Forum » AROS
[#1] AROS Portable
Pavel Fedin udostępnił rozwijaną przez siebie wersję AROS Windows Hosted. Cechą szczególną tej dystrybucji jest to, że nie wymaga do uruchomienia żadnego emulatora - AROS uruchamia się jako aplikacja systemu Windows i co ciekawe (przynajmniej dla mnie) kursor Windows jest jednocześnie kursorem AROS-a.
Myślę, że taki sposób uruchamiania AROS-a na maszynach z Windowsem otwiera duże mozliwości rozwoju w kierunku przenośnego, prywatnego systemu np na pendrive'ach stąd`pozwolilem sobie na zatytułowanie posta "AROS Portable".

Archiwum dostępne tutaj: http://rapidshare.com/files/203161152/AROS-20090227-mingw32-i386-system.zip.html
A tu mały szocik: http://www.mazze-online.de/aros/pictures/aros-mingw.jpg

Miłego testowania.
AROSA uruchamiamy z konsoli poleceniem: bootarosbootstrap.exe
[#2] Re: AROS Portable

@FOrest, post #1

A tam pisze ERROR....



Ostatnia modyfikacja: 27.02.2009 16:04:14
[#3] Re: AROS Portable

@Pero, post #2

Limit pobrań został przekroczony...

Spróbuj tu: http://rapidshare.com/files/203257924/AROS-20090227-mingw32-i386-system.zip.html

Od jutra nowsza, poprawiona dystrybucja będzie dostępna oficjalnie na stronie aros.org...



Ostatnia modyfikacja: 27.02.2009 18:34:08
[#4] Re: AROS Portable

@FOrest, post #3

Pobrałem, rozpakowałem katalog AROS na partycji C. Wpisałem w konsoli
c:AROSbootarosbootstrap.exe i nic się nie uruchamia dlaczego?

[#5] Re: AROS Portable

@Leon, post #4

musisz najpierw przejść do katalogu AROS a potem uruchomić samo:

bootarosbootstrap.exe

w innym wypadku zobaczysz tylko komunikat: ...unable to load kernel...

Aha i pamiętaj, że to wersja testowa core bez żadnych wodotrysków. Zainteresowanych AROS-em na serio zachęcam do instalacji wirtualnej maszyny i przetestowania dystrybucji VmwAROS (najlepiej uzupełnionej o Amiga AForever)



Ostatnia modyfikacja: 27.02.2009 19:17:28
[#6] Re: AROS Portable

@FOrest, post #5

Przy próbie otwarcia arosbootstrap.exe (klikam 2x na ikonke) mignie tylko jakaś ramka i to wszystko.
Potem klikam start-uruchom... i wpisuję bootarosbootstrap.exe.
Wyskakuje komunikat System Windows nie może odnaleźć pliku.

[#7] Re: AROS Portable

@Leon, post #6

start=>uruchom=>cmd
cd c:aros
bootarosbootstrap.exe

ew. zrób sobie skrót, kliknij PPM, właściwości i w polu "rozpocznij w" wpisz "c:aros"

[#8] Re: AROS Portable

@Leon, post #6

z ikony tego nie uruchomisz (nie tej wersji)

musisz otworzyć konsolę i przejść do katalogu AROS. Tylko będąc w tym katalogu uda Ci się komendą bootarosbootsrap.exe odpalić AROS-a

czyli musisz być tu:

C:AROS>

i wpisać

bootarosbootstrap.exe

(nie będę Cię obrażał podając jaką komendą poruszasz się po katalogach by wejść gdzie trzeba ;)

a może Ty wpisywałeś komendę w polu uruchom a nie w konsoli? konsolę uruchamiasz komendą cmd (uruchom ->cmd)



Ostatnia modyfikacja: 27.02.2009 19:48:01
[#9] Re: AROS Portable

@FOrest, post #8

Zawiesza mi się AROS mam czarne okno w najlepszym razie.
Jutro do tego przysiądę po południu dzięki za pomoc.

[#10] Re: AROS Portable

@Leon, post #9

rano pobierz nowszą wersję z aros.org
[#11] Re: AROS Portable

@FOrest, post #10

Niestety coś nie zagrało i nie pojawiła się nowa sekcja z wersją Windows hosted na stronie AROS-a :(
Jeśli jesteś zainteresowany rozwojem sytuacji to śledź ten wątek: http://aros-exec.org/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=3017&viewmode=flat&order=ASC&start=70

[#12] Re: AROS Portable

@FOrest, post #3

mozesz dac jeszcze raz?

[#13] Re: AROS Portable

@arti4-92, post #12

Sendspace może ma wyższe limity... http://www.sendspace.com/file/ikkyrq
[#14] Re: AROS Portable

@FOrest, post #13

Nowsza wersja:

http://www.sendspace.com/file/g7a17v

Updated. Crashes less frequently. Supports some command line arguments (enter --help to learn about bootstrap's options). Has bootloader.resource and bootmenu (not working yet )
[#15] Re: AROS Portable

@FOrest, post #14

Dziękuję bardzo koledze za linka ta nowa wersja u mnie działa bezproblemowo. OK
Teraz muszę to jakoś skonfigurować i dograć parę programów. Wielkie dzięki jeszcze raz.

[#16] Re: AROS Portable

@Leon, post #15

wersja windows hosted jest już widoczna na stronie aros.org w dziale snapshots
[#17] Re: AROS Portable

@FOrest, post #14

U mnie i ta wersja nie chce ruszyc :(.Ładowanie zatrzymuje się na
[DOSBoot] __dosboot_BootProcess: Booting from device 'EMU:'
Zajętoś procka 100% i nic się nie dzieje.Próbowałem zmieniac ilośc przydzielanej pamięci (opcja -m ), ale też bez pozytywnego rezultatu.

Dodane

Hmm.Dziwna sprawa.Po przekopiowaniu na partycje z systemem fat 32 wszystko mi ruszyło.Obciążenie procesora jednak ciągle w granicach 100%, czyli o odpaleniu jakiegoś programu narazie moge zapomniec.



Ostatnia modyfikacja: 02.03.2009 19:37:53
[#18] Re: AROS Portable

@piteq, post #17

Fakt, trochę dziwnie. u mnie za trzecim razem dopiero wystartował. Ale potem już nie było problemu z kolejnymi odpaleniami. A.. i partycję mam w NTFS..
Jakby nie patrzeć - fajna sprawa do szybkiego przetestowania softu...

[#19] Re: AROS Portable

@MaaG^dA, post #18

A jak u Ciebie z obiążenie procka?

[#20] Re: AROS Portable

@piteq, post #19

procek 50%

dzisiejszą wersję 20090304 można już uruchamiać bezpośrednio z ikony (bez otwierania konsoli) :)
[#21] Re: AROS Portable

@FOrest, post #20

Czyli winny jest mój windows.

[#22] Re: AROS Portable

@piteq, post #21

Po prostu FOrest ma dwurdzeniowca, a AROS jedzie na jednym wątku i mu cały rdzeń zżera, więc obciążenie macie dokładnie takie samo - żre ile fabryka dała... U mnie to samo - też 100% obciążenie...
[#23] Re: AROS Portable

@Masta Krishna, post #22

cytat z dzisiejszego aros-exec:

Today's nightly build will feature a little rewritten task scheduler. Now AROS really sleeps when doing nothing, this saves your CPU time and makes it more responsive to user's actions.

:)
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem