[#1] Trzeci port USB w Pegasosie
Czy OS4 obsługuje wewnętrzny port USB w Pegasosie?
[#2] Re: Trzeci port USB w Pegasosie

@Bohun, post #1

Obsługuje.
Ale szybciej będzie jest wstawisz kartę USB na PCI.
Pegasos ma w standardzie USB 1.1
[#3] Re: Trzeci port USB w Pegasosie

@Risc, post #2

Każdą kartę USB system obsłuży czy powinienem szukać jakiegoś konkretnego modelu? Zależało mi na podpięciu gniazd z panelu przedniego, żeby nie były tylko atrapą. Widzę, ze może być problem z przejściówką. Ale jeśli takie karty są obsługiwane to dobre i gniazdo z tyłu.
[#4] Re: Trzeci port USB w Pegasosie

@Bohun, post #3

1. Karta USB musi być rozpoznana przez firmware Pegasosa. Sprawdzone są kontrolery USB 2.0 NEC 480Mbps. Np. taki link, ale nie zabij mnie jak Ci nie zadziała (to trochę loteria).
2. Mnie taką przejściówkę zrobił znajomy elektronik - wyprowadzenie z wewnętrznego gniazda na karcie USB do gniazd w obudowie.
3. Popatrz jeszcze tutaj link.
Powodzenia.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 21:31:36 przez Kitech

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 21:32:00 przez Kitech
[#5] Re: Trzeci port USB w Pegasosie

@Kitech, post #4

Dzięki za podpowiedź. Gniazda w obudowie masz 2.0 czy 3.0?
[#6] Re: Trzeci port USB w Pegasosie

@Kitech, post #4

NEC też da się ładnie przerobić na SpiderII do Mediatora PCI :)
Ja w Peg używam jakiejś innej.
[#7] Re: Trzeci port USB w Pegasosie

@Kitech, post #4

Karta z allegro za 9 zł do tego gotowa przejściówka 3.0 19pin na 2.0 2xmale dały radę. Raz jeszcze dzikękuję za sugestię.
[#8] Re: Trzeci port USB w Pegasosie

@Bohun, post #7

Z Pegasosem nie miałem do czynienia, ale z doświadczenia z Amigą One G4 XE, a nawet z X1000 wiem że takie gniazdka pociągnięte po kabelku z płyty głównej na przedni panel, zazwyczaj dają mniej prądu. Tak więc nie zdziw się jeśli np. jakiś zewnętrzny HDD bez własnego zasilania, podpięty do przedniego panelu nie zostanie wykryty bądź będzie działał niestabilnie, a ten sam dysk podpięty do tylnego gniazda będzię chodził bez najmniejszego zarzutu. Oczywiście nie wykluczam że w przypadku takiej karty PCI zasilanie wysyłane na porty jest nieco lepsze.
[#9] Re: Trzeci port USB w Pegasosie

@MUFA-amigaone-pl, post #8

To nie jest tylko wada AmigaOne - w starszym PC miałem to samo, z przednich portów dysk działał po podłączeniu do dwóch portów USB (kabel miał rozgałęzienie), z tyłu wystarczył 1 kabel.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem