tenże numer rejestruje imiennie na siebie i wtedy dostaje dostęp do uaktualnień. Te 29 euro, to chyba nie jest tak duża kwota by kombinować.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem