[#1] ZGloom
[#2] Re: ZGloom

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Gra legenda. Tryb na dwóch graczy to jest to!
[#3] Re: ZGloom

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Gramy na czym ?
[#4] Re: ZGloom

@ingenic, post #3

AmigaOne X5000/czterrrdzieści, a co?!
[#5] Re: ZGloom

@recedent, post #4

Niby drobiazg, ale w filmie jest napisane "Gramy na Amidze NG", a takiego modelu nie ma. Był niby w planach Gatewaya 2000, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Natomiast autor film gra właśnie na AmidzeOne jakiejś tam, a nie Amidze NG.
A przy okazji Amiga NG która miała być oparta o procesor Transmeta, to mam taki zabytkowy laptop/tablet Compaqa z procesorem Transmeta. Całkiem ciekawa zabawka i szkoda, że to nie wypaliło w Amidze NG
[#6] Re: ZGloom

@recedent, post #4

AmigaOne X5000/czterrrdzieści, a co?!


To nieprawda, bo film kręciłem z takiej Amigi nowej generacji, ak to widać na oficjalnym plakacie.

[#7] Re: ZGloom

@ingenic, post #5

Widzę że działasz szybko, konto założone niespełna pół roku temu i już osiem ignorów. Ponieważ nudzi mnie n-ta dyskusja o NG z foruowiczami Twojego pokroju, to informuję że od teraz ignorów masz już 9.
[#8] Re: ZGloom

@MUFA-amigaone-pl, post #6

Dla niektorych starszych ortodoksow jak ja ...to nie ma nic wspolnego z Amiga
Tak samo jak jablka z morphose, i win uae ..
[#9] Re: ZGloom

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Całkiem fajny materiał OK

A propos Dooma, dodatków do niego i amigowych FPSów.
Jest fajny Project Osiris, czyli próba przełożenia amigowego Alien Breed 3D na "silnik" GZDooma.


Pytanie czy na ami-platformy NG (MOS/AOS4.x) jest port GZDoom'a?
Pod WOS jest tylko PrBoom i ten mod niestety na nim nie działa

Pod 68k jest Zdoom od NovaCodrea, ale też raczej na tym nie pójdzie..

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 14:32:40 przez BULI
[#10] Re: ZGloom

@BULI, post #9

Wygląda pięknie :)
[#11] Re: ZGloom

@BULI, post #9

Ale przeciwnicy to chyba dalej deskus plaskus ;)
[#12] Re: ZGloom

@BULI, post #9

Strasznie to wygląda. Brak tego klimatu co wersji wydanej przez Team 17.

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 14:36:25 przez amikoksu
[#13] Re: ZGloom

@HOŁDYS, post #8

Dla ortodoksów tak. Tak jak dla niektórych prawdziwy pecet to tylko Ibm 5150.
[#14] Re: ZGloom

@BULI, post #9

A w trakcie realizacji jest. Breathless na silniku GZDoom (o ile się chłopu nie znudziło)
Co do GZDooma na maszyny z sysem NG to chyba lipa, są kripsy, czekolajdy a GZDooma ni chu chu.
[#15] Re: ZGloom

@waldiamiga, post #14

Oj przydał by się..
Tak przeciwnicy są dalej płascy jak ściana, ale może to i lepiej ok, racja
[#16] Re: ZGloom

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Dzięki Mufa, fajna recenzja.
Fajny port byłby wtedy kiedy daliby GLa, oraz pełną skalowalność rozdzialki aż do FullHD, jak to mamy w Quake 1.
Ale ogólnie fajnie że coś się dzieje. Bo softu, portów na Amigi i Amigi NG wciąż mało.
[#17] Re: ZGloom

@MUFA-amigaone-pl, post #6

Należałoby by być konsekwentnym w swojej drobiazgowości i napisać:

"To nieprawda, bo film kręciłem na takiej Amidze ONE nowej generacji, jak to widać na oficjalnym plakacie."

PS. Akurat materiał mi się podobał i miałem Ci dać nawet suba, ale skoro taki nerwus jesteś to dostajesz wzajemnego ignora.

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 15:18:28 przez ingenic
[#18] Re: ZGloom

@BULI, post #9

Całkiem fajny materiał OK


Dziękuję.

A propos Dooma, dodatków do niego i amigowych FPSów.
Jest fajny Project Osiris, czyli próba przełożenia amigowego Alien Breed 3D na "silnik" GZDooma.

No GzDooma niewiedzieć czemu nie ma. Natomiast to poniżej powinno pójść na NG, może i na portach z klasyka również. Niestety aż tak wierną konwersją Alien Breeda 3D jak Project Osiris AB3D,WAD nie jest.

[#19] Re: ZGloom

@ingenic, post #17

My Amigowcy używamy Amig NG bo to takie same Amigi jak te od Commdore tylko lepsze bo szybsze.
Jak to komu nie pasuje, to się musi jakoś zmusić i to zaakceptować.
Nikt już nie koduje w stylu A500 żeby to czy od Comodore czy nie miało znaczenie.
To było i umarło dawno temu. I nie wróci.
I nie ma co zawracać kijem Wisły.
[#20] Re: ZGloom

@MUFA-amigaone-pl, post #18

Tego nie znałem. Całkiem fajne.
[#21] Re: ZGloom

@HOŁDYS, post #8

Cóż za oryginalna myśl i post na tym forum... splat
[#22] Re: ZGloom

@XoR, post #21

Wiesz bo dla niektórych świat się zatrzymał na CBM.
Dla mnie klasyk to też Pentium 200 plus 3dfx 4 MB plus SB AWE 16.
Ale są różne gusta.
[#23] Re: ZGloom

@WojtekX, post #22

To tez działa w druga stronę. Dla mnie klasyk to ZX Spectrum, gumiak. Amiga to była nowoczesna zabawka, ani lepsza ani gorsza od wszystkich po drodze do dnia dzisiejszego
[#24] Re: ZGloom

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Pogrywałem na MorphOSie. Nawet dość, pierwsza dostępna wersja miała tzw. Mosowe ficzery w postaci wsparcia dla joya, ograniczenie fps, licznik fps itd.
[#25] Re: ZGloom

@Aniol, post #23

Nie żebym nie akceptował twojego podejścia.
Ale kiedy się rozstawałem z Amigą, dysk pełen różności, może nie najszybsza była.
Ale Scala MM, system w którym wszystko było dopieszczone, Dos Control 5.0
No Multitasking był widoczny. I jak wskoczyłem na pierwsze PC, to powiem szczerze, tylko gry mnie trzymały, Heretic 1, Hexen, Settlers 2, Need for Speed 1,2 itd.
Ale systemowo to była zapaść. Nawet pierwszy Windows 95 pełen bugów, dopiero OSR2 wniosło powiew świerzości.

Dla mnie Amiga była jakby ponad czasem, jakby ktoś za szybko ją odkrył. Choćby CDTV, jeszcze ludzie na to nie byli gotowi.
ZX, gumiak, szczerze mogły tak naprawdę nie istnieć, podobnie C64 który mnie w ogóle nie ruszyła, dopiero A 500 u kumpla pokazała coś sensownego, a gra GOODS do dziś na mnie działa....
[#26] Re: ZGloom

@WojtekX, post #25

Kiedy dostałem Spectruma na początku lat 80 nikt nie słyszał o Amidze a C64 było szczytem marzeń.
Potem miałem właśnie C64,C128, Atari ST i dopiero Amige.
Dla mnie była fajnym komputerem ale 5 z kolei i niezdrową fascynacje miałem już dawno za sobą
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem