Forum » AROS
  kategoria: Icaros Desktop
[#1] Icaros 1.2.5
Nowa wersja Icarosa jest już u betatesterów :)
Dużo zmian!!!! M.in. kompaktowe Amistart w postaci docka, MyWorkspace, WifiWiz, VNC... Zobaczcie ostatnie 4 newsy na: http://icarosdesktop.org/



Ostatnia modyfikacja: 25.11.2010 00:03:09
[#2] Re: Icaros 1.2.5

@tomek, post #1

Fajnie się prezentuje - zerknijcie na filmik :) W pełni popieram ten projekt OK

[#3] Re: Icaros 1.2.5

@pong777, post #2

Zostały mi części do dyspozycji, czy na tym ruszy AROS bez problemu ?
Oto co mam : Asus K8VX Socket 754, AMD Athlon 3000+(2GHz), 2 GB DDR1, Geforce 7300GT /256MB PCI-X, czekam jeszcze na dysk.
Chcę tam zainstalować Ubuntu 10.10 oraz Arosa w dualboocie.
P.S Płytkę LIVE 1.2.5 już mam, testowałem na lapku, wygląda jak Workbench...



Ostatnia modyfikacja: 20.01.2011 18:29:31
[#4] Re: Icaros 1.2.5

@Wojox, post #3

Grafika powinna ruszyć na sterach Noveau w 3D ale nie mam pojęcia, czy ruszy sieć i dźwięk. Mam nadzieję, że są tam jakieś sloty PCI ;)

[#5] Re: Icaros 1.2.5

@tomek, post #4

Karta LAN RTL 8201 CL-LF czyli jakaś odmiana realteka, w razie co mogę wstawić zewnetrzną RLT 8139 lub 8129... Dzięki za kierunek na stery do grafiki, może bede miał jeszcze Radeona X600/256MB PCI-Ex.. Dźwięk na płycie to Realtec ALC 660..
Drugie pytanie,, jak możecie odpowiedzieć, co zacząc instalować najpierw, Ubuntu czy Aros 1.2.5 ??

[#6] Re: Icaros 1.2.5

@Wojox, post #5

Sieciówka na płycie raczej nie ruszy.Zewnętrzna (oba modele które wymieniłeś), jak najbardziej.Dźwięk-tutaj jest loteria.Najlepiej sprawdzić to w praktyce.
Odnośnie kolejności instalacji, to tutaj zbyt wielkiej wiedzy nie mam, ponieważ AROSa zawsze miałem na innym nośniku niż win i lin .Wcześniej był to drugi dysk twardy, teraz pendrajw.w tym temacie polecam lekture forum aros-exec.

[#7] Re: Icaros 1.2.5

@Wojox, post #5

co zacząc instalować najpierw, Ubuntu czy Aros 1.2.5 ??


Prościej ze względu na konfigurację gruba będzie zainstalować AROS-a w drugiej kolejności.

[#8] Re: Icaros 1.2.5

@tomek, post #7

Ze względu na wady AROSA lepiej mu zapodać oddzielny dysk i tak działa. Ma problemy z wieloma rzeczami, ale powoli przywykam. Kłopot to grafika, GF 430 - 1GB -- na razie tylko w trybie VESA. Dodam znów że wielu użytkowników forum pisze porady tylko żeby zaistnieć na forum, żenujące...

[#9] Re: Icaros 1.2.5

@Wojox, post #8

Karty serii Fermi nie są w tej chwili obsługiwane przez natywny sterownik

[#10] Re: Icaros 1.2.5

@deadwood, post #9

Zapewne dodadzą obsługę tego badziewia, tylko taka karta mi się trafiła w spadku, a specjalnie mi się nie chce zmieniać. Czy sieciówka RTL 8039D chodzi bez problemu ? Bo nie udało mi się połączyć z netem po kablu ?

Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem