Forum » AROS
[#1] programy z amigi
Zastanawiam się nad instalacją arosa jako drugiego systemu i zastanawiam się czy jest jakiś sposób na instalacje gier i programów na dysku z ominięciem użycia UAE? Czy jeśli np rozpakuję plik adf i przerzucę zawartość na dyskietkę, aros rozpozna to i będę mógł to normalnie odpalić?
[#2] Re: programy z amigi

@mars, post #1

chyba nie, musiał byś mieć kod źródłowy i skompilować sobie pod AROSEM, żeby mieć program pod ppc, a nie pod motorolę. Gry niedosowe zapewne tylko w drodze emulacji. Swoją drogą, sam się zastanawiam, czy by sobie nie zainstalować arosa na terminalu jako drugi system. Szkoda, że jest on tak ubogi w oprogramowanie, gdyby rozwijał się tak jak mos.. :(

[#3] Re: programy z amigi

@Bagheera, post #2

Bagheera napisał(a):

> Szkoda, że jest on tak ubogi w
> oprogramowanie, gdyby rozwijał się tak jak mos.. :(

...bo VmwAROS Live! (dystrybucja AROS-a) rozprowadzana jest tylko jako obraz plyty DVD.... Na CD juz sie nie miescila. To pewnie przez zbyt mala ilosc oprogramowania ;)

[#4] Re: programy z amigi

@szuler, post #3

Na CD juz sie nie miescila.

Gdyby ktoś, przed wypuszczeniem obrazu przysiadł trochę fałdy i uporządkował ten bajzel z powtórzeniami - żeby nie być gołosłownym np. gra KoboDeluxe nagrana co najmniej 2 razy, w tej samej wersji na płycie... To pewnie nadal mieściłby się na CD. ;) :P

EDIT: I to nie jest jedyne powtórzenie - na płycie jest 595 duplikatów (ta sama nazwa, rozmiar, data utworzenia) i wcale do rzadkości nie należą pliki, które występują po 3,4,5,6 i więcej razy. Oczywiście wiele, z tych 595 powtórzeń ma zapewne jakieś uzasadnienie, ale czy wszystkie? :P



Ostatnia modyfikacja: 13.10.2008 23:29:53
[#5] Re: programy z amigi

@APC74, post #4

APC74 napisał(a):


> EDIT: I to nie jest jedyne powtórzenie - na płycie jest 595
> duplikatów (ta sama nazwa, rozmiar, data utworzenia) i wcale do
> rzadkości nie należą pliki, które występują po 3,4,5,6 i więcej
> razy. Oczywiście wiele, z tych 595 powtórzeń ma zapewne jakieś
> uzasadnienie, ale czy wszystkie? :P

Napisz do autora tej dystrybucji.

[#6] Re: programy z amigi

@szuler, post #5

O, Szuler, Ty sie znasz na Arosie wiec powiedz, czy napisanie takiego programu jak jest na mosie i os4 ktory pozwolilby na uruchamianie amigowych programow jest naprawdę az takie hardkorowe? Tzn chodzi mi o ten emulator ktory wlacza programy "w locie". Czy nie daloby sie np przystosowac UAE zeby chociaz wlaczal np gry? Jakis skrypt po prostu czy cos... Programy rozumiem, bo uae pewnie otwiera wlasne okno i taki program wygladalby glupio w oknie uae, a pozatym nie wchodzilby w interakcje z innymi odpalonymi programami... wiem ze jest chyba bounty na taki program ale nikt sie tego nie podejmuje...

[#7] Re: programy z amigi

@Lorak, post #6

czy napisanie takiego programu jak jest na mosie i os4 ktory pozwolilby na uruchamianie amigowych programow jest naprawdę az takie hardkorowe?

[...]

wiem ze jest chyba bounty na taki program ale nikt sie tego nie podejmuje...

No widzisz jak ładnie? Zadałeś pytanie, i od razu sobie sam odpowiedziałeś. ;)

[#8] Re: programy z amigi

@MinisterQ, post #7

wiem ze jest chyba bounty na taki program ale nikt sie tego nie podejmuje...

No widzisz jak ładnie? Zadałeś pytanie, i od razu sobie sam odpowiedziałeś.


Swojego czasu na jakims forum, zadalem pytanie jak podmontowac CD-ROM do WinAROSa...Niestety wciaz nie mam czasu aby to zrobic - jakby dzialalo to w "locie", to pewnie juz bym sprawdzil niejeden soft. No niestety. Ja tu mam wielkie braki w AOS4, posilkuje sie MOSem/AOS3 i jakos sobie tak to leci i zupelnie czlowiek zapomina o AROSie.

AROS, piekna idea, ale musi sie jednak zintegrowac i nieco odejsc od x86 (chyba, przynajmniej aktualnie). Fajnie ze bedzie dzialal/dziala na Efice - wieksza ilosc uzytkownikow. No, ale nie bede narzekla na AROSa. Na MOSa juz mi sie tez znudzilo, i tak fajnie uzupelnia braki w AOS4.0, ktorego uzywam... ;)

DODANE: Taki prawdziwy, idealny AmiOS, bylby wlasnie polaczeniem AOS3,4/MOS/AROS :)



Ostatnia modyfikacja: 29.10.2008 19:41:41
[#9] Re: programy z amigi

@Andrzej Drozd, post #8

Swojego czasu na jakims forum, zadalem pytanie jak podmontowac CD-ROM do WinAROSa...Niestety wciaz nie mam czasu aby to zrobic

Patrzyłeś tutajPolecam wersje 4 która jest zgodna z tym artykułem.Jest to opis jak zrobić "od zera" emulowanego AROSa, ale bez problemu można w tym programie podmontować gotową partycje WinAROSa i CD ROM (fizyczny jak i wirtualny w postaci pliku .iso)

AROS, piekna idea, ale musi sie jednak zintegrowac i nieco odejsc od x86 (chyba, przynajmniej aktualnie).
DODANE: Taki prawdziwy, idealny AmiOS, bylby wlasnie polaczeniem AOS3,4/MOS/AROS

Hmm.Idealny czyli również dla użytkowników platformy x86, x86_64?Wcześniej odstawiałeś ich na "boczny tor"?



Ostatnia modyfikacja: 29.10.2008 22:31:36



Ostatnia modyfikacja: 29.10.2008 23:12:58
[#10] Re: programy z amigi

@Lorak, post #6

Mozna skorzystac z Arexxa.
Po stronie AROSa, MOSa czy OS4 uruchamiamy skrypt np.
rx "address UAE uaeexe 'system:Games/WBsteroids/WBsteroids'"
i gra pod UAE uruchamia sie automatycznie.



Ostatnia modyfikacja: 31.10.2008 19:52:39
[#11] Re: programy z amigi

@piteq, post #9

Idealny czyli również dla użytkowników platformy x86, x86_64? Wcześniej odstawiałeś ich na "boczny tor"?

Sami się odstawili na boczny tor wybierając tę platformę.

Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem