[#1] Doom III - nadszedł :)
Od dziś już każdy może pobrać i przetestować amigową odslonę gry Doom III, szczegóły na forum.amigaone.pl, mam nadzieję że wkrótce również w oficjalnym newsie na PPA.
2
[#2] Re: Doom III - nadszedł :)

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Fajnie, ale link nie działa.
1
[#3] Re: Doom III - nadszedł :)

@tukinem, post #2

Jestem w trakcie zmiany hostingu, akurat kilka godzin temu przetransferowałem domenę do innego serwera, więc być może tymczasowo niektorym link nie działać. No ale link na pewno jest dobry i zadziała. W skrócie Dooma można pobrać ze strony Huna, a dzięki jego pracom optymalizacyjnym udało się przekroczyć barierę 30fps w rozdzielczości FullHD i przy ustawieniach ultra na X5000, co jest wynikiem lepszym w porównaniu do Dooma III na Linuksie PPC, jak i lepszym w porównaniu do Dooma III na MacOS (dla Maca G5 2.5Ghz PCI-e).
1
[#4] Re: Doom III - nadszedł :)

@MUFA-amigaone-pl, post #3

co jest wynikiem lepszym w porównaniu do Dooma III na Linuksie PPC, jak i lepszym w porównaniu do Dooma III na MacOS (dla Maca G5 2.5Ghz PCI-e).


Czy korzystano z tej samej karty graficznej?
[#5] Re: Doom III - nadszedł :)

@recedent, post #4

W newsie masz odnośnik do artykułu z benchmarkami dla Maca i tam jest podana karta graficzna. W przypadku AmigaOS 4 nie ma sterowników 3D do tej samej karty graficznej.
[#6] Re: Doom III - nadszedł :)

@MUFA-amigaone-pl, post #5

Na tym filmiku z Twojego linka to widać 30 fps raczej w porywach i to na oknie na pół ekranu mniej więcej. Czy to jest film ze starej wersji?
[#7] Re: Doom III - nadszedł :)

@TuReX, post #6

Nie wiem o którym filmiku mówisz ale na pewno ze starej wersji bo nowej jeszcze nie nagrywałem. Poza tym filmik pewnie nie mój bo ja w niskich rozdziałkach w Dooma 3 nie gram i też filmów innych niż z gry w FullHd nie robię.
[#8] Re: Doom III - nadszedł :)

@MUFA-amigaone-pl, post #5

Tam jest X800 XT, ogólnie dość biedna karta (oczywiście lepsza niż wszystkie karty AGP z maszyn amigowych). Taki popularny u mosowców X1950XT jest 1.5x szybszy. Myśle, że te nowsze Radeony co macie w X5000 są jakoś z 10-30x szybsze.
[#9] Re: Doom III - nadszedł :)

@MUFA-amigaone-pl, post #7

Chodzi mi o film z linku, który podajesz na swojej stronie. Teraz nie mogę tam wejść, bo strona jakby nie działa. Widać ekran FullHD, ale okno jest otwarte na oko na pół ekranu i gra specjalnie płynna też nie jest, szczególnie jak jest więcej obiektów na ekranie. Grałem w Dooma 3 na laptopie z Core2Duo i Radeonem i było niestety duużo lepiej, chociaż w trochę niższej rozdzielczości 1440x900.


Ostatnia aktualizacja: 05.03.2023 19:10:13 przez TuReX
[#10] Re: Doom III - nadszedł :)

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Kolejne prezenty od HunoPPC wkrótce:

Prey:



Quake4:




Dodatki Doom3:








3
[#11] Re: Doom III - nadszedł :)

@Amig_OS, post #10

I to jeszcze nie wszystko :)
[#12] Re: Doom III - nadszedł :)

@TuReX, post #9

Chodzi mi o film z linku, który podajesz na swojej stronie. Teraz nie mogę tam wejść, bo strona jakby nie działa. Widać ekran FullHD, ale okno jest otwarte na oko na pół ekranu i gra specjalnie płynna też nie jest, szczególnie jak jest więcej obiektów na ekranie. Grałem w Dooma 3 na laptopie z Core2Duo i Radeonem i było niestety duużo lepiej, chociaż w trochę niższej rozdzielczości 1440x900.


Ok. To żeby nie było wątpliwości film z dzisiejszej wersji nagrany przeze mnie przed chwilą.

6
[#13] Re: Doom III - nadszedł :)

@MUFA-amigaone-pl, post #12

Zapiernicza aż miło!
[#14] Re: Doom III - nadszedł :)

@MUFA-amigaone-pl, post #12

No dużo lepiej, dzięki!
[#15] Re: Doom III - nadszedł :)

@MUFA-amigaone-pl, post #12

Dzięki za filmik.
[#16] Re: Doom III - nadszedł :)

@Amig_OS, post #10

Dobra gra ten prey?
[#17] Re: Doom III - nadszedł :)

@amikoksu, post #16

Prey gra dobra.

Potestowałem trochę tę wersję. Wygląda na to że nie działają "sejwy" z wcześniejszych wersji beta, szkoda bo doszedłem już dość daleko. No ale nic z przyjemnością zagram od nowa w szybszym tempie.

Druga uwaga to ten speedhackshadow, który pozwala uzyskać do 3fps więcej. Domyślnie ustawiony jest tak by dodawał na X5000 około 1.5fps. No ale radzę go ustawić na najmniejszą możliwą wartość czyli 0.90 by nie dodawał nic. No bo to przyspieszenie odbywa się kosztem przyciemnienia i tak z natury już ciemnej gry. Oczywiście w czasach pierwszej wersji beta z lipca, kiedy to gra oscylowała wokół poziomu 15fps, każdy dodatkowy fps był na wagę złota. Teraz jak się ma prawie 32fps, to sobie można już pewne wielkości poświęcić. Ja po ustawieniu tego hacka na najniższą możliwą wartość mam równe 30fps no i gitara. Oczywiście niniejsza rada tyczy się wyłącznie userów X5000, bo podejżewam że na X1000 gra działa dużo wolniej niż na X5000 (choć tej wersji jeszcze nie testowałem na swojej X1000), więc tam walka o każdy fps jak najbardziej ma sens.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 21:14:05 przez MUFA-amigaone-pl
1
[#18] Re: Doom III - nadszedł :)

@MUFA-amigaone-pl, post #12

Ładnie OK Aż mi się przypomniały czasy kiedy ogrywałem tą grę na Athlonie 64 i Radeonie X1950. Ale na pewno nie w takiej rozdzielczości.
1
[#19] Re: Doom III - nadszedł :)

@amikoksu, post #16

Dobra gra ten prey?


Doskonała, taki duchowy następca Duka, tylko że główny bohater jest Indiańcem, nie pytajszeroki uśmiech
I doskonały użytek z shaderów robi.
[#20] Re: Doom III - nadszedł :)

@marianoamigo, post #19

Doom3, Prey (2006) oraz Quake4 zostały wydane również w wersji polskiej - porty HunoPPC również je obsługują.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 18:18:02 przez Amig_OS
1
[#21] Re: Doom III - nadszedł :)

@Amig_OS, post #20

Super.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem