[#1] Foundation i Exodus
Niezmordowany Kas1e w ostatnim czasie inensywnie pracuje nad poprawieniem kompatybilności starszych gier z systemem AmigaOS 4. Na pierwszy ogień poszedl tytuł Foundation Gold (do pobrania za darmo ze stron Amiga Future). Foundation jako gra napisana w zgodzie z wytycznymi Commodore, dosyć dobrze współpracowała z systemem czwartej generacji, aczkolwiek były pewne drobne niedogodności, takie jak brak muzyki w czasie intra czy na ekranie tytułowym, czasami znikający na krótko wskaźnik myszki, no i chyba najbardziej wkurzający zewnętrzny program preferencyjny, z obciętymi przyciskami Save czu Use, co powodowało że nie mogliśmy zatwierdzić ustawień przy standardowej konfiguracji WB. Jedyną możliwością by to uczynić było przywrócenie standardowych ustawień WB (czyli uzyskanie wyglądu AmigaOS 4, tak by wyglądał jak AmigaOS 3 z czasów Commodore). Najnowsza łatka usuwa te oraz kilka innych niedogodności i w działaniu na Amidze One X5000 przedstawia się tak:


Znacznie bardziej problematycznym tytułem była produkcja Exodus The Last War (do kupienia w sklepie APC-TCP za 5 Euro link). Jednak i te problemy znalazła się stosowna łatka (linka na razie nie podaję gdyż w chwili gdy pisze te słowa jest w katalogu Uploads na OS4Depot, więc lokalizacja wkrótce się zmieni). Gra działa na X5000 teraz tak:


Dodam że to prawdopodobnie nie ostatnie gry, które zostaną poddane poprawkom. Zainteresowani wiedzą że np. Napalm już wiele lat temu został dostosowany do wpółpacy z AmigaOS 4, lecz niestety na nowym sprzęcie działa za szybko (co się tyczy także posunięć przeciwnika), w wyniku czego stopień trudności wzrósł na tyle że gra nie jest możliwa do ukończenia. Na pewno będą podjętre starania by tę niedogodność spróbować naprawić. Kas1e wspominał też o chęci wprowadzenia poprawek do gry Heretic II i kilku innych tytułów.
1
[#2] Re: Foundation i Exodus

@MUFA-amigaone-pl, post #1

A ja się doda Napalm do wyjątków w Petunii (żeby działał na interpretowanym emu) to nadal działa za szybko?
ps. onEscapee działa na AmigaOS4? bo ewentualnie to jest gra warta przerobienia
[#3] Re: Foundation i Exodus

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Foundation Gold i tak ma błędy. Zaproponuj żeby poprawił błąd w bodajże 3 misji, gdzie niby trzeba ileś % terenu mieć, a tak naprawdę to nie działa.

Edycja: oczywiście chodzi o poprawkę ogólną do gry, a nie tylko dla OS4. Domyślam się że wspomniana tutaj łatka nie przyda się w ogóle na klasyka z OS3.x?
Jakby był potrzebny, to służę zapisem zaraz przed spełnieniem celu misji, który nie aktywuje niestety jej zakończenia.

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 14:24:42 przez Solo Kazuki
[#4] Re: Foundation i Exodus

@Solo Kazuki, post #3

Foundation Gold i tak ma błędy. Zaproponuj żeby poprawił błąd w bodajże 3 misji, gdzie niby trzeba ileś % terenu mieć, a tak naprawdę to nie działa.


A to nie wiem, bo ja teraz na tej łatce teraz to na razie w ramach testów doszedlem tylko do drugiej misji z zawartego tam dodatku Undiscovered Land. No i wczytałem też mojego starego "sejwa" z misji 11, którą zapisałem pewnie ze 20 lat temu. To natomiast oznacza że skoro kiedyś dotarłem do misji 11, to musiała być możliwa do ukończenia misja trzecia. Niemniej nie pamiętam czy dochodząc do misji 11 grałem w wersję Gold czy zwykłą. Przypusczam że w zwykłą.
[#5] Re: Foundation i Exodus

@michal_zukowski, post #2

A ja się doda Napalm do wyjątków w Petunii (żeby działał na interpretowanym emu) to nadal działa za szybko?


Na interpretowanym to odświeżanie na oko działa wolniej, znaczy nie jakoś bardzo wolno, ale powiedzmy widać że jednoski piesze chodzą jak jednostki piesze, a nie jak Usain Bold bijący rekord świata na setkę. Natomiast zasadniczo nie rozwiązuje to problemu szybkości działań przeciwnika. W misji drugiej grając ludźmi na Amidze klasycznej, masz kilka minut zanim dotrą pod twoją bazę oddziały wroga, dzięki czemu masz czas na budowę jednostek i przygotowanie obrony. Grając na takiej X1000 pod Petunią to masz koło 25 sekund, jak wyłączysz Petunię, zyskasz dodatkowo może z 7 sekund. tak czy owak jesteś bez szans.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem