Forum » AROS
[#1] problem z instalacją
Witam

chcialem zainstalowac arosa (metodą kopiowania zawartości płyty na dysk jak to było gdzieś tu na forum opisane)

no i problem sie robi bo przy kopiowaniu plików napęd zwalnia i w pewnym momencie komputer sie zawiesza

jaka może być przyczyna ?

[#2] Re: problem z instalacją

@Amigowiec_1987, post #1

A nie próbowałeś po prostu uzyć instalatora? Icaros, czy AROS Nightly Build?

[#3] Re: problem z instalacją

@FOrest, post #2

próbowałem ale też lipa nie chce wystartować po instalacji



Ostatnia modyfikacja: 14.04.2010 17:09:06
[#4] Re: problem z instalacją

@Amigowiec_1987, post #3

To zainstaluj sam bootloader.
http://img716.imageshack.us/img716/9871/ramdiskgrub.png
W tym poście jest opis "walki" z instalacją ;)

[#5] Re: problem z instalacją

@Amigowiec_1987, post #3

Na czym się zatrzymuje? Ekran Gruba się pojawia?

Jeśli Bios umożliwia bootowanie z USB spróbuj jeszcze instalacji na jakimś pendrivie...

edit: Generalnie jak mamy Ci pomóc to musiałbyś dokładniej opisać co robiłeś i co się dzieje po restarcie...



Ostatnia modyfikacja: 14.04.2010 17:36:29
[#6] Re: problem z instalacją

@FOrest, post #5

no więc tak

1>odpalam arosa z płyty...
2>wchodze w płyte i do katalogu TOOLS uruchamiam INSTALLAROS
3>wciskam button PROCEED
4>wybieram "use existing AROS partitions (on any drive) z racji tego ze partycje przygotowałem wcześniej HDToolBoxem i wciskam button PROCEED

5>zaznaczam wszystkie opcje instalacji(chose language options, install aros
core system, install extra software, install development software, install bootloader)

6>klikam zeby mi sformatowało partycję DH0 i klikam PROCEED
7>wybieram menu mode = graphics i klikam PROCEED
8>wyskakuje mi okno ze wszystko jest przygotowane i klikam PROCEED
9> instalator formatuje dysk i pojawia sie okno wyboru jezyka klawiatury - ustawiam na polski
10>pojawia sie okno locale preferences - wszystko ustawiam na polski
11>instalator kopiuje pliki na dysk twardy
12>pojawia mi się komunikat ze czcionka juz istnieje i czy instalator ma ją zastąpić - klikam yes(always)
13>instalator zatrzymuje sie przy instalacji post-install
14>wyskakuje mi komunikat ze aros jest zainstalowany ze trzeba wyjac płytę i resetnąć kompa przyciskiem (co oczywiścię czynie)
15>po resecie pojawia mi się komunikat: "Errore nel caricamento del sistema operativo"



i co teraz ?? :(

myślałem ze to bedzie prostrze :D

[#7] Re: problem z instalacją

@Amigowiec_1987, post #6

1. Nie używaj HDTOOLBOX :)

2. Wyczyść cały dysk, skasuj istniejące partycje

3. W InstallAROS wybierz "Create new partitions" (to jest chyba domyślna opcja na pierwszym/screenie"

Osobiscie nie zdarzyło mi się nigdy, aby InstallAROS nie zainstalował AROSa na czystym dysku.

[#8] Re: problem z instalacją

@deadwood, post #7

a np jak chcecie zrobic reboot to komputer się wam zawiesza ??

bo mnie np tak :D

[#9] Re: problem z instalacją

@Amigowiec_1987, post #8

Reboot komputera czy systemu?Przy tym drugim u mnie potrafi się powiesić, lub "zamyślić" na dłuuuuugą chwile.

[#10] Re: problem z instalacją

@piteq, post #9

no przy resecie komputera...u mnie sie zawiesza i koniec :P system juz postawiony....kto mi powie jeszcze dlaczego nie widzi mi pendraka ? 4GB kingston....niby wykrywa mi go ale nie moge sie do niego dostac

Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem