[#1] Serwer druku na RasPi / IPP
Wyczytałem, że ipp.device można w połączeniu z CUPS np. na Raspberry Pi wykorzystać do drukowania plików postscriptowych z AmigaOS4. Ponieważ mam już Pi, z którym łączę się z Pegasosa przez RDesktop podjąłem próbę zmierzenia się z takim wyzwaniem. Na Pi mam Ubuntu Mate wersja desktop z działającym CUPS. Zainstalowałem na Pegu ipp.device. Skonfigurowałem urządzenie IPP0: (ipp://192.168.1.26:631/printers/EPSON_XP-322_323_325_Series) ip jest Pi i nazwa drukarki taka jaką nadał podczas instalacji CUPS. Dodałem na Pegu drukarkę podając device ipp.device i sterownik Postscript. Wszystko wg instrukcji. W CUPS zaznaczyłem allow printing from internet. Więcej opcji tam nie widzę. Niby wszystko wg instrukcji a drukarka nie drukuje ani przez copy test.ps IPP0: ani przez drukowanie przez sterownik (Ignition).
Bawił się ktoś z Was w taki printserver? Jakieś sugestie?
[#2] Re: Serwer druku na RasPi / IPP

@Bohun, post #1

dodam jeszcze, że port 631 jest dostępny bo mogę przez Odyssey zarządzać CUPS.
[#3] Re: Serwer druku na RasPi / IPP

@Bohun, post #2

Acces log serwera cups:
192.168.1.45 - - [29/Apr/2020:20:07:55 +0200] "POST /printers/EPSON_XP-322_323_325_Series HTTP/1.1" 200 15316 Print-Job client-error-attributes-or-values-not-supported

tak jakby cups nie rozpoznawało pliku ps?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 20:10:38 przez Bohun
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem