Forum » AROS
[#1] Nowe Commodore 64 z Intelem...
Jak w temacie. Niejaka firma Commodore USA wypuszcza C64 ale z Intelem w środku.

http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,Nowe-Commodore-nie-w-stylu-retro,wid,12090221,wiadomosc.html?src01=b1e96&ticaid=19d69

http://www.commodoreusa.net/index.html

nawet nie głupi pomysł. teraz kazdy ma lcd tv wiec daloby rade. no i 400$

ej ej ej ! reklamuja, ze odpali sie na tym winde, macos, linuxa i ... AROSA



Ostatnia modyfikacja: 20.03.2010 01:09:27
[#2] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@MaveRick, post #1

Przypomina mi to trochę ekshumację, bezcelową zresztą. A zwłoki są w o wiele gorszym stanie niż były kiedyś, ten komputer wygląda przebrzydle.

[#3] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@pampers, post #2

ostatnio w modzie są ekshumacje komputerowe :P
Co do designu to fakt ... i bez hdmi ...

[#4] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@MaveRick, post #3

W modzie może i tak, ale te z sensem. To się nie sprzeda panie kolego imho. No i do tego (jak już mówiłem) jest obrzydliwe. To już komodorek z pierwszego slajdu miał więcej uroku.

[#5] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@pampers, post #4

Jako nostalgicy możemy tak powiedzieć ale nowa Amiga będzie głównie się koncentrowała na młodych ludziach zafascynowanych nowym designem i kuszącą propozycją odpalenia paru systemów gdzie młodzież operuje przeważnie na windzie .

pozdro
;)

[#6] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@MaveRick, post #1

Na jednym slajdzie miga też logo i nazwa Amiga. Ciekawe co mają na myśli? WinUAE?? To już by był idiotyczny "chwyt" reklamowy.

[#7] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@MaveRick, post #1

Szkoda że zastosowali starego trąda o nazwie intel GMA 3100.ION od nVidii byłby lepszym rozwiązaniem.

[#8] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@FOrest, post #6

A moze macza w tym palce Amiga Inc. :D



Ostatnia modyfikacja: 20.03.2010 10:00:58
[#9] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@MaveRick, post #1

designerska porażka, marketingowa pewnie tak samo.
Co do HDMI, to jest chociaż DVI.

poza tym wygląda to bardziej na tani żart, niż na C64 XXI wieku
[#10] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@MaveRick, post #1

Ciekawym projektem jest też netbooka Commodore:

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,5656569,Commodore_Netbook___legenda_powraca_w_nowej_formie.html

Niedawno widziałem w sieci stronę z różnymi modelami laptopów Commodore, ale nie mogę jej teraz znaleźć (jakiś klonów msi wind, lub podobnych).



Ostatnia modyfikacja: 20.03.2010 10:21:31
[#11] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@Bagheera, post #10

Widać w komodore się nic nie zmieniło, zawsze z marketingiem i pomysłami na bakier..

[#12] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@pampers, post #11

A mi się nawet podoba nowy komp komody:)

[#13] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@Arbuz, post #12

Nie wiem czy ten komputer jest taki nowy. O ile mnie pamięć nie myli, to PC-ty z taką obudową są produkowane od kilku dobrych lat ... po prostu właściciel marki Commodore zamówi partię aktualnej wersji i doklei nalepkę ...
[#14] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@APair, post #13

Też mi się wydaje że to już widziałem jakiś czas temu. Poza tym co to za "nowatorski" pomysł. Wolę laptopa, przynajmniej ekran już mam.

[#15] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@ntx, post #9

Ale jakby był HDMI to bez problemu można byłoby podłączyć to coś jednym kablem z LCD TV... a z DVI trzeba kombinować i dokładać kabelek z dźwiękiem który i tak jest tylko stereo 2.1

[#16] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@APair, post #13

Wydaje mi się, że jest jeszcze inaczej. Strona, która zawiera te rewalacje to po prostu ściema. "Prawdziwy" współczesny C= siedzi pod adresem http://www.commodorecorp.com i nie ma nic takiego w ofercie.

[#17] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@recedent, post #16

O właśnie o tej stronce mówiłem wcześniej. Szkoda, że nie ma tego w Polsce, kupił bym sobie zamiast Msi Winda :)

[#18] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@recedent, post #16

Podałeś link do firmy w HonkKongu... jakaś filia w Azji ()
Firma z tematu to USA (chyba).

[#19] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@MaveRick, post #15

Co zrobić...Dożyliśmy takich czasów że za wszystko trzeba płacić ;)HDMI=opłaty licencyjne.DVI ma to też swoje zalety, choćby w postaci braku zapezpieczeń HDCP.Niektóre firmy celowo rezygnowały z HDMI stosując własne rozwiązania umożliwiające przesłanie dźwięku przez kabel DVI-HDMI.

Wracając do głównego wątku, to na chwile obecną nowe C=64 niezbyt nadaje się pod AROSa.Po kolei:
a)grafika Intela-na chwile obecną to chyba jedynie VESA
b)sieć Gigabita-akurat tutaj nie powinno być problemów
c)dźwięk Realteka 888-hmm.Wprawdzie sterownik do tego układu jest, ale jakość dźwięku jaką generuje jest daleka od przyzwoitej.

[#20] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@piteq, post #19

Przyznam się, że nie wiedziałem o licencji na HDMI...
Faktycznie, da się puścić HDMI z DVI ale chyba bez dźwięku.
W HDMI to właśnie to jest, że w jednym małym wygodnym kablu jest obraz i dźwięk bez straty jakości ...

[#21] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@MaveRick, post #18

Oficjalne adresy C= to:

commodore gaming
commodore corp

natomiast komputer, o którym dyskutujecie produkuje Cybernet.

P.S. Zwrócił ktoś uwagę, że na tym commodoreusa nie ma nigdzie (nawet na "ich" "nowym" "produkcie") logo Commodore?

[#22] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@MaveRick, post #1

A ja sie pytam
GDZIE BYLI RODZICE TYCH KTORZY TWORZYLI TA BEZNADZIEJNA REKLAME ?


Czekam z niecierpliwoscia rowniez na
"Fiata 125 Commodore Turbo Quatro Diesel V9"
albo na kino domowe
"Commodore 67 Woofer 2500 PmPio HDHDHD DVI"
tudziez na pralko-zamrazarke
"Commodore 8000 Freezer Antyvirus Cooler"


Kiedys specjalistow od reklamy ceniono za pomyslowosc , dzis mozna jedynie ich cenic za to ze swoja glupota poprawiaja jednym humor a innym nie ...

[#23] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@recedent, post #21

W dzisiejszej internetowej Gazecie piszą, że to raczej ściema:
- komputer to produkt zupełnie innej firmy, zresztą dostępny co najmniej od dwóch lat
- strona została wygenerowana jakimś darmowym narzędziem
- tropy prowadzą do Kanady, a nie do USA (co jest dziwne w kontekście nazwy "firmy")

Zdaniem autora newsa o tym w Gazecie, jest to ewidentny fake, taki balon próbny przed Prima Aprilis.

A tu link do tego newsa: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,7678431,Marka_Commodore_wraca_na_rynek_komputerow_.html
[#24] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@MaveRick, post #20

Faktycznie, da się puścić HDMI z DVI ale chyba bez dźwięku.

Złącze DVI-D jest elektrycznie zgodne z HDMI.Swego czasu byłem bardzo "napalony" na tuner DVB S-HD, szukając informacji w tym temacie czytałem różne strony związane z techniką HD.Wiem że niektóre firmy oferowały tunery ze złączem DVI które potrafiło przesłać obraz i dźwięk.
Odnośnie licencji nie będe się rozpisywał, ponieważ to temat rzeka...



Ostatnia modyfikacja: 20.03.2010 20:32:42
[#25] Re: Nowe Commodore 64 z Intelem...

@pampers, post #11

http://www.lemon64.com/museum/weird/girls_promoting_commodore.jpg
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem