[#1] Clash
Tym razem na tapetę wziąłem grę Clash, czyli stary rodzimy hit, przy którego tworzeniu brała udział plejada gwiazd polskiej amisceny z Tomaszem "Lazurem" Piętkiem i Adamem "Scorpikiem" Skorupą na czele.

[#2] Re: Clash

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Cos tam pamietam o tej grze.
W gazecie nie pamietam juz jakiej opisywali, ze bedzie to cudo nad cudy i ogolnie gra z najwyzszej polki.
Jak zwykle, to wszsytko okazalo sie fikcja.
W moje rece wpadl "pirat" oczywiscie, gra byla co najwyzej mocno przecietna a dzis jako ktos majacy jakies pojecie o grafice, to musze powiedziec, ze wlasnie tym rzutem z "lotu ptaka" pogrzebali szanse na lepsza ocene gry.
Ogolnie pomysl mieli dobry, tylko jak zawsze zawiodlo polskie wykonanie.
[#3] Re: Clash

@selur, post #2

Mnie się ta gra podobała. Miała fajny klimat. Zresztą pierwszy raz u kuzyna grałem na pc. Sam miałem kompa bez CD z procem 386 i win 3.1 więc nie dałby rady jej. Tam pierwszy raz widziałem właśnie clasha, uruchamianie gry na CD oraz prawdziwy dźwięk z głośników i ta muzyka
[#4] Re: Clash

@tukinem, post #3

No z pewnoscia u nas bylo o niej glosno, bo to polski produkt a u nas zawsze zawyzano ocene polskich produkcji.

A jestes pewien ze na 386 ?
Ta gra wyszla dopiero w 97 roku, a jakis rok pozniej mialem pentium 166 MMX i bylem jednym z maruderow, ktorzy ostatecznie przeszli na PC'ta.
Wiec takie 386 w 97 to jakas epoka kamienia lupanego byla.
[#5] Re: Clash

@selur, post #4

Bardzo długo miałem 386. Dopiero w 2001 roku dostałem pc z celeronem 800MHz. Jestem pewien że wcześniej jechałem na pc z 386, 4MB ram i VGA. Ale dzięki temu poznałem wiele wiele gier które dominowały na Amidze. Gry które wtedy mnie zszokowały pozytywnie to były m.in Clash, Pył, Fifa 98, Hard Truck Road to victory, Sim City 3000, Neverhood, Abe's Odyssey fajne czasy były wtedy.

A zapomniałem. Ten PC 386 to był pc bez CD. Miał za to fdd 3.5" i 5.25".

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2022 19:15:50 przez tukinem
[#6] Re: Clash

@tukinem, post #5

W kazdym badz razie Clash to swietny przyklad na gre.... w Amosie, moze nie w takiej duzej skali (wiadomo lowres, mala liczba kolorow, mniejsza mapa itp..) ale cos podobnego w Amosie jak najbardziej jest wykonalne.
[#7] Re: Clash

@selur, post #6

Tu było chyba 256 kolorów. Strategie mają dużo grafiki, spore mapy, trzeba bardzo dobrze zaplanować ekonomię oraz tryb walki. Jeśli to nie jest strategia turowa to w dodatku dynamika się liczy również. Tu akurat jest turówka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem