[#1] Akcleleracja grafiki w AOS4 na tle MOSa
Zgodnie z obietnicą, zamiast toczyć bezsensowne wojenki w wątku pod newsem o SAM460, gdzie i tak merytoryczne wypowiedzi giną w gąszczu uszczypliwości, tematów pobocznych, wycieczek osobistych itp. Zrobiłem film, w którym udokumentowałem moje testy w aplikacjach zarówno 2D jak i 3D na systemie AmigaOS 4, ale też i na systemie MorphOS. Film bez żadnej ściemy pokazuje dokładnie to co działo się na ekranie mojej X5000. Rzecz jasna na każdym z systemów siłą rzeczy była zamontowana inna karta graficzna. Dlatego, co podkreślam na na wstępie mojego materiału wideo, samo porównanie tej samej aplikacji na MOSie i AOS4, ma znaczenie drugoplanowe. Ważniejszym czynnikiem stanowiącym o sile akceleracji grafiki jest to jak ta sama rzecz chodzi na tym samym systemie, np. po zmianie rozdzielczości czy innych ustawień.

1
[#2] Re: Akcleleracja grafiki w AOS4 na tle MOSa

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Próbowałeś tego YT pod MOSem z podłączonym jakimś urządzeniem USB audio? Nikt nie używa tego typu programów bez urządzenia audio podłączonego... mimo to powinno to działać. Jeśli brak urządzenia audio powoduje wysypanie się programu to mamy potencjalnego buga.

Czy AOS4 obsługuje Radeony R400? Z not płatnych sterowników wynikałoby że tak.
Nie powinno mieć to znaczenia bo Radeon X1900 to karta to która dopiero zmęczy się na Crysisie ale zawsze wygląda to dziwnie że używa się wielokrotnie lepszej karty na jednym systemie niż drugiej...
[#3] Re: Akcleleracja grafiki w AOS4 na tle MOSa

@XoR, post #2

da sie te watki dodac do ignorowanych ?
[#4] Re: Akcleleracja grafiki w AOS4 na tle MOSa

@XoR, post #2

Czy AOS4 obsługuje Radeony R400? Z not płatnych sterowników wynikałoby że tak.


No cóż obsługuje tylko w trybie czystego wyświetlania obrazu, no ale akceleracja 3D i takie tam to już nie dla R400. Może kiedyś MOS dorobi się obslugi Polarisów, to testy będą na jednej karcie. Z całą pewnością dla AmigaOS nie będą już rozwijane sterowniki dla starszych kart takich jak Northern Islands i wcześniejszych. Gość, który się tym zajmuje uważa że to nie ma sesnu. Maly cytat z jego niedawnej wypowiedzi:

"Nowych wersji sterowników nie można używać ze starszym Radeonem HD 6000.

Niestety rezygnacja ze starszych kart to był to jedyny możliwy sposób na dodanie UVD i GART. Poprzednie wersje były oparte na starszym kodzie sterownika, którego deweloperzy AMD i open-source już nie utrzymują. Back-porting nie jest realistyczny."
[#5] Re: Akcleleracja grafiki w AOS4 na tle MOSa

@MUFA-amigaone-pl, post #4

Ma to sens.
Nie ma co się rozdrabniać na obsługę starszych kart gdy to są groszowe sprawy a różnica w możliwościach duża.
1
[#6] Re: Akcleleracja grafiki w AOS4 na tle MOSa

@MUFA-amigaone-pl, post #4

A które karty (najnowsze) obsługuje AmigaOS4.1 w 3D bez dodatkowych płatnych pakietów?
[#7] Re: Akcleleracja grafiki w AOS4 na tle MOSa

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Jeśli mogę, to kilka pytań.

W jakiej rozdzielczości ekranu uruchamiasz oba systemy? Czym nagrywasz obraz?

W poście napisałeś X5000, na nagraniu (24:55) wspominasz o X1000. To tylko pomyłka? Obraz był nagrywany z X5000/40?
[#8] Re: Akcleleracja grafiki w AOS4 na tle MOSa

@widelec, post #7

Tak, z tym X1000 to pomyłka, wykryłem to już po nagraniu, ale przyznaję się bez bicia że nie chciało mi się tego już poprawiać. Nagrywam obraz w FullHD przy pomocy urządzenia, które recenzowałem tutaj. Oczywiście w przypadku MorphOSa z konieczności nie było to realizowane po czystym kablu HDMI, tylko kablu DVI - HDMI.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem