[#1] Doom 3: Resurrection of Evil
W tym tygodniu, z przyczyn niezależnych, wyjątkowo nie będzie nowego odcinka na kanale Amiga bez Ściemy (ale spokojnie planujemy coś nagrać po niedzieli). Plus tego wszystkiego jest taki, że miałem czas by podziałać coś na swoim solowym kanale, konkretnie mogłem się poświęcić skończeniu odcinka z cyklu "Gramy na Amidze NG", nad którym prace zacząłem jeszcze latem, by potem odłożyć go na długie tygodnie na półkę. Konkretnie mowa jest o jedynym oficjalnym dodatku do oryginalnego Dooma III, czyli Doom 3: Resurrection of Evil.

2
[#2] Re: Doom 3: Resurrection of Evil

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Nie wiem czy Doom3 załapał się na MacOS i PPC, ale warto porównać z danymi, które może są w necie i będzie fajne porównanie sprzętów PPC. Na PC x86 na pewno będzie szybciej.
[#3] Re: Doom 3: Resurrection of Evil

@KM_Ender, post #2

Załapał się dość wcześnie.
[#4] Re: Doom 3: Resurrection of Evil

@KM_Ender, post #2

Nie wiem czy Doom3 załapał się na MacOS i PPC

Załapał się, 14 Marca 2005 roku.
1
[#5] Re: Doom 3: Resurrection of Evil

@KM_Ender, post #2

Odpowiedź na:

Nie wiem czy Doom3 załapał się na MacOS i PPC, ale warto porównać z danymi, które może są w necie i będzie fajne porównanie sprzętów PPC. Na PC x86 na pewno będzie szybciej.


Porównanie było w newsie na temat podstawki link.
[#6] Re: Doom 3: Resurrection of Evil

@MUFA-amigaone-pl, post #5

Oj, w tym newsie jest drobna nieścisłość. Tam był PowerMac G5 2.5Ghz AGP z Radeonem X800.
Radeon RX560 jest 28 raza szybszy niż Radeon X800 :)
[#7] Re: Doom 3: Resurrection of Evil

@MUFA-amigaone-pl, post #5

Mea culpa, nie pamiętałem.
[#8] Re: Doom 3: Resurrection of Evil

@KM_Ender, post #7

Jako widz poboczny bo używam Qemu do emulacji AOS4 …
To jest tragedia. Lag straszny.Nie wiem ile musi wydać użytkowanie sprzętu na sterowniki aby ta gra mu ruszyła? 100€ ? Jak Tabor/A1222+ będzie działać? To nowa płyta sprzedawana dla AOS4 i nowy CPU …
nie publikował był gry z poprzedniej epoki jako nowość NG. Może 10 lat temu ale nie dziś. Chyba że Amiga NG już jest sprzętem retro to tak
1
[#9] Re: Doom 3: Resurrection of Evil

@markusg, post #8

AmigaNG jest platformą niszową, nikt nie będzie wydawał na nią nowości, bo to się nie opłaca.

Dlatego mamy stare gry, gdy właściciele uwolnią źródła :)
1
[#10] Re: Doom 3: Resurrection of Evil

@markusg, post #8

Ja od jakiegoś czasu forsuję rozszerzenie skrótu z NG (New/Next_Generation) na RNG (Retro_Nostalgic_Generation) Kto z pań posłanek i panów posłów jest za kciuk w górę?
1
[#11] Re: Doom 3: Resurrection of Evil

@KM_Ender, post #10

Lol, RRNG (Random Retro Nostalgic Generation)
[#12] Re: Doom 3: Resurrection of Evil

@markusg, post #8

Nie wiem ile musi wydać użytkowanie sprzętu na sterowniki aby ta gra mu ruszyła? 100€ ?


Wyda ile będzie chciał i ile uzna za stosowne, jego zarobki i jego kasa. Zakładam że typowy użytkownik NG jest człowiekiem pracującym, który nie żyje poniżej minimum socjalnego. Jak wydał kasę na sprzęt, to i wyda kasę na sterowniki. Do jednego i drugiego nikt go nie zmusza i nie za bardzo rozumiem co komu do tego. Ty jako użytkownik emulatora postanowiłeś nie wydawać kasy na sprzęt i być może nie wydawać kasy na sterowniki. Ja to szanuję, nie oceniam i nie dopytuję publicznie czemu tak, bo to by było trochę niegrzeczne.

Jak Tabor/A1222+ będzie działać?


Na pewno nie będzie to działać z zadawalającą prędkością.

nie publikował był gry z poprzedniej epoki jako nowość NG. Może 10 lat temu ale nie dziś. Chyba że Amiga NG już jest sprzętem retro to tak


Tak samo jak sprzętem retro jest pecet z Ryzenem 9, PS5, Nintendo Switch itp itd. Na wszystkie te platformy robi się gry retro i to wyglądające gorzej niż Doom 3. Projekt Dhewm3 nie jest stricte projektem amigowym, jest tworzony na wszystkie nowoczesne platformy, filmów na YT z działającym Ressurection of Evil pod tym portem też znajdziesz sporo. Nikt takich filmów zamieszczać się nie wstydzi. Nie rozumiem czemu akurat użytkownik Amigi NG nie powinien ich pokazywać.

W sumie to nie rozumiem nawet że ktoś może mieć potrzebę by wejść na forum i taki zarzut wygłosić. No chyba że ktoś miał zły dzień, nie ma w temacie nic ciekawego do powiedzenia, tudzież poczuł po prostu nieodpartą chęć by się do czegoś przyczepić czy wbić komuś szpileczkę. Reasumując taki trochę typowy forumowicz made in Poland. No ale Ty nim nie jesteś prawda?
5
[#13] Re: Doom 3: Resurrection of Evil

@MUFA-amigaone-pl, post #12

Fajnie się ogląda nowe porty gier które bywają bardziej dopieszczone po kilku latach i wyczyszczony ze starych błędów. W tym wypadku tak nie jest. Krytyka nie dotyczy osoby używającej Amigi NG ani ile wyda pieniędzy na sprzęt.
Samego portu. W takim stanie nie przynosi reklamy samej Amiga NG.
Bardzo lubię AOS4. Uważam, że system jest czasami niedoceniany. Krytyka też jest potrzebna a nie same klepanie się po plecach. Może powinienem użyć bardziej wyrafinowanego słownictwa. Takie miałem wrażenie po obejrzeniu tego materiału. Umieściłeś link na forum co dla mnie jest równoznaczne z tym, że może zostać skomentowany.
Tak uważam i masz prawo się z tym nie zgodzić.
1
[#14] Re: Doom 3: Resurrection of Evil

@markusg, post #13

Ok, masz rację forum jest po to by komentować i ja po to umieszczam tego typu tematy by merytorycznie dyskutować. Być może mylnie uznałem Twój komentarz za złośliwy i też dobrałem nieodpowiednie słowa. No więc teraz całkowicie rzeczowo.

Porty robione po godzinach przez pasjonatów często mają jakieś niedoskonałości względem komercyjnego oryginału nad którym za ciężkie pieniądze pracowała gromada profesjonalistów. Nie inaczej jest w tym wypadku i jeśli odppalisz Dhewm3 na PC i odpalisz oryginał Dooma 3 na PC, to gwarantuję że większą liczbę fps uzyskasz w tym drugim przypadku. Dodatek rzeczywiście na Amidze chodzi wolniej niż podstawka, o czym ja na filmie wspomniałem i czego nie ukrywałem. Wynika to jak przyuszczam z większej liczby dużych otwartych przestrzeni i większej liczby efektów świetlnych generowanych przez nowe bronie. W dodatku objawia się też w pewnym momencie bug, czego róznież na filmie nie ukrywałem a nawet to zademonstrowałem. Zatem nie jest tak że obawiam się krytyki, bo gdyby tak było to bym tego filmu nie zrobił, albo bym zrobiłe materiał o podstawce. No ale cóż sam autor amigowego portu nie ukrywa że to wciąż wersja beta, która nie jest w 100% dopracowanym produktem, więc trzeba mu kibicować i liczyć że w przyszłości będzie to działać lepiej. Niemniej jednak jak na możliwości hardware PPC te 32fps w timedemo dla podstawowej wersji gry są i tak dobrym wynikiem, pozwalającym mi dosyć swobodnie ją ukończyć.

Za sterowniki gracze nie muszą płacić ani jednego euro bo tak się składa że gdy kupujesz X5000 masz (a przynajmniej powinieneś mieć) płytę Enchancer Software ze sterownikami w cenie komputera. Inni (poza może Taborem w wersji Early adopter) muszą rzeczywiście za sterowniki płacić, niemniej ta gra nie jest dla SAM460, a nawet zaryzykuję stweirdzenie że nie jest dla X1000 (choć nie sprawdzałem jak by się sprawowała na X1000 z Polarisem). Tak więc ja nikomu specjalnie pod Dooma 3 sterowników kupować nie polecam, bo gra ma piekelne wymagania jak na warunki Amigi NG. Inna sprawa że przecież nikt specjalnie dla Dooma 3 Amigi NG kupować nie będzie, skoro może zagrać w to pod czymkolwiek innym. Natomiast jeśli juz taką X5000 w domu ma i ktoś zrobił ten port, no to w sumie czemu by nie "pogierczyć". Na takiej zasadzie podchodzę do tego typu portów ja.

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2023 16:58:44 przez MUFA-amigaone-pl
4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem