Forum » AROS
  kategoria: Icaros Desktop
[#1] Instalacja Aros Icaros 1.2.5. obok WinXP
Witam.

Czekając na swojego Maca, na którym planuję odpalić MorphOS ... szukam innych alternatywnych, najtańszych zabawek by móc pobawić się jakimkolwiek Amigowskim systemem.

Ściągnąłem ostatnio z sieci w tytule wymieniony system ... na moim stacjonarnym kompie z live cd śmiga jak ta lala. Przychodzi czas na instalację ...

Czy przy instalacji systemu Aros na kompie, na którym już jest zainstalowany Windows XP, będą jakieś problemy? Przyjmijmy że miejsce na niego elegancko przygotowałem ...(ile miejsca wydzielić na dysku na swobodną pracę?) ... czy po jego instalce będzie możliwość wyboru systemu na tym kompie? Czy system Aros będzie widział pozostałe, Windowsowe partycje (ntfs)? Czy jest to możliwe?

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.

[#2] Re: Instalacja Aros Icaros 1.2.5. obok WinXP

@taahir, post #1

Instalacji fizycznej Aros'a na HDD współdzielonym z systemami M$ jest możliwy i bardzo realny.
Ja dałem do testów 5GB. To było dużo za dużo.
Po instalacji jest tworzony układ rozruchowy linuksa, Grub, w którym możesz ustawić sobie system domyślnie startujący. więc nie ma problemu by winda była tym systemem beee.
co do widzialności systemów, wzajemnej, z tym już jest gorzej. mi przynajmniej nie udało się zobaczyć windy z Arosa. może za mało testów wykonałem.

Tu jest pokazane na początku startowanie z wyborem systemu

http://www.youtube.com/watch?v=Tg-hmWzI_P4

Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem