[#1] AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022
Kolejny rok dobiega końca. Był to okres całkiem niezły dla graczy bawiących się na Amidze NG, w związku z czym pokusiłem się o przypomnienie, moim zdaniem 10 najlepszych pozycji, jakie zadebiutowaly na naszym systemie w 2022r.

2
[#2] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Ależ trzeba kochać Amigę by grać w te gry, dzisiaj.
6
[#3] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@Aniol, post #2

A czemu nie można grać w te gry dzisiaj? Uzasadnij swoją opinię .
1
[#4] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@djpiotrs, post #3

Doom3, Diablo czy CaesarIII to jak najbardziej dobre gry.
[#5] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@mmarcin2741, post #4

To są bardzo dobre gry
1
[#6] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@djpiotrs, post #3

Ależ można grać i ja to rozumiem. Hobby nie musi mieć sensu OK
[#7] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@Aniol, post #6

No jasne OK
[#8] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@Aniol, post #2

Tak istny Pentium 3 i voodoo 3
zobacz co potrafi wycisnąć z amigi 500 w dzisiejszych czasach. ( a tam jest dużo większy zegar )
A tu pc wtyczki to jest dramat tam się nic nie dzieje to takie ostatnie podrygi umarlaka.
A szkoda
[#9] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@djpiotrs, post #5

Gry super ale tam powinny być gry deskowane a nie 100 kolety to samo.
[#10] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Po 20 latach nadchodzi odnowony natywny Heretic II z wsparciem FullHD dla nowych kart graficznych RadeonHD & RadeonRX.
GLES & Warp3DNowa Rulez.





Ostatnia aktualizacja: 31.12.2022 18:44:21 przez Amig_OS
[#11] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@Amig_OS, post #10

gra super .
ale to pokazuje cała prawdę o tej platformeie.
[#12] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@Dorian3d, post #11

Odkąd wszedł Stem i temu podobne badziewia to nie chcę ich nowości. Wolę Amigi stare i nowe , klasyki i NG. Platformy wolne i niezależne , jeszcze... . Może brakuje oprogramowania ale nie ma tragedii .
2
[#13] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@djpiotrs, post #12

Tak brakuje nowości eh
[#14] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@Dorian3d, post #13

Cóż narzekać zawsze można, natomiast żadna z platform, której znaczki masz pod awatarem lepszych gier w minononym roku nie dostała.
3
[#15] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@MUFA-amigaone-pl, post #14

uuu Jak nie jak tak :)
nie narzekam stwierdzam fakt
[#16] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@MUFA-amigaone-pl, post #14

Po prostu chwiałbym, żeby ta platforma OS 4 żyła.
Na koniec dodam, czytam twoje artykuły, są bardzo dobre trzymaj tak dalej!
Ja też jestem fanem ppc w połączeniu z 68k.
[#17] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@MUFA-amigaone-pl, post #14

Jak dla mnie to połową przedstawionych gier jest gorsza niż Turrican2 AGA, a na pewno jest gorsze Blobwars.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2023 11:31:42 przez michal_zukowski
3
[#18] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@michal_zukowski, post #17

w kolejnosci od najlepszych Diablo 1, Caesar 3 i Doom 3 OK

a reszta gier z tego "top" to szmira i syf
1
[#19] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@michal_zukowski, post #17

No cóż o gustach się nie dyskutuje. Turican 2 AGA, jest konwersją z MS-DOSa, która siłą rzeczy nie wyglda tak dobrze jak mogłaby wygldać gra tworzona specjalnie pod kości AGA. Poza tym choć jest to cakiem fajna strzelanka, w którą pod A500 lubiem grać, to jednak co tu dużo mówić skomplikowanie rozgrywki jest mało wyszukane, typu idź w prawo i strzelaj. BlobWars Attrition ma system kluczy, kart dostpu, wykonywania konkretnych misji itd. Jak na mój gust daje rozrywkę na większym poziomie. Poza tym mniemam że oceniasz Blobwars na podstaiwie wersji dla MOSa. Jak już to wykazałm na jednym z wczeniejszych filmów gry pod SDL2 na MOSie potrafia mulić.. Akurat BlobWars Attriction jest dość wymagajcą pozycją, która na słabszym sprzęcie i na AmigaOS 4 potrafi zamulić. Nie chcę nawet myleć jak to chodzi na MOSie, ale nie wykluczam że gdybym oceniał miniony rok z perspektywy Mosisty też wyżej stawiabym Turricana.
[#20] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@MUFA-amigaone-pl, post #19

Uwierz mi, Turrican2 AGA technicznie wygląda lepiej i ma więcej kolorów niż 90% gier AGA dynamicznych (innych niż takie, które mają tylko statyczne ekrany). Można powiedzieć, że to jest top grafiki AGA. Natomiast Blobwars nie grałem i to nawet nie z powodu powolności SDL2 na MorphOSie tylko z powodu, że nienawidzę gier na prostych kwadratowych tilesetach. Odrzuca mnie. Jeśli gra wygląda gorzej niż RickDangerous (też na tilesetach) to jaka by ona nie była skomplikowana to nie zagram.

Co tych gier przeportowanych z Maca to z jednej strony miło że wyszły bo to nie jest paździerz natomiast w 2022 roku oczekuję jednak od gier czegoś więcej.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2023 13:33:34 przez michal_zukowski
[#21] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@MUFA-amigaone-pl, post #14

Porty CroMagRally 3.0.0, OttoMatic 4.0.0 i BillyFrontier 1.1.0 zostały wydane na znienawidzoną przez ciebie platformę. Wymagają najnowszej TinyGL i wyglądają właściwie tak samo jak na AmigaOS4x.
[#22] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@michal_zukowski, post #20

Pewnie widziałes gre Hurrican i tak wlasnie powinien wygladac Turrican 2 AGA. Amiga z AGA ma taie mozliwosci i kilka wczesniejszych tytulow odowodnilo ze "Przyjaciolke" na taka grafike stac. Co do gier od Pangea fajnie ze wreszcie wyszly, widac te 8 tysiecy euro wydane w czerwcu na cos sie przydalo. Czy wygladaja tak samo i dzialaja tak samo szybko, nie wiem. Moze kiedys sprawdze. Nawiasem mowiac pamietam jak pompowaliscie wtedy balonik i bodajze nawet Ty pisales mi zebym z porownaniem wersji Dooma 3 zaczekal do wrzesnia Natomiast co do BlobWars Attriction, jako ze nie jestem 18 letnim mlokosem, tylko swoje doswiadczenia z grami zbieralem juz od klona Ponga, poprzez Atari 2600, automaty, Atari 65XE, Amige 500 itd. Mam we krwi taka ceche ze nie zwyklem "oceniac gry po okladce" i daje jej szanse nawet jesli nie wyglada super. Akurat pod wzgledem czystej grywlnosci, nic w 2022r nie przyciagnelo mnie bardziej do monitora Amigi, nawet Doom 3.
[#23] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@MUFA-amigaone-pl, post #19

Akurat BlobWars Attriction jest dość wymagajcą pozycją, która na słabszym sprzęcie i na AmigaOS 4 potrafi zamulić.


Autor portu pisze, że na PowerBooku chodzi świetnie. To jest raczej "mid-end" jeśli chodzi o MorphOSa.
"Low end" to SAM460, a "high end" - sprzęty z G5.
Ale oczywiście chętnie nagram film jak gra działa na systemie MorphOS.

[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022
[#25] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@recedent, post #23

1
[#26] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@recedent, post #25

Mufie pewnie chodziło o to, ze SDL2 dużo mocniej żre proca na MorphOSie niż na AmigaOS4.x. Co jest prawdą.
[#27] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@MUFA-amigaone-pl, post #22

"Amiga z AGA ma taie mozliwosci i kilka wczesniejszych tytulow odowodnilo ze "Przyjaciolke" na taka grafike stac."

Nierealne, AGA nie ma takich możliwości, przy 50fpsach. Jakby wyciąć to kolorowe tło to może, może...

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2023 18:49:01 przez michal_zukowski
[#28] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Kolejny rok dobiega końca. Był to okres całkiem niezły dla graczy bawiących się na Amidze NG

Z tytułów przez ciebie przedstawionych najlepszą propozycją jest dla mnie Diablo1 i Cesar3.
Sprawdziłeś jak zachowa się Twoja Amiga NG w Linuxie z grami np. ze Steam. Biblioteka gier była by przeogromna, a i z ciekawością bym zobaczył film o tym.
[#29] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@michal_zukowski, post #27

[#30] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@MUFA-amigaone-pl, post #29

jak patrze na ta gre, ktora przypomina mi pierwsze rendery w grach z czasow Pentium MMX, to az se musze zaspiewac

"grafike i animacje ma wczesnego Pentiuma, lecz to Mufy przenajwieksza duma"






ta gra ma na raz tylu przeciwnikow na ekranie, co na Amidze 500 z 0,5 MB Ramu

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2023 21:54:57 przez selur
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem