Forum » AROS
[#1] pomoc przy SCANdalu/betascanie
mam na mosie pierwszy sterownik korzystajcy z usb, potrzebuje chetnego żeby mi przerobil na arosowy kod startujący do device (pewnie mechaniczne zmiany tylko), prosilem msarosa ale nie ma czasu a tak aros by sie dorobil pierwszego sterownika do skanera (do epsonow ale na bezrybiu i rak ryba)

[#2] Re: pomoc przy SCANdalu/betascanie

@rzookol, post #1

Jesli to jest .class dla Poseidona do jeśli dobrze pamiętam Chris nie zmieniał kodu tych modułów podczas portu.

Jeśli wiesz dokładnie co trzeba zrobić/gdzie się wywala mógłby spróbować zmienić/zrekompilować. Z tego co pamiętam trzeba będzie to robić z poziomu build systemu AROS - udostępnia on makra potrzebne do automatycznej budowy .device/.library/.class



Ostatnia modyfikacja: 26.10.2009 07:28:28
[#3] Re: pomoc przy SCANdalu/betascanie

@deadwood, post #2

nie do końca o to mi chodzi :)

jest tak: sterowniki SANE w wersji amigowej mają postać devicesów (i program skanujacy np. SCANdal skanuje korzystając z api devicesa, open, close, read, write etc.). Dodatkowo każdy sterownik musi mieć podane device drugie do komunikacji (scsi.device, symbios.device, usbwrap.device).

Potrzebuje zmienić kod startowy mojego devicesa (czyli sterownika SANE), w oryginale mial on postać źródla w assemblerze 68k, z pomocą Geita zmienilismy go na czyste C.
Reszta kodu betascana powina się bez problemu skompilować na AROSie.


oto kod startowy do przerobienia:
http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/tmp/Instrument.c



Ostatnia modyfikacja: 26.10.2009 12:31:59
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem