Forum » AROS
[#1] AROS virtualnie pod MacOS X
Chciałbym zainstalować sobie Icarosa na moim MacBooku (Intel). Niestety mam Tigera i tak: Parallels Desktop - Live odpala sie, GRUB, wybór trybu i czarny ekran. Q (port Q-Emu działa strasznie wolno, a full screen to porażka. Virtual Box nie supportuje Tigera . Jest jeszcze jakaś szansa?? Jakiś inny darmowy emulator?? Please Help!

Poszła mi starsza wersja Virtual Boxa a pod nią Icaros. Mam tylko problemy z działaniem netu. VB ver. 3.0.12 r54655. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tą wersją??



Ostatnia modyfikacja: 10.03.2010 16:57:05
[#2] Re: AROS virtualnie pod MacOS X

@JaCoP, post #1

No juz necik mi dziala! Ustawienia sieciowki w emu. Tak wiec juz po temacie! Icaros smiga. Teraz trzeba go zainstalowac i zupdatowac do najnowszej wersji.

[#3] Re: AROS virtualnie pod MacOS X

@JaCoP, post #2

Super! Najnowszy Icaros smiga na moim MacBooku, a ja pisze tego posta z OWB .

[#4] Re: AROS virtualnie pod MacOS X

@JaCoP, post #3

No to pięknie :) Używanie AROS-a na takim sprzęcie musi być przyjemnością... A jak z wydajnością emulacji? Czy VBox z OSX-a wspiera akcelerację sprzętową procesora? (chyba dobrze to nazwałem) - jest takie coś na windzie.

[#5] Re: AROS virtualnie pod MacOS X

@FOrest, post #4

Tak, jest przyjemnie! W końcu mam AROS-a na laptopie i jest on już dosyć funkcjonalny. Od lat o tym marzyłem bawiąc się AROS-em. VBox wspiera wirtualizacje pod MacOS-em tylko nie wiem czy moj Core Duo ma tę technologię. W kazdym razie opcja jest enable. Prędkość emulacji jest w pełni satysfakcjonująca. Jak znajdę chwilkę, to może nakręcę jakiś filmik.



Ostatnia modyfikacja: 11.03.2010 14:33:17
[#6] Re: AROS virtualnie pod MacOS X

@JaCoP, post #5

tylko nie wiem czy moj Core Duo ma tę technologię

Co to za procesor ?.

[#7] Re: AROS virtualnie pod MacOS X

@waldiamiga, post #6

Intel Core Duo - generacja przed Core 2 Duo. 1.83Ghz. Moj macbook ma juz 3,5 roczku.

[#8] Re: AROS virtualnie pod MacOS X

@JaCoP, post #7

Z tego co pamiętam to wirtualizacja (VT) w Intelu pojawiła się bodajże wraz z Intel Pentium4 seria 6x2.Tyle że nie każdy późniejszy "cep" miał VT - W linku poniżej znajdziesz listę.
http://ark.intel.com/VTList.aspx#581
Mój wymęczony staruszek E6400@3.2GHz na całe szczęście ją ma.



Ostatnia modyfikacja: 11.03.2010 16:42:22
[#9] Re: AROS virtualnie pod MacOS X

@waldiamiga, post #8

Dzieki za ciekawy link. Zbadam sprawe. Dziwie sie, ze nie wszystkie procki z serii Core 2 wspieraja virtualizację. Widac intel tak ma .

Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem