Forum » AROS
[#1] Shotofop
http://sendlingboogiebreaks.de/shotofop/shotopage.htm

wczesna wersja "Photoshopa" ciekaw jestem Waszych opinii o tym pomyśle

[#2] Re: Shotofop

@FOrest, post #1

Ładny obrazek.

[#3] Re: Shotofop

@FOrest, post #1

Jak dla mnie jedynym podstawowym problemem ktory zdecydowal o odstawieniu klasyka byl brak oprogramowania Adobe potrzebnego mi do codziennej pracy. Nie wiem czy to port photoshopa czy zupelnie inny program, jesli tworzysz cos takiego od podstaw to mija sie to z celem, jest darmowy gimp i on w sumie pozwala na zrobienie wielu rzeczy szebko i sprawnie bez obrobki cmyk oczywiscie. A oprogramowaniem Adobe to jest jak z "jest krol niech zyje krol", standard i juz. Gdyby byl to port nawet samego photoshopa to juz wydaje mi sie poszerzylo by sie grono uzytkownikow Arosa chociaz o kilka osob.

[#4] Re: Shotofop

@FOrest, post #1

Nawet się mi nie zawiesił. :)
"Wypełnianie gradientem" działa dziwnie. ;)
Nad GIMPem pracuje sztab ludzi i nie mogą nawet zbliżyć sie do PhotoShopa, a ty sam chcesz napisać jego klona? Powodzenia życzę. :D
Wiem, wiem - planujesz napisać "a little image processing software", ale wybierając taką nazwę i kopiując GUI Photoshopa (ciekawe, co na to Adobe) nie unikniesz porównań do "króla"...

[#5] Re: Shotofop

@Koyot1222, post #3

Koyot1222 napisał(a):

> jest darmowy gimp i on w sumie pozwala na
> zrobienie wielu rzeczy szebko i sprawnie bez obrobki cmyk
> oczywiscie.

brak obrobki cmyk (jest tylko jakis lichawy eksport) i brak 16bpg ssie jak diabli. Dobrze, ze chociaz zarzadzanie kolorem sie pojawilo....

[#6] Re: Shotofop

@Koyot1222, post #3

Nie, nie!! To nie moje dzieło a szkoda ;)
Nie wiem, kto jest autorem i nie wiem jaką docelowo funkcjonalność ma posiadać ten program. W każdym razie zapowiada się coś większego i mam nadzieję, że autorowi wystarczy sił, by ten projekt rozwijać.
[#7] Re: Shotofop

@APC74, post #4

oj nie miałem intencji sugerowac nikomu że ja ten program napisałem :(
Najmocniej przepraszam autora i osoby, które odniosły takie wrażenie...

Ta nazwa to faktycznie porażka. Dodatkowo brak jakichkolwiek namiarów na autora na stronie... To trochę mało poważne. Ale co tam to w końcu wczesna alfa. Sam pomysł stworzenia programu zbliżonego do Photoshopa uważam za świetny. Nie zajmuje się grafiką ale chyba każdy przyzna, że takiego programu brakuje dla platform amigowych.
Trzymam kciuki za autora kimkolwiek jest :)


Tutaj jest parę słów od autora: http://aros-exec.org/modules/newbb/viewtopic.php?start=0&topic_id=3583&viewmode=flat&order=ASC&PHPSESSID=2fee9e3b41b588bfa2d5428eea2e856f



Ostatnia modyfikacja: 14.07.2009 15:33:47
[#8] Re: Shotofop

@FOrest, post #7

Szkoda że projekt Pixel32 nie jest już rozwijany..

[#9] Re: Shotofop

@FOrest, post #7

Forest, co Ci się w nazwie nie podoba? Ja się uśmiałem, jak ją zobaczyłem i mi banan został na następne kilka minut ;)

Uważam, że projekt warty wsparcia - jako wieloletni użytkownik PS po kilku nieudanych próbach przyzwyczajenia się do GIMPa dałem sobie spokój. Dlatego fajnie, że ktoś klonuje PS ;)

Michał, gdzie ten AROS!?

Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem