[#1] AmigaOS 4 FE Update 2!!!
Hyperion Entertainment wydał kolejne uaktualnienie systemu AmigaOS 4. Więcej szczegółów na stronie Hyperionu, a jeszcze więcej na forum.amigaone.pl.
[#2] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Trzeba popatrzeć na listę zmian.
Ale dalej jest problem z nabyciem sprzętu w normalnej cenie.
Oczywiście sprzętu pod Amiga OS4.x
[#3] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@MUFA-amigaone-pl, post #1


- New kernel (...) with many bug-fixes and stability improvements
- Improvements and bug-fixes in (...), making them more robust, bug-free and future proof
- Bug-fixes (...) USB-stack
- Many bug-fixes and improvements to (...)
- Many bug-fixes in (...)
- New OS-components such as the append dos command, an OS4.1 version of DiskDoctor from Olaf Barthel, SataControl, appdir-handler, ssh2-handler
- Many, many more bug-fixes, improvements and new features


Normalnie taki bug killer edyszon OK

[#4] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Dużo zmian na plus. Gratuluję użytkownikom AmigaOS 4 takiego prezentu na Święta!
[#5] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@Pry-mas, post #3

Z Twego postu płynie nauka.
Że wszystko co poprzednio napisano to same BUGi.
No no , na tym polega programowanie. Pisać błędy by potem je naprawiać.
[#6] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@WojtekX, post #5

Zainstalowałem z ciekawości u siebie na A1200 i tak: jeśli można powiedzieć że jest dużo szybciej, niż na updated 1 ale nie popadajmy w zachwyt, obsługa systemu i innych programów to tylko ciekawość a nie używalności.
Na neta wejdę grę odpalę i amapa też posłucham trzeba mieć dużo cierpliwości i czasu.
Najgorsze że nie działa USB.

Na VooDoo odpala się system lecz nie ma obrazu, dopiero na Radeonie 9250 jest wszystko ok

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 22:55:03 przez mwb113
[#7] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@mwb113, post #6

Najgorsze że nie działa USB.
Syrion to może nie działać, ale co z Poseidonem, on powinien działać na klasycznym OS4.1FE?
[#8] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@WojtekX, post #5

Tego typu zdawkowe changelogi ("poprawiliśmy mnóstwo błędów") są, za przeproszeniem, g...o warte. Informacja była by wartościowa, gdyby użytkownik mógł zweryfikować czy faktycznie dany bug usunięto, a tak musi brać to na wiarę. Równie dobrze mogli nic nie poprawić, a jedynie podmienić nr kernela i załączyć nowe oprogramowanie, a miłośnik os4 będzie klaskać uszami z radości, że nie został na lodzie i nawet mu wypuszczono update poprawiający TYYYYLE bugów, których być może nawet istnienia nie zauważył. Zwykły marketingowy zabieg, by produkt nie umarł w oczach zainteresowanych. I to nie do końca udany zabieg, bo jeżeli to takie zabugowane,to nie ma sensu tego kupować

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 08:35:24 przez Pry-mas
[#9] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@Pry-mas, post #8

Biadolisz strasznie. Czyżby piątek miałeś już wczoraj.
[#10] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Właśnie, AmigaOS4.... trzeba będzie zamówić, bo moja AOne wciąż bez systemu. Może ją przeczyszczę przez Święta i sprawdzę czy czegoś nie brakuje.
MOSa też będzie trzeba zamówić dla równowagi (pod PowerBooka G4 oczywiście), bo co to by było, aby mosowca miała AOS4, a zarejestrowanego MOSa nie
[#11] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@michal_zukowski, post #7

Z tego co wiem to USB na klasyku nie chodzi pod mediatorem, ale mogę czegoś nie widzieć. Jeśli jest jakaś możliwość to poproszę o namiary lub treść rozwiązana problemu.
[#12] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@Pry-mas, post #8

Tego typu zdawkowe changelogi ("poprawiliśmy mnóstwo błędów") są, za przeproszeniem, g...o warte. Informacja była by wartościowa, gdyby użytkownik mógł zweryfikować czy faktycznie dany bug usunięto, a tak musi brać to na wiarę. Równie dobrze mogli nic nie poprawić, a jedynie podmienić nr kernela i załączyć nowe oprogramowanie, a miłośnik os4 będzie klaskać uszami z radości, że nie został na lodzie i nawet mu wypuszczono update poprawiający TYYYYLE bugów, których być może nawet istnienia nie zauważył. Zwykły marketingowy zabieg, by produkt nie umarł w oczach zainteresowanych. I to nie do końca udany zabieg, bo jeżeli to takie zabugowane,to nie ma sensu tego kupować


38 komentarzy, rejestracja pod koniec października i już taka zadziwiająca aktywność w temacie uaktualneinia AmigaOS 4. Ciekawe kim jesteś ekscelencjo Prymasie i pod jaką ksywką występowałeś tu wcześniej?

Nawiasem mówiąc zmiany zostały wyszczególnione w obszernym dokumencie AmigaGuide, zawierającym 120KB czystego tekstu, co można powiedzieć w dobie obecnych standardów wydawniczych amiświata, spokojnie kwalifikowałoby się na książkę. A i tak te zmiany są podane w formie skróconej, bo w rzeczywistości było ich znacznie więcej. Każdy kto pobrał uaktualnienie może się z tym dokumentem zapoznać, a dodatkowo dla ciekawskich, którzy uaktualneinia nie pobrali Kas1e udostępnił ten dokument online.
[#13] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@MUFA-amigaone-pl, post #12

Nie miałem nigdy styczności z AOS4 i opisuję własny punkt widzenia jako potencjalny nabywca. Czy taki skrótowy changelog nie wygląda fatalnie dla kogoś, kto rozważa wejście w NG? Zwłaszcza, że strona H nie linkuje gdzieś do detali?
[#14] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@Pry-mas, post #13

Potencjalny nabywco właśnie A-CUBE wysłuchało Cię.

Mmożesz już zrealizować swoje słowa za mniejsze pieniądze niż sprzęt z A-Eon - nowiutka partia: Sam460cr

http://www.acube-systems.biz/index.php?page=news&id=144

Czekamy na potwierdzenie Twoich deklaracji w postaci nr. zamówienia :)



========= Copy & Paste =============

Wed, 23 Dec 2020
New Sam460cr boards will hit the road soon!

ACube Systems is happy to see a new update for AmigaOS and MorphOS. We would like to make a small party with Amiga users in these difficult times.
We then decided to make a small gift to the Amiga and MorphOS Community.

To celebrate the recent release of AmigaOS 4.1 FE Update 2 and MorphOS 3.14, we built a small batch of Sam460cr boards that will be available with a Christmas bundle of the following games:
Gorky17
Descent Freespace
The Secret of Middle City
BOH

The whole bundle will be at 489 Euros.
OS 4.1 FE is included in this product.

We will be ready for shipping in january 2021.

We are also preparing a new shop that will be up to the standards.

Available soon so stay tuned!


============== End ====================


Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 14:47:46 przez Amig_OS
[#15] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@Amig_OS, post #14

Około 2000 tysięcy złotych nawet nie zaginają umysłu.
Za system i płytę i parę dodatków.
Resztę można z własnych gratów dołożyć, przynajmniej w moim wypadku.
Mnie tylko blokuje ta przestarzała płyta główna a raczej jej biedny procesor.
[#16] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@WojtekX, post #15

Też uważam że ponad 2k zł to drogo, a gdzie A1222 ?
Właśnie zainstalowałem U2 dla AOS4.1FE na peg2, już po resecie mnie zirytował, podmienił sobie Startup-Sequence na swój, Dobrego tyle że mój zapisał z zmienioną nazwą.
Ale i tak po starcie nic nie riobiąc mam GURU od newlib. Ciekawe co jeszcze nie działa.

P.S. Pisane z Odyssey na AOS4.1
[#17] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@Risc, post #16

Ciekawe co jeszcze nie działa.

Ja też po update, gdzieś mi migneło że ten update nie lubi się z emulowanym VooDoo3 pod WinUAE, ale u mnie działa... a przynajmniej się uruchamia. Obaczym co i jak.
[#18] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@Risc, post #16

W przypadku rzeczy takich jak uaktualnienia systemu nic nie jest pewne, ale tak na 90% w styczniu będzie kolejny update z elemenami, które nie zmieściły się w tym świątecznym, plus z poprawkami błędów które nam umknęły, a które gdzieś tam później wyszły u userów.
[#19] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@MUFA-amigaone-pl, post #18

Jak by co jest już dostępny Hotfix dla grudniowego uaktualnienia. Aktualizacji można dokonać tradycyjnie pobierając paczki z serwera Hyperionu, bądź za pomocą AmiUpdate. Ta ostatnia metoda nie jest polecana użytkownikom Amigi klasycznej, ze względu na problemy jakie mogą wyniknąć z uwagi na małą ilość pamięci RAM.
[#20] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@MUFA-amigaone-pl, post #19

Dzięki za info.
Już zainstalowane, niewiele tego ale działa.
[#21] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@MUFA-amigaone-pl, post #19

"I just installed the hot fix. Prior to that Updater was working for me using the old kernel and after enabling Effects in Prefs/GUI. Now after the hot fix, Updater locks up from dock, drawer and shell."

to chyba lepiej poczekac, na kolejny hotfix.
[#22] Re: AmigaOS 4 FE Update 2!!!

@michal_zukowski, post #21

Ten cytat to od użytkownika klasyka? U mnie aktualizacja bezproblemowa. "Updater"działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem