Wątek zamknięty
[#1] Program roku 2023
W styczniu 2024 opublikowana zostanie ankieta z możliwością oddania głosu na jedną pozycję, która według osoby głosującej zasługuje na miano programu roku 2023 dla AmigaOS 4.x.

Tytułów w 2023 (który jeszcze się nie zakończył i coś jeszcze się może pojawić) jest dużo, ale nie wszystkie nadają się, aby o nich nawet gdziekolwiek wspominać (w ankiecie tym bardziej).

Prośba o zamieszczanie w tym wątku Waszych propozycji np. TOP 5 lub TOP 10. Na podstawie odpowiedzi zbudujemy ankietę, która będzie zawierać już "odsiane" pozycje. Jako redakcja dodamy też nasze typy.

1. Uwzględniamy programy wydane lub ukończono nad nimi prace w 2023 roku. Programy mogą być nadal poprawiane i aktualizowane (czyli również wersje beta, oferujące założone przez autora funkcje).

2. Nie wybieramy tytułów w wersji preview, demo, zapowiedzi, alpa itp.

3. Nie wybieramy tytułów ukończonych w poprzednich latach, gdy w 2023 opublikowano aktualizację.

4. Aktualizacja podbijająca numer z 5.x na 6.x lub 1.56 na 2.0 traktowana jest jako nowa pozycja, choć będzie to poddawane pod dyskusję czy w rzeczywistości jest to skok czy "pomysł" numeracji autora

Wątek będzie otwarty do 7 stycznia 2024.

Jeżeli liczba propozycji będzie mała w danej kategorii systemowej będzie mała, będzie rozważane połączenie kategorii.
[#2] Re: Program roku 2023

@mailman, post #1

.. nie ten dział ..

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2023 12:00:30 przez Rafael/ARMO
[#3] Re: Program roku 2023

@mailman, post #1

Hollywood 10: Xcelicious,
AirScan
1
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#5] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Program roku 2023
[#7] Re: Program roku 2023

@mailman, post #1

Chodzi o oprogramowanie użytkowe?
[#8] Re: Program roku 2023

@MUFA-amigaone-pl, post #7

Chyba taka jest idea. Albo bardziej chodzi o coś co nie jest grą, scenowym demem/intrem. Zatem np. jakaś biblioteka moim zdaniem też się zalicza (np. AmiSSL).
[#9] Re: Program roku 2023

@Rafael/ARMO, post #8

Chyba taka jest idea.


No to na razie dam kilka propozycji, ale uważam tę listę z mojej strony za niezamkniętą, zwłaszcza że często i gęsto najlepsze kąski dla AmigaOS 4, lądują w okolicach gwiazdki.

Tak więc pomijając już wspomnienego wcześniej Hollywood, Proponuję:

FFMPEG 6.1 + FFMPEG GUI 3.5. Nie wiem czy porty mogą być brane pod uwagę, no ale nawet jeśli nie, to samo GUI w Reaction to już rdzennie amigowa aplikacja, zaktualizowana po raz pierwszy od 5 lat i zmian w niej naprawdę sporo. Opisywany komplet z pewnością ułatwia i usprawnia konwersję filmów na mojej ulubionej platformie.

IBrowse 3.0 - ja osobiście akurat bym na to nie głosował. No ale po pierwsze nie każdy musi patrzeć na użytkowania AmigaOS 4 z poziomu X5000, wszak można tego używać i na Amidze 1200. Poza tym to jednak ważny i zasłużony program z dużą historią, a aktualizacja, choć niewystarczająca, to i tak jak na IB chyba najważniejsza od dobrych 20 lat.

AmigaGPT - za wprowadzenie możliości korzystania z technologi AI, również na Amidze (tak wiem że wcześniej zrobił to IMP, no ale wymieniam teraz rzeczy działające natywnie na AOS 4).

Rave 1.6 - niezły edytor audio. Oczywiście nie było przeskoku numeru z przodu, a jedynie po przecinku. Niemniej jak zauważył Mailman, numeracja autorów różne przybiera oblicza. W tym wypadku zmian było kilkanaście i to konretnych, a nie typu "optymalizacja działania i poprawki błędów".

No i na końcu niech będzie wspominany ostatnio na PPA Nallepuh. za zwiększenie kompatybilności Amigi NG z klasykiem.
3
[#10] Re: Program roku 2023

@MUFA-amigaone-pl, post #9

Tak jak obiecałem wracam do tematu. Pisząc coroczne podsumowanie wydarzeń w świecie AOS 4, miałem okazję pozbierać trochę rzeczy i odświeżyć pamięć. Zatem poniżej uzupełnienie listy z poprzedniego posta:

AAMP - Pozycja grubego kalibru z grubą aktualizacją, najpierw do wersji 2.0, potem jeszcze do 2.1. Cytując samego siebie z wpisu na blogu "...gotowy zestaw do skonfigurowania serwera stron www, z obsługą bazy oraz PHP. Za jego pomocą możemy na własnej maszynie udostępnić światu np. swojego bloga. Każdy ważny system posiada teki pakiet i dobrze że AmigaOS 4 również go ma".

RNOXfer 1.5 - klient ftp o największych możliwościach, który jako jedyny obsługuje protokoły FTP, FTPS jak i SFTP.

SNES 9x 1.62.3 - duża aktualizacja świetnego emulatora konsoli Super Nintendo.
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem