[#1] x5000 i aOS4
Ok. Na początek chcę zainstalować aOS bo leży przedemną wraz z kartą aktywacyjną. Jest też pendrive. Komp nie ma niczego a dysk jest duży i pusty. Co z tym zrobić. Media Toolbox widzi dysk i odczytal jakies wartosci. Jak postepowac. Pewnie przyjdzie jeszcze mos i linux ? 3a to wszystko na roznych partycjach? Jak duze moga byc te partycje?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 20:52:41 przez arturB
[#2] Re: x5000 i aOS4

@arturB, post #1

Nie dostałeś dokumentacji do OS4 i jak to zainstalować ?
[#3] Re: x5000 i aOS4

@arturB, post #1

Rejestrujesz swoja kopię systemu na stronie producenta
https://www.hyperion-entertainment.com/index.php/product-registration

Bootujesz komputer z płyty, klik, klik jak pod Windows. Sama instalacja to nie przekroczy kwadransa. Było to wielokroć opisywane. Z instalacją innych systemów obok OS 4 to już nie jest taka prosta sprawa. Jest kilku użytkowników tutaj na PPA, na pewno za chwile się udzielą ;)
[#4] Re: x5000 i aOS4

@adam_mierzwa, post #3

Ok. No niby jest ale ekran ma jakas slaba rozdzielczosc (1024×768) i nie ma w prefsach wiekszych. Jak to "naprawic" ?
[#5] Re: x5000 i aOS4

@arturB, post #4

Zainstalować sterowniki Radeon HD, najlepiej w wersji 2.x. Nie mów, że działasz teraz na X5000
[#6] Re: x5000 i aOS4

@adam_mierzwa, post #5

No działam ale słowo "działam" to lekkie nadużycie. Jakieś tony updatów. Klawiatura wywala jakiś error ale niby działa wszystko jak klikne zamknij. Pogubiony jestem. Ten pendrive to trzeba mieć włożony?
[#7] Re: x5000 i aOS4

@adam_mierzwa, post #5

A gdzie te sterowniki są dostępne?
[#8] Re: x5000 i aOS4

@arturB, post #6

Pendrive bootowalny z którego instalowałeś system nie będzie ci potrzebny, a nawet niewskazane żeby był wetknięty, bo system musi wystartować po instalacji z dysku a nie z pendrajwa. Dziwna historia, myślałem że X5000 ma system dołączany na płycie. Czuje się lekko wkręcany, ale O.K.
[#9] Re: x5000 i aOS4

@adam_mierzwa, post #8

No na płytce też jest.
[#10] Re: x5000 i aOS4

@adam_mierzwa, post #8

Cholerka po wyjeciu pendriva i resecie widze ekran zeby wlozyc dyskietke jak w starych ami i nie idzie nic dalej
[#11] Re: x5000 i aOS4

@arturB, post #7

Nie wiem jak jest teraz, ale X5000 powinna mieć w komplecie oprócz płyty z systemem także inne - z programem graficznym i z pakietem Enhancer. Zasadniczo najlepiej jakby ci odpisywał użytkownik X5000.
Możesz założyć sobie konto w Amisphere i zainstalować aplikacje do sklepiku AMIStore:
http://www.amistore.net
[#12] Re: x5000 i aOS4

@arturB, post #1

Halo! Panie Mufa!!! Gdzie jesteś?!!
[#13] Re: x5000 i aOS4

@adam_mierzwa, post #11

Dobra... kminie. BTW... w amisphere mozesz dac haslo o dlugosci wiekszej niz mozna na Ami wpisac... pierwszy bug
[#14] Re: x5000 i aOS4

@arturB, post #13

Zawsze warto wcześniej poczytać, no ale jak się lubi emocje... ;)
Jaki masz numer w AMIStore?
[#15] Re: x5000 i aOS4

@adam_mierzwa, post #14

101490
[#16] Re: x5000 i aOS4

@arturB, post #15

Niestety przestal dzialac amisphere. Wyskakuje ze nie moze otworzyc okna i jakiegos gadzetu.
[#17] Re: x5000 i aOS4

@Ocelot, post #12

Czy to jego http://forum.amigaone.pl? Tam może uzyska szybciej odpowiedzi na nurtujące pytania odnośnie Amigi One.
[#18] Re: x5000 i aOS4

@amikoksu, post #17

Na ppa lepiej.
Więcej ludzi odwiedza to forum.
Więcej ludzi dowie się jakie problemy mogą ich spotkać przy instalacji OS4 i zakupie x5000.
[#19] Re: x5000 i aOS4

@Norbert, post #18

Tylko tu rzadko zaglądają osoby które mają Amigi x5000 z Amiga OS4 z tego co zauważyłem. Tam szybciej mógłby dostać odpowiedzi. Zrobi jak chce.
[#20] Re: x5000 i aOS4

@amikoksu, post #19

A co z promocją os4 i x5000.?
Im więcej informacji, tym więcej ludzi się tym zainteresuje.
Przy tak małym rynku, należy to pokazywać tam gdzie jeszcze ktoś pamięta Amigę.
[#21] Re: x5000 i aOS4

@Norbert, post #20

Trolujesz.
[#22] Re: x5000 i aOS4

@amikoksu, post #21

Czyli pisanie prawdy to trollowanie?
To ty też to robisz. Piszesz prawdę.
[#23] Re: x5000 i aOS4

@arturB, post #16

Powiedz, który model AmigiOne 5000 kupiłeś?
[#24] Re: x5000 i aOS4

@AS, post #23

5020
Niestety moje wrazenia jak na nooba sa negatywne i zaczynam zastanawiac sie czy to ma sens.
- Zainstalowalem os i zaczelo chodzic. Choc na poczatku wyrzucalo blad USB HID - ale niby dzialalo. Karte sieciowa wykrylo i dobrze sparowalo z siecia domowa. Dzialo w miare ale sterownik grafiki defaultowy co sprawia ze szybkosc pracy niezbyt
- zainstalowalem Enchancer ktory byl dodany
- wcisnalem ami update... zupdatowal sie najpierw sam program do updatów
- potem pojawila sie lista updatow w tym Update 2 do samego system - no to Go. No i tu zaczynaja sie jaja. Niektore updaty nie instaluja sie pomimo ze sa wykazane. Wali je na czerwono i ich nie instaluje przy czym zadnego komentaza ze trzeba to recznie robic albo cos... trudno polecial Update 2
- zniknal blad USB klawiatury... ale zaczely sie inne jaja. Net przestal dzialac... widzi karty sieciowe ale nie laczy przez nie. Amisphere sie rozsypal i nie dziala. Jesli nawet net dziala to ma spore lagi a po zlagowaniu proces ktory trzynal polaczenie nie odzyskuje go pomimo ze inny nowy ma transfer. Wspomnialem o malym bugu ze haslo do konta amisphere ustawione na stronie a.eon okazalo sie za dlugie i po stronie amigi nie szlo wpisac. Na stronie a-eon nie widze odzyskania hasla do konta... moze zle szukam ale to nie wyjscie na grzyby wiec hola..
- Generalnie to strach cos zainstalowac bo znow cos padnie...
- kolorystyka systemu blada jakby grafik suwaka kontrasu nie znal
Bajzel straszny
Moze to ogarne. Teraz zeruje dysk i powtorka
No i teraz najlepsze... quick format partycji sprawil ze stare pliki zaczely interferować z nową instalacją...
No to jedziemy na gruby format... doczekam emerytury albo umre ze starości przy tym

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 12:06:53 przez arturB
[#25] Re: x5000 i aOS4

@arturB, post #24

W zasadzie używa się dwóch aktualizatorów: AmiUpdate (rzeczy systemowe i około - MUI, AISS, lokalizacje i in.) i Updater; ten drugi jest do AMIStore i rzeczy z A-Eonu. Na czerwono masz rzeczy niedostępne, czyli albo ich nie ma na serwerze albo nie zapłaciłeś za nie i ci się nie należą do pobrania.
Ogarniesz sobie spokojnie, zwyczajnie zadziało się dużo rzeczy naraz.
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: x5000 i aOS4
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: x5000 i aOS4
[#28] Re: x5000 i aOS4

@arturB, post #24

Pozycja 1, jeśli zależy Ci na czasie ebooka bierz i pozycja 2 - autorów masz na forum.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 13:18:57 przez KM_Ender
[#29] Re: x5000 i aOS4

@arturB, post #24

Masz fajny sprzęt. Sam się przymierzałem, ale na razie cena mnie odstrasza. Teraz mam inne priorytety. Natomiast nie zrażaj się, jak wszystko poustawiasz to będziesz zadowolony. Ja mam AmigęOne XE i pierwszy raz też było coś nie tak. Ale pomału i system jest fajny. Co do X5000 to najlepiej zapytać Mufę - on ma dwie takie i na pewno podpowie co i jak.
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: x5000 i aOS4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem