Forum » AROS
[#1] Qemu kiszka
Próbowałem uruchomić AROSa w trybie windows hosted i robiłem wszystko zgodnie z artykułem na http://aros.ppa.pl i nic. Zero efektu. Program Qemu nie uruchamia emulacji. Zapala się kontrolka wirtualnej maszyny na zielono na sekundę i zaraz jest z powrotem czerwona. Czy są jakieś inne dobre programy do emulowania wirtualnej maszyny

[#2] Re: Qemu kiszka

@QkiZ, post #1

Zapala się kontrolka wirtualnej maszyny na zielono na sekundę i zaraz jest z powrotem czerwona.

Moze nie powinienem pisac, ale co tam.

Na jakiej maszynie mozna doswiadczyc tej zielonej kontrolki i czerwonej, pozniej? :P
[#3] Re: Qemu kiszka

@Andrzej Drozd, post #2

już sobie poradziłem. chodziło o kontrolkę w programie qemu manager. program jest tylko graficzną nakładką na qemu, do tego nie wyświetla błedów z konsoli. jak wyłączyłem połączenia sieciowe dla wirtualnej maszyny emulacja ruszyła. ale wrażenie nieciekawe. nie wiem po co emulować procesor który jest fizycznie w piecu aros zauważalnie wolniej sie uruchamiał, ale tylko z płyty. po zainstalowaniu na emulowanym twardym nie chciał się uruchomić. ogólnie tandeta. ciekaw jestem jak aros "windows hosted" będzie się uruchamiał na innych programach tego typu co qemu.

[#4] Re: Qemu kiszka

@QkiZ, post #3

nie wiem po co emulować procesor który jest fizycznie w piecu

Jak "po co"? Po to, zeby kazdy dwurdzeniowec mial co liczyc... ;)
... a po za tym - dla mnie to sztuka dla sztuki... .

[#5] Re: Qemu kiszka

@Lokaty, post #4

zastanawiam się nad innym rozwiązaniem, ale nie wiem czy to wyda. chce uruchomić MorphOS'a na jakimś emulatorze maszyn z prockiem powerpc.

[#6] Re: Qemu kiszka

@QkiZ, post #5

chyba nie uda się bo:
- potrzebujesz OpenFirmware
- Morphos większość rzeczy związanych z hardware ma wpisane w boot.img który występuje w zamkniętych wersjach dla konkretnych konfiguracji (PegI/PegII/klasyk/Efika).
[#7] Re: Qemu kiszka

@QkiZ, post #3

nie wiem po co emulować procesor który jest fizycznie w piecu
Ja widze przynajmniej dwa powody.
-ściągam obraz płyty (lub dyskietki), montuje w wirtualnej maszynie i bez zbędnych zabaw w wypalanie,resetowanie komputera moge zapoznac się z systemem
-bardzo wygodne narzędzie dla programistów do testowania aplikacji.

po zainstalowaniu na emulowanym twardym nie chciał się uruchomić
Widocznie skopałeś coś przy instalacji.Polecam gotowca http://amidevcpp.amiga-world.de/WinAros/WinAros062007.exe

ciekaw jestem jak aros "windows hosted" będzie się uruchamiał na innych programach tego typu co qemu.

Pod VM Vare oraz Ms VirtualPC podobnie jak i pod Qemu AROS śmiga całkiem dobrze. Jedyny emulator jaki ma problemy to VirtualBOX.Sprawdzałem na tzech wersjach tego programu i na żadnej system nie ruszył.

[#8] Re: Qemu kiszka

@piteq, post #7

-ściągam obraz płyty (lub dyskietki), montuje w wirtualnej maszynie i bez zbędnych zabaw w wypalanie,resetowanie komputera moge zapoznac się z systemem
-bardzo wygodne narzędzie dla programistów do testowania aplikacji.

no po to jest, ale ja się pytam po co program emuluje x86 skoro ma go fizycznie w kompie. nie może jego używać zamiast emulować

Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem