[#1] Emulator Mednafen
Fanów emulacji PSX'a czy wszelkiej maści innych zabwwek stworzonych do grania, zapraszam do lektury recenzji emulatora Mednafen.
5
[#2] Re: Emulator Mednafen

@MUFA-amigaone-pl, post #1

dosyc dobrze napisany artykul - czy on emuluje PS1 tylko >? jak jest z predkoscia emulacji i kompatybilnosci ? i jaki sprzet trzeba miec zeby to dzialalo.
[#3] Re: Emulator Mednafen

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Ja akurat mam Nec PC-FX i faktycznie szkoda, że ta maszynka była średnio wykorzystywana. Po pierwsze zwalili równo nie dając wsparcia dla gier z Nec PC Engine CD, po drugie chipset 3D umieścili tylko na karcie developerskiej dla peceta i sama konsola 3d nie miała. Dla fanów japońskich klikanek/rozbieranek ok. Dla reszty dużo gorsze (to już philips cdi jest sensowniejszy).

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022 22:17:06 przez michal_zukowski
[#4] Re: Emulator Mednafen

@HOŁDYS, post #2

No w zasadzie ja już na te pytania odpowiedziałem w artykule. Tak więc tak tylko PlayStation 1 i sprzęt jak na warunki AmigaOS 4 do emulacji PSXa trzeba mieć mocny czyli rekomendowane X5000.
[#5] Re: Emulator Mednafen

@MUFA-amigaone-pl, post #4

Ale w artykule nie ma nic czy mednafem na wsparcie 3d w emu playstation. W fpse można tym nieźle podbić jakość grafiki.
[#6] Re: Emulator Mednafen

@michal_zukowski, post #5

Tak skupiłem się głównie na aspekcie kompatybilności. Oczywiście Mednafen jest skompilowany z wykorzystaniem bibliotek GL4ES, jednak nie jestem przekonany czy poprawia to efekty wizualne, przynajmniej w takim stopniu jak plugin Warp3D dla FPSE. Niemniej postaram się na spokojnie to porównać i dam znać.
[#7] Re: Emulator Mednafen

@MUFA-amigaone-pl, post #6

No cóż sprawdziłem i przynajmniej na domyślnych ustawieniach na pewno takiego poprawiania grafiki jak plugin W3D dla FPSe nie robi. Możliwe że idzie coś przestawić w konfiguracji. Jak pisałem w artku plik konfiguracyjny jest dość obfity i zagmatwany. No ale może w któryś z długich jesiennych wieczorów znajdę czas by bardziej się w to wgryźć. Jesli coś osiągnę, lub też pojawi się może jakaś nowa aktualizacja emulatora, która mi to ułatwi, dam tutaj znać.
[#8] Re: Emulator Mednafen

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Fanów emulacji PSX'a

Jestem fanem PSX-a, ale nie lubię emulacji. Czyli nie jestem
fanem emulacji PSX-a, ale zarazem fanem PSX-a jestem.
Trochę to pokręcone
[#9] Re: Emulator Mednafen

@mmarcin2741, post #8

Nie, normalne, jest tak jak napisałeś. Ja nie korzystam z WinUAE, w sumie jedynym emulatorem z którego korzystam jest ACE. Jak chce zobaczyć jakiś komputer albo konsole to go kupuję. pomysł

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2022 21:31:38 przez michal_zukowski
[#10] Re: Emulator Mednafen

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Pojawiła się kolejna aktualizacja. Podobno działają już wszystkie moduły czyli GBA i Sega Saturn. Przetestuję wkrótce czy tak jest w istocie.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem