[#1] Recenzja uaktualnień systemu AmigaOS 4
Małe info dla tych, którzy być może nie śledzą na bieżąco mojego bloga. W ostatnim czasie pokusiłem się o recenzję ostatnich uaktualnień AmigaOS 4, obejmującą zarówno temat tej oficjalnej od Hyperionu, jak i pakietu A-EONu. Poneiważ materiału jest dosyć dużo (około 50KB czystego tekstu), zdecydowałem się go podzielić na części: pierwsza, druga i trzecia.

W międzyczasie wplotłem jeszcze reckę karty muzycznej na PCI-e SoundBlaster Audigy FX. Miłej lektury.
3
[#2] Re: Recenzja uaktualnień systemu AmigaOS 4

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Przeczytam, dzięki.
[#3] Re: Recenzja uaktualnień systemu AmigaOS 4

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Wspomniałes o codesets.library, jak dla mnie ta biblioteka to chodząca tragedia, o ile konwersja miedzy formatami 8bit jest ok, to UTF16/UTF32 są zwalone. Kod z początku lat 2000 i dodatkowo bez konwersji endianów, obsługi boma, rozwijania ligatur, etc. Zgłosiłem buga na githubie, ale Jens odpisał żeby sam naprawił . Tam jest z 2 tygodnie poprawiania/rozszerzania żeby było używalne.

Np. taka ligatura jak ʣ jest jednym znakiem, a podczas konwersji do asci powinna być zamieniana na na dz, o ile pamietam dostawalem znaki zapytania ? juz nie mówiąc o konwersji z utf16 z littleendianu - tu dostawalem chińskie znaczki.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 22:32:27 przez michal_zukowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem