kategoria: AmigaOS 4.1
[#1] Upgrade 2 os4.1fe na klasyka
Panowie pomocy, robię upgrade os4.1fe do up2
Wszystko jest super, ale jak zapełniam ram i zaczyna działać SWAP to dostaję freza kompa.
Oczywiście czytałem na innych portalach że winien za to jest Kernel.
Więc wgrywam Kernel oryginał z CD, ale to nie pomaga.
Komp po włączeniu od nowa ładuje ROM, robi reset, doczytuje system, przechodzi na gfx i się zatrzymuje czarny ekran.
Moje pytanie jest, co jeszcze oprócz kernela trzeba zmienić żeby system wstał z update 2 i kernelem oryginalnym tak aby działał SWAP ?
Czy za to może być odpowiedzialny exec.library - jego też trzeba zmienić?
[#2] Re: Upgrade 2 os4.1fe na klasyka

@mwb113, post #1

Widzę że nikt nic.
Na razie wyłączyłem SWAP.
Zawalczę później. Gdzieś coś się ewidentnie gryzie.
[#3] Re: Upgrade 2 os4.1fe na klasyka

@mwb113, post #2

Update 2 bardzo dawno temu wgrywałem i pamiętam, że były jakieś problemy i wgrywałem jakieś komponenty z starego Ao4.1.
Niestety nie pamiętam już jakie, ale SWAPa nie używam (bo po co) więc nie podpowiem.
1
[#4] Re: Upgrade 2 os4.1fe na klasyka

@mwb113, post #2

Według mnie dobrze zrobiłeś że wyłączyłeś. SWAP to już przebrzmiała technologia. W sprzętach klasy AmigaOne się go nie używa, bo jak masz przynajmniej 2GB pamięci fizycznej to on nic nie daje, a z kolei nie wiem do czego chciałbyś tego używać na Blizzardzie by było to sensowne z uwagi na transfery, ogólny komfort działania itp.
[#5] Re: Upgrade 2 os4.1fe na klasyka

@MUFA-amigaone-pl, post #4

1. Teoretycznie na blizzardzie z scsi prędkość danych z szybkiego dysku scsi nie musi być tak tragicznie niska w porównaniu do prędkości ramu.

2. Windows dalej ma te swoje pliki wymiany, linux partycje swap, nie wiem czemu przebrzmiała (chyba że chodziło o AmigaOS4.1).
[#6] Re: Upgrade 2 os4.1fe na klasyka

@BULI, post #3

Buli a może sobie przypomnisz?
256mb to trochę mało, założyłem Radeona więc gfx wystarczy.
A co do systemu to ja wiem że X5000 jest lepsza morpos też. Lecz mam Ppc i dlaczego nie skorzystać i mieć jedną partycje z os 4.1fe.
A jeśli chodzi o SWAP zawsze można wstawić Fastata i będzie o niebo lepiej.
Scsi Blizzarda nie jest wspierane przez os.

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 16:40:45 przez mwb113
[wyróżniony] [#7] Re: Upgrade 2 os4.1fe na klasyka

@mwb113, post #6

Ciężko będzie- wiem, że pisałem w tej sprawie na forum AOS
Jak chcesz mogę Ci podesłać moją wersję 4.1updated
1
[#8] Re: Upgrade 2 os4.1fe na klasyka

@BULI, post #7

Wysłałem maila w wiadomości
[#9] Re: Upgrade 2 os4.1fe na klasyka

@mwb113, post #6

FastATA i SWAP zamuli ci proca totalnie.
[#10] Re: Upgrade 2 os4.1fe na klasyka

@mwb113, post #8

Piszesz, że masz teraz Radeona, a czy Voodoo też jest teraz wpięte w medka (obie karty na raz)?
[#11] Re: Upgrade 2 os4.1fe na klasyka

@BULI, post #10

Nie tylko mam Radeona
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem