[#1] AOs4.1 early startup Boot menu
Jak wyedytować menu np. Linux przy "early startup menu" ? Nie znalazłem jakiegoś prostego wyjaśnienia jak to zrobić żeby za każdym razem z ręki nie walić komend przed startem linuxa. Jak zmienne środowiskowe i inne komendy podwiązać pod konkretne miejsce w tym boot menu
1
[#2] Re: AOs4.1 early startup Boot menu

@arturB, post #1

Zaczął bym od tego, niestety nie wiem jak bardzo jest aktualna ta dokumentacja.

EDIT:
Ogólnie rozruch maszyny jest bliższy pecetowemu niż amigowemu, który znamy od czasów A600 - wpierw inicjuje się "wybieraczka" systemu za pośrednictwem U-Boota i dopiero po wskazaniu AmigaOS są ładowane moduły kickstartu, w przeciwnym razie, gdy wybierzesz Linuxa, system ten przejmuje kontrolę nad maszyną zgodnie ze swoją filozofią.

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 12:03:45 przez Lokaty
[#3] Re: AOs4.1 early startup Boot menu

@arturB, post #1

Płyta bootująca do SAM 460EX służąca do aktualizacji komputera (nie systemu) oparta jest o Parthenope. To niewielkie objętościowo ISO jest gdzieś na stronie ACube. Właściwie użytkownik nic nie wie. Ale do rzeczy :) Według mnie musisz zrobić tycią partycję linuksową, na której ma być bootloader taki, który pozwoli na podpięcie wszystkich systemów jakie masz.
[#4] Re: AOs4.1 early startup Boot menu

@arturB, post #1

Ok. Znalazłem ale dla tych co będą szukać a pewnie ktoś kiedyś będzie to podpowiadam:
W amidze x5000 w boot menu jest ustawione do wyboru: AmigaOS, MorphOS, Linux... na koncu Command line.

Wybieramy command line i piszemy - zakładając ze linux poleci z USB :

editenv linuxboot ( i enter )

pojawi się prompt "edit: " i wpisujemy co potrzeba ale dla usb nie zapominamy o resecie urzadzenia czyli:

usb reset; setenv bootargs.... itd ( separator to średnik ; )

Na koniec zapisac zmiany:
saveenv

Reset kompa... i pod menu linux startuje nasz system bez marudzenia

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 18:09:53 przez arturB
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem