[#1] Wideorecenzja - Velocap HDR Tbox Deluxe v3
Tym razem nie zrobiłem materiału o kolejnej grze, a raczej film o urządzeniu, które pozwala mi takie materiały nagrywać.

7
[#2] Re: Wideorecenzja - Velocap HDR Tbox Deluxe v3

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Po zapoznaniu się ze specyfikacja wystawiam ocenę mierną. Dyskfalifikującą cechą jest przede wszystkim obsługa tylko USB 2.0, przez co na kompa można zgrywać tylko 1080p30 w MJPEG. Jeśli nie bawimy się w nagrywanie na urządzeniu, co zresztą też jest dosyć słabe, to lepiej kupić u Chińczyka za 5 dych konwerter HDMI-USB, który ma większe możliwości.
3
[#3] Re: Wideorecenzja - Velocap HDR Tbox Deluxe v3

@Pinto, post #2

To kupuj konwerter od Chińczyka. Dla mnie nagrywanie na urządzeniu nie jest słabe, wręcz przeciwnie w przypadku poprzedniego grabbera nie skorzystałem z opcji połączneia z PC po USB ani razu przez 7 lat. W przypadku tego jak widać skorzystałem, ale tylko dlatego aby pokazać że taka możliwość istnieje. Powiem więcej wręcz wkurzało mnie kiedy musiałem w czasie rejestracji korzystać czasami z drugiego kompa, np. z drugiej AOne tylko po to by osobno nagrywać dźwięk, a jeszcze bardziej wkurzały mnie potem zabawy z synchronizacją tego w czasie montażu. No ale dla każdego coś odpowiedniego, jeden lubi pomarańcze drugi mandarynki.

Ja tam cenię sobie wygodę obsługi, fakt że w każdej sekundzie użytkowania Ami mogę błyskawicznie skorzystać z opcji rejestracji obrazu wciskając po prostu przycisk REC, zamiast procedury w stylu "poczekaj, jeszcze chwileczkę, jeszcze momencik, tylko zabootuję Windowsa i podłącze kable, uruchomię OBS itd.", no ale rozumiem że niektórym to nie przeszkadza i wolą urządzenia od Chińczyka za 5 dych.
8
[#4] Re: Wideorecenzja - Velocap HDR Tbox Deluxe v3

@MUFA-amigaone-pl, post #3

Ja mam dość podobne doświadczenia i wymagania.
Pobawiłem się chińczykami za 50zł a nawet za 150zł (ok 3 lata temu) i to było "rzeźbienie"!
Dobór kodeków żeby uzyskać max frame rate + odpowiednią jakość obrazu, były sytuacje, że przetwarzanie sprzętowe dawało gorszy efekt niż programowe + problemy z przesuniętym dźwiękiem + potrzeba odpalenia PC żeby zgrać materiał z Amigi, czy konsoli .. słowem zatęskniłem za autonomicznym urządzeniem typu "magnetowid" z opcją REC na pilocie ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem