Forum » AROS
[#1] Jak zmienić odświeżanie ekranu?
Temat chyba wymowny. Standardowo AROS (live CD) uruchamia mi się w 60 Hz.

[#2] Re: Jak zmienić odświeżanie ekranu?

@El Amigos, post #1

Hmmm... Czyżby sprawa nierozwiązywalna?

[#3] Re: Jak zmienić odświeżanie ekranu?

@El Amigos, post #2

Może AROS jest bardzo nowoczesny i robiony tylko z myślą o monitorach
LCD na kórych 60Hz jest ok. ;) ;) ;)

Żartuję oczywiście. :) Nigdy nawet nie próbowałem tego odpalić. Ale
coraz większa mam na to ochotę. Ot tak z ciekawości, bo wiadomo, że
bez emulacji 68k albo PPC stary soft się nie odpali więc walory
użytkowe tego są właściwie żadne... niestety. :( Jeszcze...

[#4] Re: Jak zmienić odświeżanie ekranu?

@El Amigos, post #1

aby cokolwiek zmienić w ustawieniach ekranu (rozdzielczości) musisz używać sterownika dla ati lub nvidii. Na vesie nie ma możliwości zmiany rozdzielczości ekranu po uruchomieniu systemu...
Niestety nie mogę sprawdzić, czy da się zmienić odświeżanie bo sam używam vesy :( ale coś mi się wydaje, że nie ma takiej możliwości...
Najpewniejszą odpowiedź uzyskasz pisząc do Michała Schulza - autora sterowników nVidia i ATI



Ostatnia modyfikacja: 29.03.07 22:49
[#5] Re: Jak zmienić odświeżanie ekranu?

@FOrest, post #4

musisz używać sterownika dla ati lub nvidii.

Mam w baaaardzo starym grzybie (P3 500 MHz) Radka 9200SE (prosze sie nie smiac ze ta karta technologicznie jest "szybsza" od tego peceta i nie jest wykorzystywana nawet w polowie).
Ale czy biorac pod uwage ze to Ati, to nie bedzie problemow z WinArosem?
[#6] Re: Jak zmienić odświeżanie ekranu?

@Andrzej Drozd, post #5

Andrzej Drozd napisał(a):

> Ale czy biorac pod uwage ze to Ati, to nie bedzie problemow z
> WinArosem?
WinAROS to plikopartycja dla emulatora Qemu,który posiada "własną"karte graficzną.AROS nie ma problemu z jej obsługą.Pytanie tylko czy jest sens emulacji na tak słabym procesorze?

[#7] Re: Jak zmienić odświeżanie ekranu?

@FOrest, post #4

Mam nVidię (GeForce2 MX 400 32M). Rozdziałki mam do wyboru wszystkie, na jakie monitor pozwala. Odświeżania niet.

[#8] Re: Jak zmienić odświeżanie ekranu?

@FOrest, post #4

FOrest napisał(a):

> Niestety nie mogę sprawdzić, czy da się zmienić odświeżanie bo
> sam używam vesy :( ale coś mi się wydaje, że nie ma takiej
> możliwości...
> Najpewniejszą odpowiedź uzyskasz pisząc do Michała Schulza -
> autora sterowników nVidia i ATI

Nie da sie niestety. W planach jest baza danych dla trybow graficznych, z ktorej sterownik bedzie mogl pobrac niezbedne dla siebie informacje (i tym samym umozliwi wybor odswierzania).

Bez takiej bazy do kazdego sterownika trzeba dodac mase niepotrzebnego "smiecia" - definicje wszystkich trybow graficznych jakie dany sterownik obsluguje. Dopisywanie tam kilkunastu trybow rozniacych sie tylko odswierzaniem jest bezcelowe :/

[#9] Re: Jak zmienić odświeżanie ekranu?

@szuler, post #8

>Dopisywanie tam kilkunastu trybow rozniacych sie tylko odswierzaniem jest bezcelowe :/

Kilkunastu z pewnością ale jeden mocniejszy niż 60Hz by się przydał.
[#10] Re: Jak zmienić odświeżanie ekranu?

@FOrest, post #9

Pewnie w koncu ktos dorzuci GTF z Vesy. Wtedy koniecznosc definiowania dodatkowych trybow odpadnie ;)

Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem