[#1] Duży plik w OS4
Chciałem wypalić pod OS4 płytę DVD. Zassałem archiwum zip o rozmiarze 2,3GB. Podczas rozpakowywania unarc po kilku minutach otwierania zgłaszał uszkodzone archiwum. To samo archiwum przesłane siecią do laptopa z linuksem otworzyłem bez problemu. Czy to jakiś problem z obsługą dušżych plików? ISO po rozpakowaniu ma 2,9GB
[#2] Re: Duży plik w OS4

@Bohun, post #1

DOS w AmigaOS4 powinien obsłużyć takie duże pliki, ale pytanie czy Twój filesystem obsługuje. W czym masz sformatowaną partycję?
[#3] Re: Duży plik w OS4

@Bohun, post #1

za mało ramu? użyj unzip z CLI
[#4] Re: Duży plik w OS4

@recedent, post #2

FFS 53.2 domyślnie sformatowane podczas instalacji systemu
[#5] Re: Duży plik w OS4

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

2GB RAM-u. Musi być więcej niż ma plik?
[#6] Re: Duży plik w OS4

@Bohun, post #5

Nie wiem w czym było spakowane to archiwum, być może jest jakiś błąd w XAD, to ostatnio wyszło przypadkiem przy okazji plików 7zip, gdzie archiwum 2GB nie chciało się rozpakować pod UnArc, a bezpośrednio z p7zip jak najbardziej. Tak więc spróbuj to po prostu rozpakować z konsoli czy filemanagera skonfigurowanego do pracy z konkretnym packerem z pominięciem XAD.

FFS daje radę z plikami do 4GB, choć to stary i powolny filesystem, więc nie polecam. Zdaje się że w AOS 4.1FE był jeszcze w samym systemie SFS, teraz nowsza wersja SFS jest w pakiechie Enhancer Software.
[#7] Re: Duży plik w OS4

@MUFA-amigaone-pl, post #6

Właśnie instaluję na nowo system na SSD i niestety partycja sformatowana w SFS nie startuje. OF Pegasosa zgłasza filesystem not supported
[#8] Re: Duży plik w OS4

@Bohun, post #7

OK. Już sobie przypomniałem jak to ma być. Mała partycja FFS z amigaboot.of i partycja systemowa SFS.
Przy okazji mam pytanie. Jak duża powinna być partycja swap przy 2GB RAM-u?
[#9] Re: Duży plik w OS4

@Bohun, post #8

1. Na Pegu w zasadzie nie jest konieczne tworzenie partycji BOOT.
2. SWAP: zaleca się 2xRAM czyli u Ciebie 4GB.
3. Masz 2GB RAM w Pegu? Podaj z łaski swojej jakie to kości pamięci i jaką masz wersję OF.
4. Daj namiar na archiwum z pierwszego postu, to sprawdzę u siebie.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 21:46:25 przez Kitech
[#10] Re: Duży plik w OS4

@Kitech, post #9

Kości mam takie

Archiwum to

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 22:19:52 przez Bohun
[#11] Re: Duży plik w OS4

@Kitech, post #9

1. Na Pegu w zasadzie nie jest konieczne tworzenie partycji BOOT.


Nie jestem specem od Pega, ale ponieważ jest to maszyna nietypowa, w sensie że nie ma U-BOOTa, czyli w sumie w tym względzie jest podobna do X1000, to taka mała partycja na FFS (ewentualnie FAT) raczej powinna być, jeśli chcemy mieć partycję systemową w SFS (czy ewentualnie w przyszłości NGFS).

2. SWAP: zaleca się 2xRAM czyli u Ciebie 4GB.


Zaleca się, ale przy małej ilości RAMu, np. 512MB, natomiast przy 2GB pamięci fizycżnej SWAP w ogóle nie jest potrzebny.
[#12] Re: Duży plik w OS4

@Bohun, post #10

Bardzo proszę Cię o podanie wersji OF (wyświetla się przy uruchomieniu Pega) i wersji płyty głównej (niestety trzeba rozkręcić obudowę i przeczytać). Albo jesteś życiowy farciarz, albo masz rzadką płytę główną lub rzadki OF.
Mało Pegasowców ma działające 2GB RAM!
[#13] Re: Duży plik w OS4

@Kitech, post #12

A nie ma jakiegoś tricku, że wyciąga się RAM w ogóle, włącza komputer na jakiś czas żeby się wszystko zrekonfigurowało i dopiero wkłada nowe kości?
[#14] Re: Duży plik w OS4

@recedent, post #13

Dokładnie tak zrobiłem bo przy pierwszym podejściu te kości nie zadziałały.
[#15] Re: Duży plik w OS4

@Kitech, post #12

Wersja płyty 2B1
OF 1.1 (20040405172512)

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 09:58:11 przez Bohun
[#16] Re: Duży plik w OS4

@Bohun, post #10

Faktycznie Twoje archiwum nie chce się rozpakować na Pegu, ani pod MOSem, ani pod AmigaOS (próbowałem bezpośrednio z Unzip'a) - pojawiają się komunikaty o niemożności czegoś tam odczytania. Zaś najnowszy Unzip MOSa "wypluwa" komunikat, że przekroczono maksymalny rozmiar pliku 2GB.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem