[#1] ChatGPT
Nie tak dawno zamieszczony news na temat obsługi ChatGPT na Amidze, wywołał gorącą dyskusję, która niestety szybko przerodziła się w dyskusję nie na temat. Ja jednak w sposób merytoryczny postanowiłem powrócić do tematu na blogu. Anons zamieszczam w dziale AmigaOS 4, lecz równie dobrze pasowałby do AmigaOS 3.x gdyż opisywane w artykule oprogramowanie zostało napisane właśnie dla Amigi 68k. Zapraszam do lektury.
7
[#2] Re: ChatGPT

@MUFA-amigaone-pl, post #1



In this video, I'm merging the worlds of retro computing and modern artificial intelligence. Watch as I access OpenAI's state-of-the-art language model, ChatGPT, on two iconic machines from the golden age of personal computing - a Commodore 64 from 1982 and an Amiga 1200 from 1992.
4
[#3] Re: ChatGPT

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Artykuł ciekawie podchodzący do tematu ciągle rozbudowującego się w zasoby świata ej-aj aczkolwiek mocno po macoszemu traktuje iMPa. Może nieco prawdy mówi jednakże sprowadzanie kombajnu do roli prostego odtwarzacza modów zaskakuje.
3
[#4] Re: ChatGPT

@MUFA-amigaone-pl, post #1

dziekuje, za uwazglednienie IMPa. w ramach walki z bieda i wykluczeniem zwiekszylem ilosc tokenow podwojnie, co z grubsza oznacza ze odpowiedzi beda dwa razy dluzsze zanim zostana uciete
3
[#5] Re: ChatGPT

@kubaslonka, post #3

"Główną funkcją którą spełnia to narzędzie jest odtwarzanie muzyki, ale to tylko jedna z jego licznych możliwości." - każdy widzi to co chce widzieć.
[#6] Re: ChatGPT

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Wartościowy tekst, przeczytałem. OK

Co do AI, ja to raczej rozmawiam z kolegą Bingiem. Zagrożenia AI na pewno są, tylko raczej ja je widzę w podawaniu nieprawdziwych informacji. Zdarzało mi się "wykłócać" i poprawiać, ale to jak AI przeprasza i podaje ściemę idąc w zaparte jest bezcenne (może powinno martwić, na razie bawi).

I to nawet oficjalnie jest "wytłumaczone" w punkcie 13 "FAQ" dla ChatGPT - o, taki "kwiatek":
"Why did ChatGPT give me an answer that’s not related to my question?
ChatGPT will occasionally make up facts or “hallucinate” outputs"

Ale na razie jestem fascynatem tej technologii i korzystam.
[#7] Re: ChatGPT

@juen, post #4

dziekuje, za uwazglednienie IMPa.


Dzięki że chce Ci się rozwijać ten fajny program.

w ramach walki z bieda i wykluczeniem zwiekszylem ilosc tokenow podwojnie, co z grubsza oznacza ze odpowiedzi beda dwa razy dluzsze zanim zostana uciete


SuperOK
1
[#8] Re: ChatGPT

@adam_mierzwa, post #6

Wartościowy tekst, przeczytałem.


Dzięki za uznanie.

Ale na razie jestem fascynatem tej technologii i korzystam.


To dokładnie tak jak ja. Przyznaję się bez bicia że chyba zaczynam być nieco staroświecki, gdyż większość nowych rozwiązań, które aktualnie bywają modne, mi nie bardzo pasuje, ale akurat do AI jestem bardzo pozytywnie nastawiony i pełen optymizmu na przyszłość.

Myślę że za kilka lat wraz z nadejściem kolejnych generacji GTP (czy konkurencyjnych rozwiązań), te dzisiejsze odpowiedzi od AI, będziemy traktować z równą pobłażliwością, jak np. dziś patrząc na smartfona traktujemy wspomnienia o pierwszych telefonach komórkowych, o gabarytech cegły z ekranem monochromatycznym wielkości znaczka pocztowego, które nie potrafiły zrobić nawet zdjęcia.
1
[#9] Re: ChatGPT

@MUFA-amigaone-pl, post #8

Zapytam się, bo kto nie pyta nie błądzi. Czy ten program ChatGPT tłumaczy tekst angielski lepiej niż Google Translator?
[#10] Re: ChatGPT

@koczis, post #9

Nie robiłem jakiś wybitnie wnikliwych testów akurat pod tym kątem, jednakże z pobieżnych obserwacji wynikających ze stylistycznej analizy jego odpowiedzi wydaje mi się że robi to zauważalnie lepiej. Na pewno lepiej niż Goolgle Translator, tłumaczy też serwis DeepL.
1
[#11] Re: ChatGPT

@koczis, post #9

Dzisiaj mogę dodać taką ciekawostkę że jeden ze znanych zachodnich amigowców ma teściów z Wietnamu, no i on pokusił się o stwierdzenie że tak naprawdę dopiero ChatGPT pozwolił mu na normalną (choć też nie zupełnie bezbłędną) rozmowę z teściami. Zatem to też jest jakaś wskazówka do odpowiedzi czy ChatGPT przebija w tym względzie tłumacza Google.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem